معاون چیت‌چیان اعلام کرد:
دستورالعمل برداشت آب از دریا ابلاغ شد
معاون وزیر نیرو از ابلاغ دستورالعمل برداشت آب از دریا توسط سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی خبر داد و گفت: از حدود دو ماه قبل، طرح بارورسازی ابرها در ۸ استان کشور آغاز شد.
سرما، پشت در خانه ها متوقف شد
انتقال ٣ میلیارد مترمکعب گاز برای گرمایش استانهای سردسیر در ماه گذشته
مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: ظرف یک ماه گذشته بیش از ٣ میلیارد مترمکعب گاز برای گرمایش استانهای سردسیر شمالغرب کشور انتقال یافته است.
صادرات نفت ایران به کره‌جنوبی ۸ برابر شد
آمارهای رسمی اداره گمرک کره‌جنوبی نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران به این کشور، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد ۸ برابری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، از آن روبرو شده است.
ایران پس از برجام چقدر نفت فروخت؟
فتیله تولید و صادرات نفت ایران که در زمان تحریم پایین کشیده شده بود، بارفع تحریم‌ها دوباره روشن شده و افزایش تولید و صادرات نفت ایران مجددا کلید خورده و کشورمان در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت .
نفت موتور اقتصاد ایران را روشن کرد
با گذشت یکسال از توافق برجام، لغو تحریم ها سبب رونق صنعت نفت و گاز ایران شد.
افزایش قیمت بنزین در هند
شرکت های نفتی هند از امروز قیمت هر لیتر بنزین و گازوئیل را به ترتیب 53 پیسا و 1.20 روپیه در هرلیتر افزایش دادند.
جزییات توافق ایران و غول‌های بزرگ نفتی دنیا+ جدول
جذب سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت با هدف جبران عقب‌ماندگی گذشته، تقویت و حفظ پایدار جایگاه ایران در بازار جهانی نفت، تزریق فن‌آوری جدید به صنعت نفت، افزایش ضریب بازیافت نفت و بالابردن توان رقابتی شرکت های داخلی از سیاست های راهبردی وزارت نفت در دوره پسابرجام است.
راهی برای گذر از خاموشی
مصرف انرژی ایران چند برابر جهان
مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد سرانه متوسط مصرف انرژی ایران در بخش کشاورزی ۳.۳ برابر متوسط مصرف انرژی و در بخش ساختمان (عمومی، تجاری، مسکونی و صنعت) نیز ۱.۹ برابر متوسط مصرف انرژی در جهان است.
کشف رابطه پنهان قیمت زغال‌سنگ با نفت و محصولات پتروشیمی
بازار زغال‌سنگ در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین عملکردهای خود را داشت. در برخی از کشورها مانند چین، زغال‌سنگ به‌عنوان ماده اولیه و همچنین سوخت در افزایش هزینه تولید بسیاری از کالاها نقش دارد.
با راه‌اندازی یک واحد جدید نیروگاهی:
ظرفیت تولید برق ایران افزایش یافت
بهره برداری از فاز سوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر، ظرفیت تولید برق این نیروگاه را به بالغ بر ۴۸۶ مگاوات رساند.
ادامه
ادامه