از برجام نفتی و قطع گاز ترکمنستان تا فاجعه ریزگردها در خوزستان
پیروزی دیپلماسی ژنرال پیر نفتی
در حوزه نفت و نیرو در سالی که گذشت اتفاقات ریز و درشت بسیار زیادی رخ داد، که می‌توان به مهم‌ ترین رخداد آن یعنی توافق نفتی کشورهای عضو اوپک و در پی آن توافق اوپکی‌ها با غیراوپکی‌ها که از آن به عنوان برجام 2 یاد می‌کنند، اشاره کرد.
سهم 50.1 درصدی غول انرژی جهان در توسعه پارس جنوبی
انتشار جزئیات مذاکرات توتال با ایران
شرکت توتال در نشستی با مقامات آمریکایی به ارائه جزئیات مذاکرات با ایران پرداخت و اعلام کرد به دنبال دریافت بیش از 50 درصد سهم توسعه فاز 11 پارس جنوبی است در این رابطه سهم شرکت سینوپک چین 30 درصد و شرکت پتروپارس 19.9 درصد خواهد بود.
مذاکره براي بازگشايي بازارچه مرزي، خط لوله انتقال گاز و گردشگري ادامه دارد
اعلام آمادگي اسلام‌آباد براي تکميل خط لوله صلح
قرار است يک هيات پاکستاني در ماه مه‌امسال (فرودين - ارديبهشت) به تهران سفر کند تا درباره ايجاد خط لوله گاز ميان دو کشور رايزني کنند.
وزیر نفت خبر داد:
توافق نفتی ایران و عراق برای توسعه میادین مشترک
وزیر نفت با اشاره به این که توسعه مشترک یک میدان نفتی با کشور همسایه برای اولین بار در ایران اتفاق افتاده است، گفت: بر اساس توافق حاصله بین ایران و عراق سهم نفت دو کشور مشخص می‌شود و هر یک از طرفین در صورت تمایل می‌تواند سهم خود را به دیگری بفروشد و یا بخرد.
معادل یک کشور 800 میلیون نفری انرژی مصرف می‌کنیم
ایران رکورددار مصرف انرژی در دنیا
عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی با بیان اینکه مسئله بحران انرژی را درک نکرده‌ایم، گفت: روند مصرف انرژی تا سال 1405 ما را به یکی از واردکنندگان انرژی در جهان تبدیل می‌کند.
پس لرزه های کاهش شدید قیمت نفت
حال نفت بسیار وخیم گزارش شد
روز دوشنبه قیمت های نفت به کمترین حد خود در سه ماه گذشته رسید. این سقوط قیمت نفت علیرغم تلاش اوپک برای کاهش تولید نفت و بخاطر ادامه حفاری های ایالات متحده آمریکا و افزایش سکوهای نفتی این کشور صورت می گیرد.
اعلام رفع دغدغه جایگاه‌داران دروغ است
اولتیماتوم قطع عرضه بنزین در بهار 96
رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: ما به همه زمان بندی جایگاهداران را اعلام کرده ایم و اگر به موضوع کارمزدها و توقف طرح برندینگ توجهی نشود، شاهد کاهش ظرفیت عرضه سوخت و سپس توقف آن در بهار ۹۶ خواهیم بود.
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت خبر داد
خروج بریتیش پترولیوم از مناقصه نفتی ایران
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: چنانچه شرکت BP مدارک خود را برای ارزیابی ارسال نکند، در مناقصه شرکت داده نخواهد شد.
توافق کاهش تولید نفت اوپک تمدید نمی شود
عربستان از پشت به اوپک خنجر می زند
مسئولان ارشد انرژی عربستان سعودی اعلام کردند: تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا به فکر این نباشند که توافق کاهش تولید اوپک، تمدید می شود تا مازاد تولید آنها را جبران کند.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو خبر داد
فراخوان استخدام 1066 نفر در وزارت نیرو
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: ثبت نام آزمون استخدامی شرکت‌های توزیع برق و آب و فاضلاب شهری از تاریخ 18 اسفندماه جاری شروع شده است و 1066 نفر از این طریق جذب می شوند.
ادامه
ادامه