ادعای بالا بودن باقیمانده سموم دفع آفات نباتی نسبت به حد مجاز است
ماجرای هندوانه‌های مرجوعی از عمان چیست؟
طی روزهای گذشته برخی منابع خبری اعلام کردند چند محموله هندوانه و خربزه ایرانی به وزن ۳۰۰۰ تن از بندر سلطان قابوس عمان مرجوع شده است. دلیل عدم مجوز واردات آن، بالا بودن باقیمانده سموم دفع آفات نباتی نسبت به حد مجاز است.
آلودگی برنج‌های دولتی به آرسنیک محموله وارداتی را برگشت داد
برنج های سمی در سفره خانواده های ایرانی؟!
تسنیم به نقل از دبیر ستاد تنظیم بازار نوشت: اگر ثابت شود برنج‌های وارداتی استانداردهای‌های ملی را ندارد با هزینه فروشنده عودت داده می‌شود یا معدوم و به مصارف صنعتی می‌رسد.
هشدار وزارت بهداشت در خصوص احتمال شیوع وبا در کشور
سبزیجات با طعم فاضلاب!
یک مسئول بااشاره به آبیاری سبزیجات با آب‌های فاضلاب و تاثیر آن در بروز بیماری وبا عنوان کرد: نظارت بر آبیاری سبزیجات با آب سالم بر عهده اداره بهداشت محیط وزارت بهداشت است،اما مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که به طور کلی سبزیجات خام می‌تواند در زمره عوامل مستعد کننده ابتلا به وبا باشد
دام‌ها را خودسرانه ذبح نکنید؛
هشدار وزارت بهداشت به پخش کنندگان غذای نذری
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: افرادی که نذری دارند خود از ذبح دام جدا خودداری کنند و این اقدام را به سازمان دامپزشکی و زیر مجموعه‌های آن بسپارند.
مردم از ترس تب کریمه گوشت نمی‎خرند
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه در پی شیوع بیماری تب کریمه کنگو مردم از خرید گوشت قرمز خودداری می‌کنند، گفت: همین امر سبب رکود بازار و کاهش قیمت گوشت گوسفندی شده است.
خرید تضمینی ۲۹ هزار تن گندم، جو و کلزا از کشاورزان استان تهران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تاکنون ۲۹ هزار تن گندم، جو و کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.
3.2 میلیون تن گندم و 110 هزارتن کلزای کشاورزان خریداری شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون 3 میلیون و 208 هزارتن گندم از 24 استان کشور خریداری شده است.
معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی تصریح کرد؛
آخرین آمار از قربانیان شیوع تب کریمه کنگو در کشور
براساس آخرین آمار تا کنون از ۳۶ نفری که مبتلا به این بیماری شدند سه نفر از آنها جان خود را از دست دادند.
گمرک درباره محموله توقیف شده توضیح داد
پشت پرده ماجرای خرماهای اسرائیلی در مرز ایران
علیرغم ممنوعیت واردات خرما، این میوه وارد مرز کشور شده؛ آن هم از اسرائیل! در این رابطه یک مقام مسئول در سازمان حفظ نباتات از جزئیات موضوع ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: هنوز جزئیات این موضوع توسط گمرک به ما اعلام نشده است.
قیمت گوشت به ۵۱ هزار تومان رسید
رابطه تب کریمه کنگو با گران شدن گوشت قرمز
نرخ هر کیلو لاشه ۲۵ هزار تومان است که با احتساب هزینه‌های حمل و نقل، کشتار و سود مغازه دار با قیمت ۳۴ الی ۳۵ هزار تومان باید به مصرف کننده عرضه شود، این درحالی است که هر کیلو گوشت با نرخ ۵۱ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه،اخذ و نصب شناسه کالاهای کشاورزی ابلاغ شد
دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه،اخذ و نصب شناسه کالاهای کشاورزی در نامه ای از سوی رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات کشاورزی ابلاغ شد.
کشور از واردات پودر ماهی بی نیاز شد
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توسعه صید فانوس ماهیان کشور از واردات پودر ماهی برای صنعت آبزی پروری و طیور بی نیاز شدیم.
افزایش نسبی قیمت گوشت مرغ در بازار
قیمت مرغ باز هم افزایش یافت
آخرین قیمت‌ها از بازار گوشت مرغ نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ به طور نسبی با شروع ماه رمضان با روند افزایشی همراه شده است.
رکورد برداشت محصول کلزا با 5تن در هکتار در استان تهران
مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اعلام این خبر افزود : حاصل برداشت کلزا در مزرعه آقای نظام مافی از تولید کنندگان شهرستان ورامین ، میزان تولید 5 تن در هکتار با رقم بورونوس بود که رکورد برداشت محصول کلزا را به ثبت رساند.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی خبر داد؛
قیمت های نجومی میوه‌های نوبرانه تابستان در بازار
رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو گیلاس تکدانه ۲۰ هزار تومان، هلو 8 هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، زردآلو ۴ تا ۱۰ هزار تومان و گوجه سبز ۲ تا ۸ هزار تومان است.
ادامه
ادامه