بارش ۲روزه باران در ۱۰ استان
هشدار سازمان هواشناسی درخصوص سیل
سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران طی امروز و فردا در سواحل دریای خزر و ۷ استان دیگر کشور نسبت به وقوع سیلاب‌های ناگهانی هشدار داد.
تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!
افزایش 15 درصدی قیمت گوشت قرمز
قیمت گوشت قرمز به ویژه گوشت گاو و گوساله با جهش ۱۵ درصدی مواجه شده و حتی از قیمت گوشت گوسفند هم بیشتر شده که مغازه‌داران علت آن را کاهش واردات گوشت یخی می دانند.
بانک مرکزی ابلاغ کرد:
امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده به مدت 3 سال
بانک مرکزی بخشنامه امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۳۹۷‏-۱۳۹۶ را به مدت سه‌سال، ابلاغ کرد.
درخواست برای اجرای صحیح قانون خرید تضمینی از سوی دولت
گندمکاران به رهبر انقلاب نامه نوشتند
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران گفت: تولیدکنندگان در نامه ای به رهبر انقلاب خواستار اعلام به موقع و منصفانه نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت شدند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
بخش‌خصوصی توانایی اداره سازمان تعاون روستایی را ندارد
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: واگذاری این سازمان به بخش خصوصی نه تنها مشکلی از دولت حل نمی کند بلکه زندگی پنج میلیون خانوار روستایی را تحت تاثیر قرار می دهد.
گزارش بانک مرکزی از گران شدن اقلام خوراکی
گوشت صدرنشین افزایش قیمت مواد غذایی
براساس گزارش بانک مرکزی در هفته منتهی به شانزدهم شهریور ماه سال جاری قیمت گروه کالایی نسبت به هفته قبل از آن افزایش و دو گروه کاهش داشته است.
نرخ هر کیلو طلای سرخ به 12 میلیون تومان رسید
افزایش نجومی قیمت زعفران در بازار
یک مقام مسئول گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ با افزایش 25 تا 40 درصدی 5 میلیون و 200 و حداکثر 12 میلیون تومان است.
ماجرا را به دیوان عدالت اداری می‌کشانیم
پشت پرده ممنوعیت صادرات شیرخشک
رئیس انجمن صنفی گاوداران معتقد است که پشت پرده ممنوعیت صادرات شیرخشک،‌ کارخانه‌ های لبنی به ویژه کارخانه‌های دولتی هستند که می‌خواهند از محل واردات، حاشیه‌های زیان خود را جبران کنند که در این باره وزیر کشاورزی مخالفت خود را کتبا اعلام کرده و اگر به نتیجه نرسد، این مسئله را به دیوان عدالت اداری می‌کشانیم.
پایان امپراتوری مگس سفید
آفت جنجالی فضای سبز تهران مهار شد
سفیدبالک توت "آفت جنجالی فضای سبز تهران" توسط محققان موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور مهار شد. این آفت جنجالی برای اولین بار در تابستان سال 1393 در فضای سبز شهر تهران پیدا شد.
ماجرای صادرات سهم کود کشاورزان ایرانی چیست؟
درحالی که چندی پیش وزیر کشاورزی از صادرات سهم کود کشاورزان ایرانی توسط مجتمع‌های پتروشیمی انتقاد کرد، این شرکت‌ها این موضوع را تکذیب کردند و از فروش حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن کود به وزارت جهاد کشاورزی خبر دادند.
روایت سخنگوی سازمان آتش نشانی از زیر پوست شهر
حکایت مارهای سه متری در تهران!
سخنگوی آتش‌نشانی می‌گوید از مار ۲۰ سانتی‌متری تا سه متری در تهران دیده است اما همان گونه که کارشناسان می‌گویند درگیری با مارها راه مقابله با آنان نیست و بهتر است که از آن‌ها فاصله بگیرید.
منتظر بارش باران تابستانی باشید
پیش بینی بارش باران برای ۱۰ استان کشور
فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: برای سه روز آینده در قالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی را داریم. در این مدت در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی رشد ابر و بارش باران را خواهیم داشت.
مهدی زارع استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی تشریح کرد:
شایعه فوران آتشفشان دماوند در روزهای آینده صحت دارد؟
در چند روز گذشته اظهار نظرات مختلفی نسبت به انفجار آتش‌فشان دماوند ارائه شده و حتی برخی سیل چند روز قبل را به آن نسبت داده اند. در همین رابطه، مهدی زارع استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی به تحلیل این ماجرا پرداخت.
سوداگران این بار به جان عقرب‌ها افتادند
ظهور یک کسب و کار میلیاردی به نام پرورش عقرب!
باورش سخت است کسانی در خانه خود عقرب پرورش دهند اما این روزها تب داغ پرورش این بندپای خطرناک برای کسب درآمد میلیاردی به اوج خود رسیده است.
میوه هم به جمع لاکچری ها پیوست؛
سود چشمگیر دلالان بازار میوه در 7 ساعت!
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در کنار فعالیت دلالان، سرمازدگی باغ‌ها، تورم، کمبود عرضه را نیز دلایل افزایش قیمت میوه اعلام کرد و گفت: دلالان چند ساعت زودتر میوه‌های رسیده در عمده‌فروشی را می‌خرند و با سودهای کلان دراختیار میوه‌فروشان قرار می‌دهند.
ادامه
ادامه