معاون سازمان غذا و دارو پاسخ داد؛
ماجرای نان‌هایی که باعث
"یکی از عوامل مهمی که امروزه باعث ایجاد گسترش سرطان در کشور شده، بحث نان است؛ نان‌هایی که افرادی با نام "نان خشکی و نمکی" آن‌ها را جمع‌آوری کرده و به دامداری‌ها و گاوداری‌ها می‌فروشند..."
هشدار برای ذبح دام در مسیر دسته های عزاداری
محرم امسال مراقب یک بیماری خطرناک باشید
مدیرکل دامپزشکی استان تهران گفت: به هیئت‌های مذهبی تأکید می‌شود که از ذبح دام زنده بدون رعایت معاینات و نظارت‌های بهداشتی در مقابل دسته‌های مذهبی خودداری کنند.
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی خبر داد:
آلودگی برنج‌های وارداتی به سم کشنده آرسنیک
نماینده مردم سنندج در مجلس اعلام کرد که برخی برنج‌های وارادتی به کشور آلوده به آرسنیک هستند.
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی:
واردات زیتون ممنوع است
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات دانه زیتون ممنوع است گفت: پیش بینی می شود امسال نزدیک به ۸۵ هزار تن دانه زیتون در کشور تولید شود.
ارزان‌ترین و آب‌دارترین صادرات ایران از افغانستان تا قبرس
هندوانه صادراتی رکورد شکست
هندوانه باز هم مانند ماه‌ها و سال های گذشته در صدر سنگین‌ترین صادرات محصولات کشاورزی قرار گرفت و با بیش از ۵۰۳ هزار تن در پنج ماهه امسال حدود ۱۸ درصد بیشتر از پارسال شد اما با وجود افزایش دو سنتی قیمت این محصول نسبت به سال گذشته همچنان جزو ارزان‌ترین و آب‌دارترین صادرات ایران محسوب می‌شود.
پیش بینی تولید 310 هزار تن پسته در سالجاری
ایران به رتبه نخست تولید پسته جهان برگشت
مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهادبابیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال۳۱۰ هزارتن پسته در کشور تولید شود،گفت:ایران با شکست آمریکا بار دیگر به رتبه نخست تولید پسته جهان برمی‌گردد.
آیا الگوی تغذیه با سونامی سرطان در ایران ارتباط دارد؟
روغن‌های تراریخته بر سفره ۸۰ میلیون ایرانی
در حالی که رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت می‌گوید مصرف محصولات تراریخته در درازمدت باعث جهش‌های ژنتیکی میشود شاهد واردات گسترده این محصولات به کشور هستیم.
صنعت تخم مرغ در بحران
تخم مرغ های صادراتی ایران بی مشتری ماند!
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از شکست مذاکرات با افغانستان برای صادرات تخم مرغ به این کشور خبر داد و گفت: بعید است که ما بتوانیم تا آخر سال صادراتی انجام دهیم.
وعده وزیر کشاورزی برای رفع ریشه‌ای مشکلات
هندوانه‌ ۵۰ تومانی روی دست کشاورز ماند
درحالی‌که مشکل گرانی یا ارزانی محصولات کشاورزی در بازار وجود دارد و درحال حاضر نرخ خرید هر کیلوگرم هندوانه از کشاورز سرمزرعه تا ۵۰ تومان کاهش یافته است، وزیر کشاورزی روز گذشته وعده داد که این مشکل به طور ریشه‌ای ظرف کمتر از یک سال آینده رفع شود.
عضو شورای ملی زعفران هشدار داد؛
نابودی طلای سرخ ایران با قاچاق پیاز زعفران
در حالی که قاچاق پیاز زعفران از کشور نگران کننده است و اقدام جدی و جدیدی هم در این زمینه صورت نگرفته؛ مسئولان وزارت جهاد همچنان به اظهار نگرانی در این زمینه بسنده می‌کنند.
سلامت میوه خشک های خانگی، تضمین نمی شود
انتقال ویروس ایدز و هپاتیت از طریق خشکبار
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: سلامت میوه‌های خشک فله‌ای تضمین نمی‌شود و اینگونه مواد غذایی می‌تواند به راحتی از طریق تماس بازخم دست تولیدکنندگان، ایدز و هپاتیت را به مصرف‌ کنندگان انتقال دهد.
بازار داغ فروش حیوانات خاص در فضای مجازی
فروش اینترنتی انواع مار از ۳۰۰ هزار تا دو میلیون تومان!
چند سالی است که نگه داری حیوانات خانگی به مد تبدیل شده و روزانه تعداد افرادی که به دنبال نگه داری این حیوانات هستند در حال افزایش است و همین موضوع هم باعث شده بازار خرید و فروش حیوانات خانگی و لوازم جانبی آن افزایش یابد و در یک دهه اخیر عده بسیاری جذب این بازار شوند.
انتقاد مدیرعامل صندوق پنبه از واردات بی رویه پنبه خارجی
آتش به خرمن تولیدکنندگان داخلی پنبه افتاد!
مدیرعامل صندوق پنبه گفت: در شرایطی که 3 هزارتن پنبه در کارخانه های پنبه پاک کنی موجود است، واردات آن تنها موجب از دست دادن فرصت‌های شغلی می‌شود.
بازار ایران در قبضه تیلاپیا
چینی‌ها نسل قزل آلای ایرانی را منقرض می کنند
چند سالی است که تیلاپیا مهمان ناخوانده سفره‌های ایرانی است و با ربودن بازار مرغوب قزل آلای ایرانی توانسته جنجال به پا کند.
ایرانی ها تخمه و پسته چینی می شکنند!
چشم بادامی ها بازار خشکبار ایران را قرق کردند
رییس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار با بیان اینکه چشم بادامی ها بازار خشکبار ایران را قرق کردند، تصریح کرد: شاید بالغ بر ۷۰ درصد تخمه‌هایی که در بازار ایران به فروش می‌رسد چینی است.
ادامه
ادامه