افزایش مزد روزانه کارگران به ۵۰ هزار و ۵۶۲ تومان
بخشنامه دستمزد 98 کارگران ابلاغ شد
"محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پس از مصوبه دویست و هشتاد و دومین نشست شورایعالی کار ، بخشنامه حداقل مزد سال 1398 رابه واحدهای مشمول قانون کار ابلاغ کرد .
سرخپوشان در داربی های نوروزی تنها یکبار پیروز شده اند؛
پرسپولیس از طلسم شکست مقابل استقلال می گریزد؟!
امسال هم یک بار دیگر عید مردم ایران کاملاً حال و هوای فوتبالی به خودش خواهد گرفت؛ چون داربی روز دهم فروردین امسال هفتمین داربی‌ است که در ایام عید برگزار می‌شود.
بزرگترین اشتباه اقتصادی دولت در سال ۹۷
یک اقتصاددان معتقد است بزرگ‌ترین اشتباه دولت در سال گذشته پاسخ دادن به بدهی‌های موسسات مالی - اعتباری از ذخایر بانک مرکزی بود و مهم‌ترین بحران در سال جاری نیز کسری بودجه است.
واشنگتن اسرائیل را به جان اعراب انداخت؛
ترامپ بر طبل جنگ کوبید
تصمیم خطرناک رئیس جمهوری آمریکا آتش جنگ را در منطقه افزایش می دهد، این واکنشی است که رهبران منطقه و جهان درباره توئیت ترامپ هشدار داده اند. آیا بار دیگر تاریخ تکرار خواهد شد؟ آیا اعراب و اسرائیل وارد جنگی تازه خواهند شد؟
خبر بازداشت زنگنه تکذیب شد
یکی از کانال‌های تلگرامی خبر واهی دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت به علت فساد کلان اقتصادی و جاسوسی اعلام کرده بود.
در سال ۹۷ بر بازار جهانی نفت چه گذشت؟
بازار جهانی نفت در سال ۱۳۹۷ تلاطم‌ها و اتفاقات بزرگی را پشت سر گذاشت که بی شک مهمترین آنها دخالت سیاست در عوامل عرضه و تقاضا و تحریم ایران و ونزوئلا از سوی آمریکا به شمار می‌رود.
دادگاه عابر بانک پرسپولیس و ۱۰ متهم دیگر برگزار شد
آخرین دفاع هدایتی در جلسه دادگاه
بنده حسین هدایتی دولابی، تولید کننده هستم و به نظر بنده اخلالگر در نظام اقتصادی کسی است که منابع ارزی کشور را به تاراج برده است. سکه، طلا و ارز گرفته و منابع کشور را از بین برده است. بنده نه ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتم و نه واردات داشتم.
رئیس جمهور: هدف آمریکا از تحریم ایران نگران کردن مردم است
افتتاح 4 فاز پارس جنوبی با حضور دکتر روحانی + عکس
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در ادامه برنامه‌های سفر به استان بوشهر ضمن افتتاح و بازدید از فازهای ۱۳و ۲۲، ۲۳ ،۲۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگان، با توضیحات وزیر نفت و مدیران و متخصصان این فازها، در جریان روند احداث این مجموعه عظیم پالایش گاز و تولید محصولات گوناگون در آن و نیز طرح‌های توسعه‌ای فازهای پارس جنوبی قرار گرفت.
زنگنه: پول نفت را خوردند، رفت!
وزیر نفت با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم در مورد فروش نفت در زمان تحریم، اظهار کرد: آنهایی که پول نفت را خوردند، خوردند رفت. کسی نیست دنبال کند. شرکت‌های خارجی ورشکست شده‌اند.
بحران در بازار نفت
از ۳ ماهه دوم امسال، بازار نفت با کسری متوسطی روبرو خواهد شد و اوپک ظرفیت تولید ذخیره بالایی برای جلوگیری از جهش قیمت‌ها در صورت بروز اختلال در تولید، در اختیار خواهد داشت.
با افت غیرمنتظره ذخایر نفتی آمریکا؛
نفت دو درصد گران شد
در پایان معاملات روز چهارشنبه، پس از افت غیرمنتظره میزان ذخایر نفتی آمریکا و کاهش پیش‌بینی رسمی میزان تولید نفت برترین تولیدکننده نفت جهان، قیمت نفت خام حدود ۲ درصد جهش کرد.
تغییر نام موسسات مالی برای ایجاد اطاله دادرسی
اولین جلسه دادگاه موسسات مالی برگزار شد
در آغاز نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمین تعاونی های البرز ایرانیان، ولیعصر، فردوسی و آرمان قاضی پرونده در رابطه با این پرونده، اظهار کرد: این پرونده ۳۵۳ جلد دارد و کل سرمایه گذاران این تعاونی ها ۹۱ هزار نفر هستند که ۶ هزار و ۳۶ نفر از سرمایه گذاران برای شکایت مراجعه کرده‌اند.
اختلاسی در کار نیست
توضیح دادستان تهران درخصوص پرونده مرجان شیخ الاسلام
دادستان تهران با تاکید بر اینکه در پرونده بازرگانی پتروشیمی اختلاسی در کار نیست، گفت: اتفاقی که جرم شده این است که متهمان استفاده‌های شخصی کرده‌اند و مجموع پول‌هایی که برداشته‌اند ۲۲ میلیون یورو و ۱۵ میلیون دلار و مبلغ ریالی آن حدود ۶۵ میلیارد تومان است که سوء استفاده کرده‌اند.
خطر کاهش عرضه نفت در کمین بازار
کاهش تولید اوپک به سرعت جلوی عرضه بیش از حد نفت را گرفته و احتمالا طی سال جاری موجودی نفت خام را خالی خواهد کرد و آن را به کمتر از میانگین ۵‌سال می رساند .
نامه بسیار مهم و بجای وزیر کار خطاب به وزیر نفت
با اتخاذ تصميم جديد و لغو ضرورت عرضه قير صادراتي در رينگ صادراتي بورس ،انحصار فروش به تعدادي محدود مشتريان داخلي برداشته شده و توليدكنندگان معتبر قير ميتوانند با سطح وسيعي از مشتريان داخلي و خارجي ارتباط مستقيم داشته باشند.
ادامه
ادامه