اقتصاد ایران 97 میلیارد دلار کوچکتر می‌شود
پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد منفی اقتصاد ایران
بر اساس این گزارش اقتصاد ایران که در سال 2017 رشد 3.7 درصد را تجربه کرده بود امسال وارد رکود می شود و رشد منفی 1.5 درصدی و در سال 2019 رشد منفی 3.6 درصدی خواهد داشت.
سقوط ۴ دلاری قیمت جهانی نفت
در حالی که افزایش عرضه و چشم انداز کند شدن تقاضا موجب نگرانی سرمایه گذاران شده است، قیمت نفت روز چهارشنبه باز هم کاهش داشت و افت 7 درصدی جلسه قبلی را تداوم بخشید.
هشدار ترامپ به اوپک: تولید نفت را کاهش ندهید
سقوط قیمت نفت در واکنش به هشدار ترامپ
قیمت نفت روز سه‌شنبه به دنبال فشار ترامپ بر اوپک برای عدم کاهش عرضه، بیش از یک درصد سقوط کرد و نفت برنت به پایین ۷۰ دلار بازگشت.
بازار داغ خرید و فروش کارت‌ سوخت
فروش کارت سوخت گازوئیل به قیمت 1 میلیون تومان!
تشدید جریان قاچاق سوخت به خارج از کشور موجب شده کارت سوخت خودروهای سواری ٨٠ هزار تومان،موتور سیکلت ۵۰ هزار تومان و خودروهای گازوئیلی یک میلیون تومان خرید و فروش شود.
امروز صورت می‌گیرد:
دومین عرضه نفت خام در بورس انرژی
دومین عرضه ۷۰۰هزار بشکه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران امروز در رینگ بین‌الملل بورس انرژی انجام می‌شود.
چرا قیمت نفت کاهش یافت؟
آغاز جنگ نفت
بعد از اعلام تحریم های امریکا علیه برنامه هسته ای ایران، انتظار می‌رفت قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یابد ولی معاف شدن برخی از کشورها از این تحریم و افزایش میزان تولید نفت در شماری از کشورهای تولید کننده از جمله ایالات متحده امریکا و عربستان باعث شد تا بازار با وضعیت تازه ای روبرو شود.
اختصاص یارانه ۲۵۰ هزار تومانی به جای سهمیه بندی بنزین
رئیس اتاق بازرگانی تهران: دولت می‌تواند به جای سهمیه بندی بنزین، با نزدیک کردن قیمت بنزین به قیمت واقعی حدود ۵ هزار تومان، به هر خانوار حدود ۳ نفره ۲۵۰ هزار تومان یارانه نقدی اختصاص دهد.
زنگنه پیش بینی کرد:
ماه‌های دردناک در انتظار بازار نفت
وزیر نفت میزان معافیت آمریکا برای خریداران نفت ایران را متناسب با تقاضا ندانست و گفت: متاسفانه ماه‌های آینده، ماه‌های دردناکی برای مصرف‌کنندگان نفت پیش‌بینی می‌شود.
وزارت نفت اعلام کرد:
مرحله جدید عرضه نفت خام در بورس انرژی
هر بشکه نفت خام در مرحله جدید عرضه در رینگ بین‎الملل بورس انرژی، با قیمت ۷۱,۵۹ دلار ارایه خواهد شد که این رقم، در مرحله اول فروش ۷۶.۲۹ دلار اعلام شده بود.
برگ برنده وزارت نفت در دوران تحریم
بعد از امضای برجام غول‌های بزرگ نفتی برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت به ایران آمده و پای میز مذاکره نشستند، اقدامی که بنا به هر دلیلی به نتیجه نرسید
آذری جهرمی خبر داد؛
حمله سایبری هکرها به زیرساخت های ایران
محمدجواد آذری جهرمی منبع حملات سایبری صبح امروز (دوشنبه) به زیرساخت شبکه ارتباطی کشور را از شبکه شرکت اینترنتی رژیم غاصب بنام «گلدن لاین» اعلام کرد و از پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی از طریق وزارت امورخارجه خبر داد.
بازی کهنه تحریم‌کنندگان ایران در فرودگاه ها!
این روزها شرکت های هواپیمایی ایرانی ایمیلی از فرودگاه استانبول دریافت کرده اند مبنی بر اینکه این فرودگاه نمی تواند سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی را انجام دهد.
شکست امریکا در زورآزمایی با ایران
نفت نقشه ترامپ را سوزاند!
نفت که همواره بازیگر نقش اصلی صحنه سیاسی بوده، این بار هم با خروج ترامپ از برجام هدف اصلی آمریکا برای کم رنگ کردن نقش ایران در عرصه جهانی قرار گرفت. اما در حالی‌که آغاز تحریم‌های نفتی علیه ایران به ساعت‌شماری افتاده، هدف آمریکا به سرابی تبدیل شده است.
آمریکا ۸ کشور را از تحریم‌ نفتی ایران معاف کرد
آمریکا موافقت کرد به هشت کشور از جمله چین، ژاپن، هند و کره جنوبی اجازه دهد به خرید نفت ایران پس از اعمال تحریم ها در ۵ نوامبر ادامه دهند.
هندی‌ها پیروز شدند
موافقت آمریکا با معافیت هند از تحریم‌های نفتی ایران
منابع آگاه گزارش دادند پس از اینکه هند قبول کرد واردات نفت از ایران را حدود یک-سوم در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ کاهش دهد آمریکا با معافیت این کشور از تحریم‌های نفتی تهران موافقت کرد. بنابر گفته این منابع، این توافق در چند روز آینده رسماً اعلام خواهد شد.
ادامه
ادامه