قیمت های نجومی بازار گل را پرپر کرده است
سود پنج برابری دلالان در بازار گل و گیاه
برخی فروشندگان گل و گیاه این محصولات را با یک‌پنجم قیمت از تولیدکننده خریداری کرده و با چندین برابر آن به مصرف‌کننده می‌فروشند.
دلال ها با کاهش عرضه، قیمت خرما‌ را افزایش دادند
استقبال از ماه رمضان با احتکار و گرانی خرما در بازار
دبیر انجمن خرما گفت: دلالان خرما با کاهش عرضه و افزایش قیمت به استقبال ماه‌ رمضان رفتند.
کمبود تولید قیمت ها را افزایش داد
رکوردشکنی 7 هزار تومانی هر کیلو گوجه‌فرنگی
همزمان با آغاز نیمه اول سال، قیمت گوجه فرنگی به دلیل آنچه عرضه کنندگان آن، کمبود تولید مقطعی مطرح می‌کنند، به کیلویی ۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰ تومان در بازار مصرف رسیده است.
روش تشخیص روغن زیتون اصلی از روغن قاچاق تقلبی
هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های تقلبی سرطان زا
عضو شورای ملی زیتون با بیان اینکه مصرف روغن پومیس برای انسان خطرناک است، از مردم خواست از خریدن روغن زیتون‌های قاچاق خودداری کنند.
قاچاق پیاز زعفران به چین و افغانستان
طلای سرخ ایران به آخر خط می رسد؟
مسائل و موضوعات مختلفی نظیر کاشت زعفران در چین و افغانستان طی سال‌های اخیر از سرخی این محصول استراتژیک کاسته وحضورش را در برخی بازارها کمرنگ کرده است.
قیمت یک میلیون و 200 هزار تومانی برای هر کیلو چای ایرانی!
رئیس سازمان چای از صادرات چای سفید به کشورهای عربی خبر داد و گفت: این نوع چای کیلویی یک میلیون و دویست هزار تومان فروخته می‌شود.
افزایش قیمت ها با یکسان سازی نرخ آرد و گندم
نان گران می شود
رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و ثبات نرخ نان از سال ۹۳ تا کنون طبیعی است که با یکسان سازی نرخ آرد و گندم نرخ نان افزایش یابد.
وقتی قیمت میوه های گران وارداتی خودنمایی می کند
انتقاد از نوبرانه های میلیونی در بازار
با شروع فصل بهار نوبرانه هایی همچون چغاله بادام و گوجه سبز در بازار رکورد قیمت یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزارریال را به نام خود ثبت کردند، اما در آخرین هفته فروردین ماه با عرضه بیشتر روند قیمت ها کاهشی شده است.
بحران سیل با ۲۵کشته و ۳۰مفقود در آذربایجان و کردستان؛
سیل شمالغرب ایران را غافلگیر کرد
آخرین‌ آمار از کشته‌ شدن ۲۲ نفر در این سیل حکایت دارد که ۱۷ نفر از این کشته‌ ها در استان‌ های آذربایجان شرقی و غربی بودند و ۵ کشته نیز در استان کردستان، این میزان نزولات جوی در 15 سال اخیر بی سابقه بوده است.
وقتی قیمت نجومی یک میوه رکورد می زند؛
نوبرانه ۱۰۰ هزار تومانی گوجه سبز در بازار
در حالی نوبرانه گوجه‌سبز در بازار با قیمت حدود 100 هزار تومان به فروش می‌رود که رییس اتحادیه میوه و تره‌بار معتقد است که تا سه چهار روز آینده قیمت‌ها پایین می‌آید.
پاسخ دبیر انجمن برنج به یک سئوال؛
چرا برنج گران می‌شود؟!
دبیر انجمن برنج گفت:«افزایش قیمت برنج ربطی به ممنوعیت واردات برنج ندارد. این افزایش قیمت در شهرهای بزرگی مانند تهران، شیراز و اصفهان اتفاق افتاده است.»
تعطیلی سه شرکت بزرگ صادرکننده گوشت فاسد در برزیل
آیا مردم ایران گوشت آلوده خورده اند؟!
درحالی که وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان دامپزشکی سلامت گوشت‌های برزیلی واردشده به ایران را تأیید می‌کنند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل هرگونه قطعیت درباره سلامت این محصولات را رد کرده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی خبر داد
رنگ‌ کردن پرتقال‌های داخلی برای گرانفروشی!
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی به تشریح آخرین وضعیت قیمت‌ها از بازار میوه و تره‌بار پرداخت و از متعال شدن بازار قیمت اقلام میوه نسبت به ایام تعطیلات نوروز خبر داد.
یک دلال چطور پول درمی‌آورد؟!
شگردهای عجیب واسطه گران و دلالان در بازار میوه
افزایش قیمت میوه به ویژه در روزهای نزدیک به عید و سال جدید یکی از مهمترین مسئله های سبد خرید خانوارهای ایرانی بوده و هست. در این گزارش نگاهی به کسب و کار متفاوت دلال‌ها و شگردهایشان برای کسب سود بیشتر انداخته ایم.
استفاده ابزاری مکزیک از ذرت در تجارت
ذرت نقشی تازه در تجارت مکزیک پیدا کرده است و به عنوان ابزار قدرت برای مقامات مکزیکی در مذاکرات پیمان تجاری نفتا مطرح است.
ادامه
ادامه