اعلام میزان خسارت سرمازدگی به پرتقال و کیوی
سرمازدگی بحرانی نبود و بزرگ نمایی شد!
یک مقام مسئول در وزارت جهاد با بیان اینکه میزان تولید پرتقال در سال‌جاری، ۲.۷ هزارتن برآورد می‌شود، گفت: سرمازدگی به حدود ۳۰۰ هزارتن از این محصول خسارت وارد کرد.
کوتاه آمدن دلال ها زعفران را ۳۰۰هزارتومان ارزان کرد
عضو شورای ملی زعفران ضمن انتقاد از تاخیر وزارت جهاد و گمرک در ارائه آمار تولید و صادرات این محصول، از کاهش حدود ۳۰۰ هزارتومانی قیمت هرکیلوگرم طلای سرخ در ۲ هفته اخیر خبر داد.
محصولات تراریخته‌ ردیابی می شود
مقام معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه قابلیت آزمون محصولات تراریخته در کشور وجود دارد گفت:آزمایشگاه‌های همکار با اجرایی شدن قانون (ممنوعیت تولید و واردات ترا ریخته بدون مجوز قانونی و قبل از آزمایش سلامت) مجوز بررسی تراریختگی دریافت می‌کنند.
گمرک ایران اعلام کرد؛
پشت‌پرده توقیف محموله ۱۵۰تنی موز قاچاق
ترخیص‌کار محموله قاچاق ١٥٠ تنی موز قصد داشت تا با شیوه‌های متقلبانه، حقوق و عوارض گمرکی را پرداخت نکند.
چرا باغدار ایرانی سرِ راحت روی بالش نمی گذارد؟!
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: درحالی‌که امسال با افزایش تولید، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات داریم، عده‌ای با کوبیدن بر طبل واردات برای شب عید، نمی‌گذارند باغدار سرش را راحت روی بالش بگذارد و معیشت وی تأمین شود.
قاچاق خاک تکذیب شد!
ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز هرگونه خروج غیرقانونی خاک ازکشور را تکذیب کرد.
رییس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی فاش کرد
رهاسازی میوه در دریا و بیابان برای دریافت مشوق صادراتی!
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی با تاکید براین که رهاسازی میوه به دریا و بیابان برای دریافت مجوزهای صادراتی موضوعی دور از ذهن نیست، این امر را خیانت به منافع ملی، تولید داخلی و اقتصاد کشور دانست.
در گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تصریح شد
12 پیشنهاد برای حل مشکل بیمه کشاورزی
مشکلات بیمه کشاورزان، محصول شرایط خاص حاکم بر بخش کشاورزی کشور است از این رو ضرورت دارد که ابتدا نسبت به اصلاح آن شرایط، اقدامات سلبی و ایجابی مناسب انجام شود.
شیر استریل 200 تومان گران شد
پاکت های سوئدی، شیر را گران کرد!
دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با اعلام این که قیمت هر لیتر شیر استریل با ماندگاری 6 ماه 2 هزار ریال افزایش یافت، علت بالارفتن نرخ را واردات پاکت تتراپک سوئدی عنوان کرد.
گسترش شیوع آنفلوانزای پرندگان به ۱۱ استان
هشدار سازمان دامپزشکی به مردم
سازمان دامپزشکی کشور از گسترش شیوع آنفلوانزای پرندگان به ۱۱ استان خبر داد و از مردم خواست به نکات ایمنی زیستی اعلام شده توسط این سازمان توجه کنند.
وقتی یک بازی ساده بازار را به هم می ریزد
غیب شدن 680 میلیارد تومان پول در میدان بهمن!
هفته‌های گذشته بود که قیمت مرغ از 7هزار و 500 تومان در هر کیلو عبور کرد. در آن زمان رئیس اتحادیه مرغ پیش‌بینی کرد قیمت‌ها تا 15 روز دیگر ارزان می‌شود.
تخریب محیط ‌زیست برای خام‌فروشی گیاهان دارویی!
مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز تاسف از اینکه گیاهان دارویی کشور به صورت خام‌فروشی صادر می‌شود،‌گفت: علاوه بر آن برای صادرات برخی از فرآورده‌های گیاهی از منابع طبیعی برداشت می‌شود که این امر همراه با تخریب محیط‌زیست و انقراض گونه‌های بومی است.
روایت مقابله کمیسیون کشاورزی با فشار «شبکه سازمان‌یافته تراریخت»
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقابله این کمیسیون با فشار «شبکه سازمان‌یافته تراریخته» برای تغییر قانون در مجلس، تراریخت را خطرناکتر از تریاک، و آزاد شدن آن را خیانت دانست.
ابلاغ بخشنامه جدید واردات گندم با ارز مبادله‌ای به ۳ وزیر
معاون اجرایی رئیس جمهور بخشنامه جدید واردات گندم با ارز مبادله‌ای را به ۳ وزیر اطلاعات، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
چه کسی کام تولیدکنندگان شکر را تلخ کرد!؟
سیاست دولت نهم و دهم مبنی بر حمایت از واردات شکر ، طعم شکر را در کام تولیدکنندگان داخلی تلخ کرد .
ادامه
ادامه