خبرگزاری رویترز گزارش داد؛
بازگشت توتال با یک میلیارد دلار سرمایه به ایران
مدیرعامل توتال اعلام کرد که این شرکت با وجود احتمال تحریم از سوی آمریکا و ادعای شکننده بودن برجام از سوی کاخ سفید، سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در فاز 11 پارس‌جنوبی را انجام می‌دهد.
افزایش ۱۰ هزار مگاواتی مصرف برق در کشور
تابستانی خاموش در راه است؟!
پیک مصرف برق در روز گذشته (یکشنبه) برای اولین بار در سال جاری، هم در نوبت روز و هم در نوبت شب، از مرز ۴۹ هزار مگاوات گذشت.
رشد ۱۲.۵ درصدی اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵
نفت چراغ اقتصاد را روشن کرد!
اعلام جدید بانک مرکزی از افزایش رشد اقتصادی در پایان سال ۱۳۹۵ به ۱۲.۵ درصد خبر می دهد. بر اساس این گزارش بررسی سهم فعالیت‌های مختلف اقتصادی در افزایش تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که در سال گذشته ارزش افزوده در حوزه نفت حدود ۹.۸ درصد بوده است.
افزایش سبد نفتی اوپک با وجود تمدید تفاهنامه کاهش تولید
اوپک قربانی خیانت اعضای خود می شود؟!
تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی در مقایسه با ماه قبل از آن، تقریبا ۳۳۶ هزار بشکه در روز افزایش یافت که این موضوع، بر خلاف روح توافق کاهش تولید است.
با ورود ۲۱ ميليون ليتر بنزين به انبار پخش رقم خورد؛
نخستين محموله بنزين ستاره خليج‌فارس در چرخه توزيع
نخستين محموله بنزين توليدي پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس به ميزان 21 ميليون ليتر روز دوشنبه (22 خردادماه) وارد انبار شرکت ملي پخش فرآورده‎هاي نفتي منطقه بندرعباس شد.
پاسخ وزیر نفت به ابهامات صادرات گاز ایران در کمیسیون انرژی
زنگنه صادرات گاز مجانی به ترکیه را تکذیب کرد
وزیر نفت گفت: صادرات مجانی گاز به ترکیه به هیچ وجه صحت ندارد و گازی که به این کشور صادر می‌شود، برای آن صورتحساب صادر می‌شود و رقم مشخصی برای تسویه حساب است.
چشم امید تولید کنندگان به نفت 50 دلاری
افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۶ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۴۸ دلار و ۴۱ سنت رسید.
افزایش نگران کننده مصرف برق در کشور
مصرف برق رکورد زد
در حالی که پیک مصرف برق هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در روز گذشته (۲۰ خرداد ماه جاری) به ۴۹ هزار مگاوات نزدیک شد.
تفاوت معنی دار قبض برق دارندگان کولرهای گازی و آبی
کاهش مبلغ قبض برق با چند راهکار ساده
معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر با بیان اینکه مشترکان برق تنها با یک عمل ساده می توانند در ساعت های گرم روز (۱۱ تا ۱۶ هر روز) از میزان قبض برق خود بکاهند، گفت: مبلغ قبض برق دارندگان کولرهای گازی و آبی متفاوت است.
ترکیه رسم همسایگی را به جا نیاورد
جلوگیری از ساخت سد ایلیسو با ایجاد کمپین‌های مردمی
ساخت سد ایلیسو بر روی رودخانه دجله باعث خشکسالی در کشورهای عراق و سوریه می‌شود که نتیجه نهایی آن افزایش ریزگردها در کشور ما خواهد بود.
ادامه
ادامه