تایید واردات پرتقال های مصری از سوی وزارت جهاد کشاورزی
پر شدن سبد میوه عید ایرانی ها با پرتقال مصری
پر مصرف‌ترین کالا در بازار شب عید، پرتقال است و از آنجایی که مرکبات شمال دچار سرمازدگی شد، شرکت نهاده دامی به عنوان مباشر دولتی اقدام به واردات پرتقال از مصر و ترکیه کرده است.
ممنوعیت مصرف مرغ و تخم مرغ‌های محلی به خاطر شیوع آنفلوانزای پرندگان
شهروندان حتما واکسن آنفلوانزای انسانی تزریق کنند
آنفلوانزای پرندگان در بیش از 15 استان کشور وجود دارد و مردم تا اطلاع ثانوی از مصرف هر گونه پرنده و تخم مرغ های محلی خودداری کنند.
قیمت مرغ در آستانه رکوردشکنی 8 هزار تومانی
پرکشیدن گوشت مرغ در آستانه شب عید
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ به ۷۹۵۰ تومان در مراکز خرده فروشی خبر داد.
قیمت مرکبات نجومی شد
رکوردشکنی پرتقال در بازار!
در کمتر از یک ماه مانده به شب عید، قیمت هرکیلوگرم پرتقال جنوب در سطح خرده فروشی تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و نارنگی جنوب تا ۷ هزار و ۷۰۰ تومان افزایش یافته و به قیمت کاذبی به فروش می‌رسد.
۱۵۰ تن قارچ در روز به دلیل بسته شدن بورس دور ریخته می‌شود
تولیدکنندگان قارچ در آستانه ورشکستگی
رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ ایران گفت: روزانه در بورس قارچ ۱۵۰ تن قارچ توزیع می‌شد که اکنون تولیدکنندگان ما به دلیل ایجاد مشکل در عرضه قارچ در محل بورس قارچ با مشکلی جدی روبرو شده‌اند و شاهد آن هستیم که محصولات آنها دور ریخته می‌شود.
آشنایی با یک شغل خوب با بازاری ایده آل برای فروش
در آمد ماهیانه ۷ میلیون تومانی با پرورش قرقاول
هزینه پرورش این تعداد قرقاول نزدیک به 3 میلیون تومان در سال است و این پرنده هیچ نیازی به واکسن ندارد
آخرین وضعیت صادرات گندم
عباسی معروفان گفت: تا کنون از مجموع سه میلیون تن گندم مازاد، بیش از 70 هزار تن به بازارهای هدف صادر شده است.
عامل گرانی قیمت مرغ کیست؟
یک فعال صنعت مرغداری می‌گوید: میدان بهمن هیولایی برای صنعت مرغداری و تولید گوشت مرغ است که با افزایش و کاهش قیمت هم صنعت را دچار مشکلات بزرگی می کند و هم در سبد مصرف خانوارها تاثیر می گذارد.
میوه شب عید به کابوس مردم تبدیل شده است
ذخیره سازی میوه از سوی دلالان برای پایان سال!
در روزهای آخر بهمن ماه قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره‌بار تهران به طور میانگین با افزایش قیمت بین 3 تا 7 هزار تومان به فروش می‌رسد.
یک بام و دوهوای نرخ خرید تضمینی گندم
قلی ایمانی گفت: امسال کشت گندم با تعلل دولت برای اعلام نرخ خرید تضمینی انجام شد.
اختلاف وزارت جهاد با شورای اقتصاد بر سر نرخ گندم
وزیرجهاد با بیان اینکه بر سر افزایش قیمت گندم با شورای اقتصاد دچار اختلاف نظر شده‌ایم، گفت: هیچ برنج تراریخته‌ای تا به حال در کشور تولید نشده است.
ترفند جدید واردکنندگان برای عرضه میوه‌های وارداتی
رئیس اتحادیه میوه و سبزی از فروش نارنگی وارداتی در میدان مرکزی میوه و تره بار به جای محصول داخلی خبر داد و گفت: این ترفند جدید قاچاقچیان میوه برای عرضه میوه های وارداتی است.
کلید کشاورزان برای حل یک بحران
وجود بحران آب در ایران بخش کشاورزی را نیز به‌گوش کرده تا به نحو بهتری از منابع آبی کشور استفاده کنند. به‌طوری‌که بر اساس آمار طی سه سال گذشته راندمان آبیاری در اراضی کشاورزی کشور به ۴۴ درصد رسیده که این مساله می تواند تاثیر زیادی در کاهش استفاده بی رویه از سفره‌های آب زیر زمینی داشته باشد.
گوشت ارزان می‌شود؟
واردات دام زنده آزاد شد
معاون وزیر کشاورزی گفت: در شرایطی که واردات دام زنده به صورت محدود و مشروط آزاد شده و عرضه داخلی آن نیز افزایش یافته است، شاهد کاهش ۴۰۰۰ تومانی قیمت گوشت قرمز هستیم .
بلای آنفلوانزا بر سر تخم مرغ
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه صادرات تخم مرغ همچنان متوقف است، گفت: صادرات این محصول امسال یک سوم سال قبل است.
ادامه
ادامه