چشم بادامی ها در پی مصادره بازارهای جهانی اند؛
آفت چینی در صنعت گیاهان دارویی ایران!
صنعت گیاهان دارویی از نمونه صنایع درآمدزا محسوب می شود که با حمایت و پشتیبانی هر چه بیشتر قادر است ارز آوری قابل توجهی را به ارمغان بیاورد اما این روزها ریشه این صنعت دارد به خاطر فعالیت چینی ها می خشکد.
بازار آرام گرفت؛
آغاز عرضه گوشت ۳۳ هزار تومانی در فروشگاه‌ها
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه روند افزایش قیمت این نوع گوشت متوقف شده و بازار شرایط آرامی دارد، از عرضه گوشت وارداتی ۳۳ هزارتومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین خبر داد.
هر کیلو گوشت قرمز ۴۳ هزار تومان
بازگشت آرامش به بازار مرغ
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به آخرین وضعیت بازار گوشت اظهار داشت: تمامی فروشگاه های زنجیره ای موظف به توزیع گوشت های وارداتی با نرخ مصوب جهت تنظیم بازارهستند.
از سوی مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تهران اعلام شد؛
تکذیب عرضه قارچ آلوده در میادین میوه و تره بار
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری تهران گفت: تاکنون به موضوعی تحت عنوان آلودگی قارچ برخورد نکردیم، اما در صورت مواجه شدن با این موضوع حتما نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد.
روحانی در دفاع از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:
حجتی وزیری شایسته و مسلط است
رئیس‌جمهور گفت: حجتی وزیری است که به موضوع کارش تسلط دارد و در دوران وزارتش هم تحولات خوبی در این حوزه انجام داده است.
معانی پنهانی که در نمادهای بزرگ دنیای تجارت قرار دارند
رازهای پنهان در لوگوهای معروف جهان + تصاویر
در طراحی معروف‌ترین لوگوهای جهان تنها به زیبایی توجه نشده است. در واقع به نظر می‌رسد در برخی از این لوگوها پشت هر خط، منحنی و رنگ معنای پنهانی نهفته است.
گرانی به خاطر امتناع مرغداران از عرضه محصول؛
قیمت مرغ در آستانه رکورد 9 هزار تومانی!
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن را در بازار اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود که با افزایش تقاضا در روزهای پایانی ماه، قیمت مرغ افزایش یابد.
آیا موافقان و مخالفان حقیقت را می گویند؟!
پشت پرده تولید محصولات تراریخته در کشور
مخالفان تراریخته در کشور همه حقیقت را در مورد این محصولات نمی گویند؛ ضمن اینکه آمریکایی ها وقتی به فناوری تراریخته رسیدند، مایل نبودند دیگران هم به این فناوری دست پیدا کنند.
هشدار سازمان غذا و دارو در خصوص گزش یک حشره خونخوار
حمله دراکولا به مناطق شمالی ایران
دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم با تایید حمله دراکولا به مناطق شمالی ایران، چگونگی درمان سم آزار دهنده دراکولا را تشریح کرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خبر داد:
واردات برنج ممنوع شد
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از ممنوع شدن واردات برنج خبر داد.
پیاز ارزان شد
سقوط آزاد قیمت پیاز در میدان مرکزی تره بار
رئیس اتحادیه صنف بارفروشان گفت: با ورود تولید پیاز جدید به بازار قیمت این محصول کاهش شدیدی پیدا کرده و در روزهای اخیر به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان در میدان بزرگ کاهش یافته است.
منتظر افزایش بیش از پیش قیمت ها باشید؛
رکوردشکنی تخم مرغ 15 هزار تومانی
قیمت مرغ و تخم‌مرغ در ماه‌های اخیر به علت نبود برنامه مدون جهت تنظیم بازار با افزایش روبرو بوده تا جایی که قیمت هر کیلو مرغ به 8 هزار و 300 و قیمت هر شانه تخم‌مرغ به 13 هزار تا 15 هزار تومان رسیده است.
قیمت پیاز همچنان بالای 3500 تومان؛
خارجی‌ها پیاز ایرانی را ۵ برابر ارزان‌تر می‌خرند!
طبق آخرین مشاهدات از بازار مصرف، قیمت پیاز هنوز به وضعیت تعادل نرسیده و هر کیلوگرم آن به طور متوسط ۳۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه می‌شود. این در حالی است که با وجود کاهش صادرات این محصول، قیمت هر کیلوگرم پیاز صادراتی بیش از پنج برابر ارزان‌تر از بازار داخلی است!
مدیرکل دامپزشکی استان تهران هشدار داد
نگرانی از شیوع تب کریمه کنگو در عید قربان
مدیرکل دامپزشکی استان تهران با اعلام برخورد با عرضه دام غیرمجاز در عید قربان با کمک سایر دستگاه‌ها گفت: عمده نگرانی ما در عید قربان امسال آن است که مردم گوشتی را استفاده‌کننده که مراقبت‌ها و نظارت‌های بهداشتی روی آن انجام‌نشده باشد.
قیمت تا ۱۵ روز آینده متعادل می شود
آغاز روند کاهش قیمت پیاز!
مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی از آغاز روند کاهش قیمت پیاز در بازار خبر داد و گفت: حداکثر طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده قیمت این محصول در بازار کاملا متعادل خواهد شد.
ادامه
ادامه