از سوی عضو کمیسیون انرژی اعلام شد:
تکذیب خبر افزایش قیمت بنزین
قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قیمت بنزین در سال 96 تغییری نخواهد داشت، گفت: برنامه ای برای کاهش نرخ سی ان جی نداریم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:
تعیین‌تکلیف سرمایه‌ گذاری‌های خارجی در پتروشیمی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تعیین تکلیف سرمایه‌ گذاری شرکت‌های خارجی در صنعت پتروشیمی طی سه ماه آینده خبر داد و گفت: نتیجه مطالعات و بررسی‌های اقتصادی برخی از این شرکت‌ها در نیمه دوم امسال مشخص می‌شود.
برخی منابع خبر دادند؛
اردکانیان گزینه نهایی وزارت نیرو
خبرها حاکی از آن است که رضا اردکانیان به عنوان گزینه نهایی برای وزرات نیرو انتخاب شده است. اردکانیان در دولت اصلاحات چهار سال قائم مقام وزیر نیرو و چهار سال معاون امور آب بوده است
بررسی افزایش نرخ سوخت کلید خورد
احتمال گرانی بنزین از ابتدای ۹۷
با کلید خوردن بررسی افزایش نرخ سوخت در بدنه دولت، شنیده‌های غیررسمی حاکی از این است که دولت به‌دنبال افزایش نرخ حامل‌های انرژی از ماههای پایانی سال جاری یا ابتدای سال ۹۷ است.
قیمت نفت به ۵۴ دلار و ۱۸ سنت رسید
کاهش میزان تولید نفت ایران
آمارهای اوپک از منابع ثانویه این سازمان نشان می دهد که میزان تولید نفت ایران در ماه اوت با ۲ هزار و ۳۰۰ بشکه کاهش به ۳ میلیون و ۸۲۸ هزار بشکه در روز رسیده است.
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:
شکسته شدن رکورد مصرف بنزین در سال ۹۶
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد با ثبت مصرف ۱۰۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر مصرف بنزین در روز شانزدهم شهریورماه، رکورد مصرف بنزین امسال شکسته شد.
ناکامی در کاهش صادرات نفت
اوپک شکست خورد
طبق گزارش واحد تحقیقات نفت تامسون رویترز، صادرات نفت خام اوپک در اوت به ۲۵.۱۹ میلیون بشکه در روز رسید که پایین‌ترین سطح از آوریل بود.
موسسه مکنزی هشدار داد؛
جنگ با کره‌شمالی قیمت نفت را سرسام‌آور می‌کند
شرکت اطلاعات انرژی وود مکنزی هشدار داد که یک درگیری نظامی تمام عیار در شرق آسیا می‌تواند باعث برهم خوردن بیش از یک سوم تجارت دریایی نفت خام جهان شود.
قاضی مقیسه در سیزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی:
زنجانی بدون کمک شما 50 هزار تومان هم نمی توانست ببرد
سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو نفر از همدستان بابک زنجانی امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب (شعبه هم عرض) به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.
نفت خام سبک ایران ۵۱ دلاری شد
تبعات طوفان هاروی به صنعت نفت ایران هم رسید!
قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۵ اوت (جمعه، سوم شهریورماه) با بیش از یک دلار افزایش به ۵۱ دلار برای هر بشکه رسید.
بهانه های اسلام آباد درخصوص خط لوله صلح تمامی ندارد
گشایش پرونده جدید بدعهدی پاکستان نسبت به ایران
درحالی که پاکستان سال هاست که با کمبود انرژی دست و پنجه نرم می‌کند نه تنها پای قرارداد امضا شده نمی‌ایستد و با وجود اصرار ایران بر عملیاتی کردن قرارداد بهانه تراشی می‌کند، بلکه اخبار حاکی از آن است که برای تامین انرژی خود به یک منبع جدید چنگ زده است.
قیمت نفت کاهش یافت
اوپک دست به دامن طوفان هاروی شد
قیمت نفت برنت امروز ۶ سنت افت داشت و به ۵۱ دلار و ۹۴ سنت رسید تا اوپک با احساس خطر برای سقوط دوباره قیمت نفت حالا چشم به معجزه طوفان هاروی دوخته باشد!
رشوه 30 میلیارد تومانی برای واگذاری قرارداد ساخت مجتمع پتروشیمی
دسته گل عجیب یک نماینده مجلس!
در تازه ترین دسته گل ساکنان بهارستان، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قبال دریافت حدود 30 میلیارد تومان، قول واگذاری ساخت پتروشیمی شهرش را به یک پیمانکار داد!
کارشناسان پیامدهای هاروی را وخیم ارزیابی می کنند
صنعت نفت آمریکا زیر شلاق طوفان
کارشناسان پیش بینی می‌کنند پیامدهای طوفان هاروی که تاکنون بخش عمده‌ای از صنعت نفت آمریکا را به چالش کشیده وخیم‌تر خواهد شد.
با افزایش تولید گاز از پارس جنوبی رقم خورد
پایان دوره سهمیه‌بندی گاز پتروشیمی‌ها
همزمان با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و افزایش تولید گاز به نظر می‌رسد عملا دوره سهمیه‌بندی گاز پتروشیمی‌ها به پایان رسیده است.
ادامه
ادامه