المانیتور گزارش داد:
گام‌های ایران برای تسخیر بازار ال ان جی
تحولات رخ داده در تعدادی از میادین ایران استراتژیست های بخش نفت و گاز را واداشته تا ضمن بازنگری در سیاست های خود، نگاه جدی تری به ال ان جی داشته باشند. ایران با توجه به دارا بودن ذخایر عظیم گازی و برخورداری از جایگاهی ژئواستراتژیک، توان تبدیل شدن به یک بازار ال ان جی را دارد.
مدیرعامل توتال اعلام کرد:
احتمال بازنگری در قرارداد بزرگ گازی با ایران
شرکت توتال فرانسه که در ماه‌های گذشته بزرگترین قرارداد خارجی پس از توافق هسته‌ای با ایران برای توسعه میادین گازی پارس جنوبی به ارزش ۵ میلیارد دلار بسته، از احتمال بازنگری دز این قرارداد به خاطر رژیم تحریمی آمریکا علیه ایران می‌گوید.
دانشگاه استنفورد در گزارشی پیش بینی کرد؛
چشم انداز اقتصادی انرژی ایران تا سال۲۰۴۰
تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تولید گاز طبیعی در ایران تا سال ۲۰۲۱ به رشد بالای خود ادامه خواهد داد و به ۹۶۰ میلیون متر مکعب در روز می‌رسد، بعد از آن انتظار می رود نرخ رشد، سال به سال تا محدوده ۵ تا ۱۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد.
قیمت نفت خام ایران از مرز ۶۰ دلار گذشت
ثبت رکوردی تازه برای نفت ایران
قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به سوم نوامبر (جمعه، ۱۲ آبان‌ماه) با یش از ۲ دلار افزایش از مرز ۶۰ دلار برای هر بشکه فراتر رفت.
سی ان بی سی هشدار داد:
جنگ ایران و عربستان قیمت نفت را ۲۰۰ دلاری  می کند
در حالی که تنش ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، وقوع یک رویارویی نظامی میان ایران و عربستان می تواند تاثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به دنبال داشته باشد و قیمت نفت را به ۲۰۰ دلار در هر بشکه برساند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خبر داد؛
توقف واردات بنزین از اول اسفند
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به ذخیره سازی مناسب سوخت مایع در انبارها و نیروگاه ها برای سوخت رسانی مناسب در ایام سرد سال گفت: صادرات گازوئیل از مهر متوقف شده و تمام تولید کشور برای ذخیره سازی صرف خواهد شد.
اسامی 20 شرکت بزرگ بورسی اعلام شد
غولهای بزرگ تالار شیشه ای معرفی شدند
اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورسی از نظر تعداد سهامدار در پایان مهرماه امسال اعلام شد. تعداد یک میلیون 936 هزار و 205 کد معاملاتی مربوط به سهامداران 20 شرکت پذیرفته شده در بورس تهران هستند که از این میان 46.33 درصد، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند.
توضیحات یک مقام آگاه درباره آتش‌سوزی چاه 147
خطای انسانی و تجهیزات چینی عامل حادثه رگ سفید
یک مقام آگاه در منطقه رگ سفید در گفت و گو با ایلنا درباره حادثه آتش سوزی چاه 147 رگ سفید اظهار داشت: این منطقه دارای گنبدهای زیادی است و احتمالا به گنبد گازی رسیدند که یا متوجه نبوده و یا زمین شناس اطلاع نداده و گاز over بر تشکیلات سرچاهی بوده و چاه سرریز کرده است.
قیمت نفت به بالاترین رقم در ۲ سال گذشته رسید
حرکت صعودی طلای سیاه به سوی 63 دلار
در حالی که شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار کمتر شده، قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی به بالاترین رقم ها از جولای ۲۰۱۵ تاکنون رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 15 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 56 دلار رسید.
ثبت بالاترین قیمت سال 2017 برابر با 59.23 دلار
نفت اوپک رکورد زد
قیمت نفت اوپک چهارشنبه گذشته به علت میزان چشمگیر پایبندی اوپکی ها به تعهد خود برای کاهش تولید و انتظار برای تمدید این توافق، بالاترین قیمت سال 2017 برابر با 59.23 دلار را ثبت کرد.
وزیر نفت خبر داد؛
آغاز به کار توتال در پارس جنوبی
وزیر نفت با بیان اینکه دیوان عدالت اداری وارد بررسی پرونده کرسنت شده و صدور رای آن چند ماه طول خواهد کشید؛درباره توتال هم گفت:در حال حاضر توتال کار خود را در فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز کرده است.
رشد 3 دلاری نفت اوپک در شش روز
خیز نفت برای رکوردشکنی قیمت
در حالی که میزان تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید به میزان قابل توجهی افزایش یافته و روسیه نیز تمایل به تداوم توافق دارد، قیمت نفت برنت امروز به نزدیکی بالاترین رقم ۲ سال گذشته رسید.
پیام تسلیت زنگنه
علت حادثه حریق دکل میدان رگ‌سفید اعلام شد
وزیر نفت در پیامی درگذشت تنی چند از همکاران صنعت نفت در شرکت ملی حفاری جنوب را بر اثر بروز حادثه در حین انجام وظیفه تسلیت گفت.
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در گفتگوی اختصاصی با «تجارت آنلاین» تاکید کرد؛
رکود صنعت، نتیجه پرداخت غیرعلمی یارانه‌ها
تجارت آنلاین: «شدت انرژی در کشور ما به شدت بالا و حدودا 4 برابر متوسط جهانی است»، این حقیقت تلخ بخشی از صحبت‌های دکتر علی وکیلی مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در گفت و گو با روزنامه تجارت است....
افزایش قیمت نفت به بالاترین حد خود در ۴ هفته ی گذشته
رکوردشکنی طلای سیاه در بازار
روز چهارشنبه، قیمت نفت افزایش یافت. دلیل افزایش قیمت نفت تصمیم جدی عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت جهان مبنی بر پایان بخشیدن به مازاد عرضه نفت بود. این امر موجب شد تا قیمت نفت به بالاترین حد خود در چهار هفته ی گذشته صعود کند.
ادامه
ادامه