از مغازه‌های گران‌فروش خرید نکنید؛
توصیه عجیب مسئولان در خصوص گرانی میوه!
در شرایطی که تولید بالای انواع میوه سبب شده به غیر از مغازه‌های سطح شهر، وانتی‌ها هم برای فروش این محصولات حضورشان پررنگ‌تر از گذشته شود، فاصله چند برابری قیمت عرضه میوه بین آنها و مغازه‌ها جای سوال دارد و به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گران‌فروشی هم وجود دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد
ماجرای موز و پرتقال های رنگ شده چیست؟
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی: اگر پرتقال ها زودتر و قبل از اینکه به قند 6 و نیم برسد چیده شود، سبک تر ، ترش و به ضرر تولید کننده است اما برخی برای اینکه محصول خود را زود تر در بازار عرضه کنند از گاز های مجازی برای رنگ آوری محصول استفاده می کنند.
دامپزشکی واکنش نشان داد؛
توزیع مرغ مرده در بازار
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام فراهم آمدن اعطای صدور مجوز حلال در کشورمان به موضوع توزیع مرغ مرده در بازار واکنش نشان داد.
رئیس سازمان چای کشور:
چای ایرانی تنها چای ارگانیک در جهان است
رئیس سازمان چای کشور گفت: چای ایرانی تنها چای تولیدشده در جهان است که برای تولید آن به هیچ وجه از سم استفاده نمی‌شود و در بعد عدم‌استفاده از سم، یک محصول ارگانیک است.
عضو خانه کشاورز خبر داد:
باز شدن پای دلالان به بازار گندم
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم باز کرده است.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی هشدار داد؛
صادرات زعفران ایران در کما
رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی و فرآورده های غذایی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت زعفران، قیمت این محصول کاهش یافته و با توجه به اینکه پیش بینی می شود این کاهش قیمت استمرار داشته باشد و قیمت زعفران پایین تر نیز بیاید فعلا صادرکنندگان برای مدتی دست نگه داشته اند.
یک مقام مسئول در سازمان شیلات خبر داد
جنگ الکترونیک عامل قتل عام دلفین‌های خلیج فارس
مقام مسئول در سازمان شیلات تأیید کرد که مرگ دسته‌جمعی دلفین‌ها در سواحل خلیج فارس و دریای عمان به دلیل جنگ الکترونیکی بوده است که هیچ‌گاه به طور رسمی اعلام نشد.
این هشدار را جدی بگیرید
هرگز همراه برنج
از جمله مواردی که باهم‌خوری آن باعث ایجاد عوارض سوء برای بدن و ایجاد امراض مختلف می‌شود، مصرف همزمان "برنج با ماست" است.
مرغداران با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می کنند
بحرانی ورشکستگی در کمین صنعت مرغداری
صنعت مرغدارای این روزها با مشکلات بسیار دست به گریبان است و صدای پای ورشکستگی باز هم در خواب و خوراک را بر فعالان این بخش حرام کرده است. بار دیگر چون موارد متعدد در سالیان متمادی گذشته بحران کاهش قیمت به سراغ تولیدکنندگان گوشت مرغ آمده است.
کلاهی که بر سر مشتریان می‌رود!
پشت پرده چای‌های سمی خارجی در بازار
رییس سازمان چای کشور گفت:بیشتر چای خارجی در فرآیند تولید در کشورهای تولیدکننده از سم استفاده می کنند. این کار به جهت شرایط اقلیمی و مدت زمان نگهداری از تولید تا صادرات صورت می گیرد.
سوداگری میلیاردی با دم کوسه‌ها درخلیج‌فارس
وقتی تجارتی پرسود باعث سلاخی کوسه ها می شود!
سواحل جنوبی کشور این روزها با کوسه‌های سلاخی شده به طمع تجارت میلیاردی چهره زشتی به خود گرفته‌اند اما مسئولان محیط زیست می‌گویند سازمان شیلات باید پاسخگوی این فاجعه باشد.
کیفیت گندم داخلی جوابگوی نیاز کشور نیست!
کارشکنی مافیای واردات در برابر خودکفایی گندم
اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر کیفیت نامطلوب گندم و استفاده نانوایان از نمک، ادعای وزارت جهاد کشاورزی را زیر سوال برد و سبب شد تا مسئولان به افشای دستهای پشت پرده در بحث واردات گندم بپردازند.
از سوی معاون حجتی اعلام شد
تکذیب آلودگی ماهیان خزر
معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن رد آلودگی آبزیان دریای خزر گفت: امروزه این محصولات به کشورهای اروپایی صادر می‌شود و در آزمایشگاه مرجع اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نماینده دشتستان در مجلس:
دولت از خرما و نخلداران حمایت کند
نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت ویژه دولت از نخل‌داران، گفت: ایجاد صنایع تبدیلی خرما و بازار مناسب باید با جدیت دنبال شود.
رئیس سازمان جنگل‌ها خبر داد: ۶۷ فقره قرارداد بهره‌برداری از جنگل های هیرکانی متوقف شد
رئیس سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه تا به امروز ۶۷ فقره از قراردادهای بهره‌برداری از جنگل‌های هیرکانی متوقف شده است گفت: این رقم ۶۲ درصد مساحت جنگل‌های تحت بهره‌برداری بالغ بر ۵۸۰ هزار هکتار را شامل می‌شود.
ادامه
ادامه