پیش بینی تحلیل‌گران بازار؛
ترامپ قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار می‌رساند
کاهش تولید نفت اوپک و روسیه با خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران تشدید شد و مانند کاتالیزوری برای بالا رفتن قیمت‌های نفت عمل کرد. تحلیل گران خبر از رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار می‌دهند.
قیمت نفت با احتمال افزایش تولید اوپک، کاهش یافت
سیاست های اوپک نفت را ارزان می کند؟
منابع آگاه در صنعت نفت و اوپک اظهار کردند این گروه به دلیل نگرانی‌ها نسبت به عرضه ایران و ونزوئلا به دنبال تهدیدهای واشنگتن برای اعمال تحریم ممکن است تصمیم بگیرد در ژوئن تولید نفت خود را افزایش دهد.
دبیرکل مجمع صادرکنندگان گاز:
آینده بازار گاز از آن ایران است
دبیرکل روسی مجمع کشورهای صادرکننده گاز(GECF) گفت: ایران به دلیل داشتن منابع بزرگ گازی، آینده خوبی را در بازار گاز خواهد داشت؛ البته همه این ها به اقدامات و تلاش تهران بستگی دارد.
ابهام در حضور شرکت نفتی پرتامینا در ایران
شرکت دولتی نفت اندونزی (پرتامینا) یکی از شرکت‌هایی بود که برای توسعه میادین نفتی ایران پای میز مذاکره نشست و حتی نتیجه مطالعه طرح توسعه میدان منصوری که از سوی این شرکت ارائه شده بود نیز مورد بررسی قرار گرفت، اما اکنون اخبار ضد و نقیضی درمورد ادامه حضور این شرکت در ایران به گوش می‌رسد.
قانونی که قیمت نفت را به آتش می کشد
منتظر نفت 90 دلاری باشید
مقررات بین‌المللی درباره سوختهای مورد استفاده در کشتیرانی ممکن است عرضه بازار نفت را محدودتر کرده و قیمت‌ها را در دو سال آینده به ۹۰ دلار در هر بشکه برساند.
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر نیرو تاکید کرد:
اتحادیه اروپا به تعهدات خود در قبال ایران پایبند است
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا نسبت به تعهداتش در قبال ایران پایبند است، گفت: در صورت افزایش تحریم‌ها ایران را تنها نخواهیم گذاشت و راه‌کارهای را برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در ایران اجرا خواهیم کرد.
آغاز دیدار زنگنه با کمیسیونر انرژی اروپا
دیدار وزیر نفت ایران و کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا دقایقی پیش درحالی در وزارت نفت آغاز شد که وزیر نفت این مذاکرات را حساس ارزیابی کرد.
بالاترین نرخ چهارسال اخیر ثبت شد؛
رکوردشکنی قیمت نفت اوپک
قیمت سبد نفتی اوپک دیروز برای نخستین بار در حدود چهار سال اخیر به بالای ۷۵ دلار برای هر بشکه رسید. افزایش قیمت نفت اوپک در حالی افتاق می افتد که با نشانه‌های کاهش تقاضا در بازار نفت قیمت نفت برنت با افت مواجه شد.
هشدار درباره استفاده از شارژرهای غیراستاندارد
مراقب انفجار گوشی موبایلتان باشید!
استفاده از شارژرهای غیراستاندارد و حتی شارژرهایی که به برندهای متفاوت از برند گوشی تلفن همراه تعلق دارند، می‌تواند آسیب‌های متعددی برای گوشی به دنبال داشته باشد.
عضو کميسيون انرژي مجلس در گفتگو با «تجارت آنلاین» تشریح کرد؛
مبادلات انرژی بدون دلار؛ گزینه روی میز
«تجارت آنلاین»: نماينده مردم کرمانشاه گفت: موضوع خروج آمريکا از برجام و بازگشت تحريم‌ها به ويژه تحريم‌هاي نفتي موضوعي است که شخصي مانند ترامپ به صورت خودسرانه و بدون مشورت با هيچ کارشناسي و بدون برگزاري هيچ جلسه‌اي گرفته و به همين دليل پس از سخنراني وي، اتحادي منطقي بين مردم و همبستگي بين مسئولان در راستاي بيانات مقام معظم رهبري در ايران شکل گرفت و از طرف ديگر کشورهاي ديگر اروپايي و آسيايي به صراحت اعلام کردند که از برجام خارج نمي‌شويم، موجب شد که به راحتي به اين نتيجه برسيم که اين تحريم‌ها هيچ تاثيري بر اقتصاد ايران نخواهد گذاشت.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران اعلام کرد:
اتمام تعمیرات نیروگاهی تا پایان خردادماه سال جاری
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه سالانه ۱۰ تا ۱۲ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی انجام می‌شود و در حال حاضر پیشرفت ایران در تعمیرات نیروگاهی به حدی رسیده است که تحریم‌ها و تهدیدها از طرف کشورهای صاحب تکنولوژی تاثیری در روند کار ندارد.
«تجارت آنلاین» طرح انتقال آب درياهاي شمالي و جنوبي به مرکز کشور را بررسي مي‌کند؛
عبور از بحران آب با کمک دریا
«تجارت آنلاین»: ايران با وسعت دو ميليون کيلومترمربع وسعت به عنوان دومين کشور پهناور خاورميانه به حساب مي‌آيد، اما بيشتر نقاط محدود کشورمان را مناطق بياباني تشکيل داده است، کمبود بارندگي و خشک سالي که در دهه‌هاي اخير کشورمان را با آن مواجه کرده است موجب شده تا طرح انتقال آب از درياها به مناطق بياباني مطرح شود.
با حضور معاون رئیس‌جمهوری صورت گرفت؛
بهره‌برداری رسمی از نخستین نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در زاهدان
نخستین نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در زاهدان با حضور معاون رئیس جمهوری به بهره‌بردابی رسید.
۴ ماه پس از غرق شدن از سوی یک مقام آگاه مطرح شد
پاسخ به ۱۲ ابهام حادثه سانچی
پس از گذشت ۴ ماه از غرق شدن نفتکش سانچی در ابهای شرق چین، ۱۲ ابهام اصلی در خصوص این حادثه از سوی یک مقام اگاه در شرکت ملی نفتکش ایران پاسخ داده شده که این اظهارات حائز نکات بسیار مهم و تأمل برانگیزی است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس درگفتگو با «تجارت آنلاین» مطرح کرد؛
سایه سنگین برجام بر قرارداد «توتال»
«تجارت آنلاین»: در حالی که چند روز از سخنرانی ترامپ و خروج آمریکا از برجام گذشته است، همچنان گمانه‌زنی‌ها در خصوص مهم‌ترین قرارداد نفتی ایران در پسابرجام و سرنوشت آن ادامه دارد.
ادامه
ادامه