قیمت هر کیلوگرم مرغ به 8 هزار تومان می رسد
بارش برف مرغ را گران کرد!
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کاهش عرضه ناشی از بارش برف و مسدود شدن راه ها را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.
ماهی چینی پرورش دهندگان ایرانی را ورشکست کرد
تعطیلی مزارع قزل آلا با واردات تیلاپیا
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به هزینه های بالای تولید و استمرار واردات تیلاپیا، بسیاری از تولیدکنندگان به سبب کاهش قیمت خرید محصول؛ مزارع خود را رها کرده اند.
انتقاد رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار از ورشکستگی مرغداری ها؛
آنفولانزا مهار شد چون دیگر مرغی نمانده است!
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: دراستان های اصلی که درگیر آنفولانزا بودند دیگر مرغی نداریم که بخواهد به بیماری مبتلا شود و این نشان از مهار بیماری نیست.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی هشدار داد؛
منتظر افزایش قیمت و مرغ 15 هزار تومانی باشید!
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: من هشدار می‌دهم در صورت ادامه روند موجود، تولید مرغ کم خواهد شد و در نتیجه قیمت آن بالا می رود و همان بحرانی ایجاد می‌شود که در بخش تخم مرغ به وجود آمد و شاهد قیمت 15 هزار تومانی مرغ خواهیم بود.
یک استاد دانشگاه هشدار داد؛
شمارش معکوس شروع خشکسالی شدید در کشور
یک عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه ممکن است در صورت تداوم شرایط بارش در کشور بر اساس الگوی سامانه پرفشارعربستان یکی از خشکسالی‌های شدید تاریخ کشور اتفاق افتد، گفت: فکری باید برای مدیریت منابع آب کرد.
بارش برف و باران در شهرهای مختلف و ارتفاعات تهران
هجوم سرمای زیر صفر درجه به ۲۰ استان کشور
با ورود سامانه بارشی به کشور، روز دوشنبه بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.
تابستان آینده با کم آبی شدید مواجه می شویم
هشدار وزیر نیرو در خصوص بی آبی
وزیر نیرو هشدار داده که در بخش های نظیر کشاورزی، صنعت و محیط زیست در سال جاری آبی یعنی تا پایان شهریور۱۳۹۷، با مضایقی مواجه خواهند شد. بر اساس آمار و ارقام موجود، در حال حاضر ۲۵ درصد منابع آبی کشور بدون منبع درآمدی است.
قائم مقام خانه کشاورز خبر داد؛
افزایش ۶ برابری قیمت پرتقال از باغ تا مغازه
رییس اتحادیه مرکب‌کاران در این باره گفت: نبود نظارت کافی باعث افزایش قیمت شده و پرتقالی که کیلویی ۸۰۰ تومان از باغدار خریده می‌شود در بازار مصرف بیش از ۵۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.
رئیس اتحادیه دامداران:
دلالان نمی‌گذارند گوشت ارزان‌تر باشد!
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران از بالا بودن فاصله قیمت گوشت قرمز از دامداری تا بازار مصرف انتقاد کرد و گفت: دلالان و واسطه‌های سودجو عامل گرانی گوشت قرمز در بازار هستند.
حذف واسطه‌ها قیمت‌ را پایین کشید
عقب‌نشینی قیمت تخم‌مرغ
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن گفت: تاکنون ثبت سفارش برای واردات ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ انجام شده است و قیمت تخم مرغ با عرضه مستقیم از تولید به مصرف به حالت عادی بازگشته است.
از سوی ستاد پایش قاچاق محصولات وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد؛
تکذیب خبر فروش آووکادوی 120 هزار تومانی
ستاد پایش قاچاق محصولات وزارت جهاد کشاورزی خبر واردات و فروش آووکادوی قاچاق را تکذیب کرد و با تاکید بر اینکه واردات و پخش هر نوع میوه قاچاق غیر قانونی است از برخورد با سایت های فروش میوه قاچاق خبر داد.
درخواست پرورش صنعتی گوزن به سازمان محیط زیست رسید
گوشت لاکچری گوزن هر کیلو 200 هزار تومان!
گوشت گوزن برای لاکچری‌ها به فروشگاه‌های ایران می‌آید. تولیدکنندگان قیمت فروش هر کیلوگرم گوشت گوزن را چیزی بین ١٥٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان برآورد می‌کنند و حالا سوادکوهی‌ها و کرجی‌ها پرورش صنعتی گوزن را در ایران کلید زده‌اند!
معاون وزیر کشاورزی خبر داد
دستور جدید حجتی برای ساماندهی بازار برنج
با توجه به این‌که برنج داخلی وارد رکود شده و مدتی است که خرید و فروش آن و قیمتش نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی کاهش یافته ، وزیر جهاد کشاورزی دستورالعملی ابلاغ کرد که براساس آن بخشی از خرید برنج برای ذخایر راهبردی و استراتژیک از محل تولید داخلی صورت گیرد.
راز گوساله یک میلیون دلاری در ترکیه چیست؟ + تصاویر
جوانی که مدت هاست به شغل دامداری در ترکیه مشغول است، تصمیم گرفت یکی از گاو های خود را به قیمت یک میلیون دلار بفروشد.
ماجرای تخم مرغ برای مرکبات هم در حال رخ دادن است
دلایل گرانی نارنگی در بازار
در هفته های اخیر قیمت برخی محصولات از قبیل نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در بازار با افزایش چشمگیری روبرو شده است و آن گونه که یکی از فروشندگان می گوید: کمبود زمینه نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در میدان دلیل اصلی نوسان قیمت این محصولات به شمار می رود.
ادامه
ادامه