زنگنه از تمایل روس‌ها برای توسعه میدان فرزاد خبر داد
ورود گازپروم به صنعت نفت ایران
وزیر نفت گفت: شرکت گازپروم روسیه برای توسعه میدان فرزاد A و B ابراز تمایل کرده است.
قیمت نفت در بازارهای جهانی با یک درصد کاهش مواجه شد
صف آرایی اوپک در برابر آمریکا
بازار نفت گرفتار یک مسابقه طناب کشی شده است؛ کاهش تولید اوپک از تثبیت قیمت پشتیبانی می کند؛ در حالیکه افزایش تولید آمریکا نگرانی هایی از افزایش عرضه نفت خام ایجاد کرده است.
آخرین وضعیت ذخیره آب تهران
تابستان امسال تهران بدون بحران آب سپری می شود؟
در حال حاضر از مجموع یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن ۵ سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران، ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت این سدها ذخیره شده است.
سرپرست طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی خبر داد؛
ثبت رکورد تولید ۸۰ هزار بشکه ای نفت خام در آزادگان
سرپرست طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی گفت: تولید زودهنگام نفت آزادگان جنوبی به میزان ١١٠ هزار بشکه در روز هدفگذاری شده که امیدواریم این میزان برداشت نیز تا پایان خرداد ماه امسال عملیاتی شود.
با حضور رییس جمهور در پایتخت انرژی ایران آغاز شد؛
بهره برداری از فازهای ١٧ و ١٨ میدان گازی پارس جنوبی
بهره برداری از فازهای ١٧ و ١٨ منطقه گازی پارس جنوبی در عسلویه روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، آغاز شد.
بزرگترین اتفاق اقتصادی سال در بخش انرژی رقم می‌خورد
بهره برداری از پنج فاز پارس جنوبی با حضور روحانی
بهره برداری از پنج فاز پارس جنوبی که فردا (یکشنبه) به دست رئیس جمهوری در استان بوشهر انجام می شود، علاوه بر افزایش روزانه 150 میلیون متر مکعب به میزان تولید گاز ایران از این میدان مشترک، زمینه را برای اجرای 10 طرح پایین دستی پتروشیمی با سرمایه گذاری 100 هزار میلیارد ریال فراهم می کند.
تردید در تولید روزانه 200هزار بشکه نفت با فرسودگی تجهیزات
«فلات قاره» در وضعيت قرمز
بررسي‌ها نشان مي‌دهد وضعيت در شرکت نفت فلات قاره نگران کننده است و اين شرکت هنوز نتوانسته است ۲۰۰ هزار بشکه توليد از دست رفته خود را احيا کند.
مجلس اجازه افزایش قیمت بنزین را نمی‌دهد
ماجرای گم شدن سه کشتی بنزین در سال 95
یک نماینده مجلس گفت: در آمارگیری سال ۹۵ وقتی میزان موجودی بنزین محاسبه و میزان تولید داخل، واردات و مصرف را بررسی کردند مشاهده شد که ۳ کشتی بنزین گم شده است.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران خبر داد:
خیز شرکت‌های آمریکایی برای سلطه بر بازار پتروشیمی
شرکت های آمریکایی به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو کشورمان باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند.
رشد قیمت جهانی نفت به بیش از ۵۵ دلار در هر بشکه
آتش جنگ به فتیله قیمت نفت رسید
قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی به دلیل حملات هوایی آمریکا به سوریه با جهش قابل توجهی روبرو شد و هر دو شاخص جهانی بیشترین روند صعودی خود از ماه مارس به بعد را تجربه کردند.
ادامه
ادامه