انتشار جزئیات زمان بندی قطع برق از 9 تا 19 هر روز
جدول کامل قطعی روزانه برق تهران در تابستان 97
شرکت توزیع برق تهران به‌منظور سهولت اطلاع از وضعیت قطعی‌های برق در هر منطقه، به‌جای انتشار جدول روزانه، اقدام به تهیه و انتشار یک جدول ثابت به‌منظور اعلام جزئیات محدودیت‌های بار شبکه کرد.
در صورت عدم صرفه‌جویی رقم می‌خورد؛
برنامه قطعی احتمالی برق تهران برای امروز + جدول
برنامه احتمالی قطع برق تهران برای امروز، ۲۴ تیرماه منتشر شد. بر همین اساس به اطلاع می رساند این شرکت به منظور سهولت دسترسی مشترکان به جدول زمانبندی محدودیت احتمالی بار تا پایان اجرای این طرح، نسبت به گروه‌بندی مناطق در پنج دسته بر اساس ساعت زمانی مشخص اقدام کرده است.
اعلام خاموشی‌های دقیق در تهران + جدول
به دنبال اعتراض مشترکان در راستای عدم تشخیص زمان و مکان دقیق خاموشی ها شرکت توزیع برق تهران، امروز پنجمین برنامه روزانه قطع برق را به صورت جدول و تعیین دقیق محله ها در پنج محدوده زمانی منتشر کرده است.
با احتمال بازگشایی بنادر لیبی رقم خورد؛
سقوط سنگین قیمت نفت
با بالاگرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و انتشار اخباری در مورد بازگشایی بندرهای نفتی لیبی در آینده، قیمت بنچ‌مارک جهانی نفت از جمله برنت، بیش از ۵ درصد سقوط کرد.
وزارت نیرو هشدار داد:
زنگ خطر خاموشی‌های سراسری به صدا درآمد
رکورد تاریخ مصرف برق کشور روز گذشته با ثبت پیک لحظه ای ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات شکست و وزارت نیرو هشدار داد که زنگ خطر خاموشی‌های سراسری به صدا درآمده است.
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس پاسخ داد:
بنزین از اول مرداد سهمیه بندی می شود؟
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت تا به امروز در خصوص سهمیه‌بندی بنزین تصمیمی نگرفته است و همه چیز بستگی به شرایطی دارد که در آینده ایجاد می‌شود.
در صورت عدم کاهش مصرف رقم می‌خورد؛
اعلام ساعت قطع برق مناطق مختلف تهران برای امروز + نقشه
براساس این برنامه زمانبندی، ساعات اعمال محدودیت بار در شبکه توزیع برق تهران ساعات ۱۱ تا ۱۵ ؛ ۱۳ تا ۱۵ ؛ ۱۵ تا ۱۷، ۱۷ تا ۱۸ خواهد بود. مناطقی که در ساعات مذکور ، احتمالا قطع برق خواهند داشت، با رنگ های مختلف بر روی نقشه تهران مشخص شده است.
کاهش ۲ هزار مگاوات مصرف برق در کشور
تکذیب شایعه صادرات آب و برق از سوی وزیر نیرو
وزیر نیرو گفت: با اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت مصرف برق که از ۱۹ خردادماه در بخش دولتی آغاز شد، تاکنون ۲۰۰۰ مگاوات کاهش مصرف صورت گرفته که این مساله بسیار قابل توجه است.
از سوی وزارت نیرو؛
اعلام برنامه خاموشی‌های تهران در ۱۷ تیر
شرکت توزیع نیروی برق تهران درپی افزایش احتمال خاموشی‌ها و افزایش درجه حرارت، اطلاعیه‌ای را مبنی بر برنامه زمانبندی قطعی برق در مناطق مختلف شهر منتشر کرد.
اولین برنامه روزانه قطع برق در تهران منتشر شد + جدول
افزایش گرمای هوا در روزهای جاری و به‌تبع آن افزایش مصرف برق در وسایل سرمایشی منجر به فشار بیش از حد روی شبکه برق تهران شده و شرکت توزیع نیروی برق تهران برنامه زمانبندی قطعی برق در مناطق مختلف شهر طی امروز یکشنبه را منتشر کرد.
وقتی ۳۰ لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان قیمت دارد!
ماجرای فیلم منتشر شده درمورد تقلب پمپ بنزین ها
گلایه های مربوط به تخلفاتی که در جایگاه های سوخت صورت می گیرد از سوی مشتریان روز به روز بیشتر می شود و از ابهاماتی مبنی بر قاطی بودن آب و هوا داخل بنزین به اخذ پول بیشتر از مشتری در قبال بنزین رسیده است.
۵۵درصد مخزن سدهای تهران خالی است
زنگ بحرانی بی آبی به صدا درآمد
در حالی به روزهای گرم نیمه تیرماه تابستان امسال رسیده‌ایم که از میان ۱۷۷ سد بزرگ کشور ۷۲ سد بزرگ از جمله زاینده‌رود، شهیدرجایی، ساوه و ملاصدرا کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.
"قیمت‌ها را همین الان کاهش دهید"
دستور توییتری عجیب ترامپ به اعضای اوپک
ترامپ در توئیتی عجیب به اعضای اوپک دستور داد: ایالات متحده با هزینه کم از بسیاری از اعضای اوپک دفاع می‌کند. این باید خیابانی دوطرفه باشد. همین الان قیمت ها را کم کنید!
قیمت طلای سیاه افزایش یافت
واکنش بازار نفت به هشدار ایران
به‌دنبال انتشار گزارشی از کاهش میزان ذخایر نفتی آمریکا و تداوم کاهش عرضه نفت در آلبرتای کانادا که معمولاً بخشی از نفت آمریکا را تأمین می‌کند، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:
آغاز سهمیه بندی بنزین با کارت سوخت از 15 تیرماه
به گفته اسدالله قره‌خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، دولت قصد دارد از ۱۵ تیر کارت سوخت را اعمال کند یعنی به دنبال سهمیه‌بندی برای بنزین است یعنی برای خودروهای عمومی بنزین را با یک قیمت ارائه می‌دهد و برای سایر خودروها به قیمتی دیگر.
ادامه
ادامه