یک بانک آمریکایی هشدار داد؛
احتمال بازگشت بحران به بازار جهانی نفت
بانک گلدمن ساکس آمریکا هشدار داد علی‌رغم توافق اوپکی‌ها و کشورهای عمده نفت جهان برای پایین نگه داشتن عرضه نفت به بازار جهانی این احتمال وجود دارد که در ماه‌های پایانی سال آینده میلادی شاهد بازگشت مازاد عرضه نفت به بازار باشیم.
سیگنال های مثبت توافق اوپک در بازار
قیمت هر بشکه نفت 54 دلاری شد
قیمت نفت به علت انتشار اخباری مبنی بر اینکه احتمالا نه تنها توافق اوپک تمدید می‌شود بلکه شاهد کاهش بیشتر نیز در نشست 4 خرداد اوپک خواهد بود، بالا رفت و به بشکه‌ای 54.11 دلار رسید.
اوپک بازار نفت را غافلگیر می کند
جهان در انتظار شوک جدید افزایش قیمت نفت
اوپک ممکن است تلاش کند با اعلام کاهش بیشتر تولید یا حتی تمدید بیشتر تولید، یعنی حتی تا بعد از مارس ۲۰۱۸ بازار را غافلگیر کند.
معاون وزیر نفت توضیح داد؛
حکایت دبه ترک ها در زمینه خرید گاز از ایران!
مدیرعامل شرکت ملی گاز با رد«ارزان فروشی گاز به ترکیه» گفت:آنچه به عنوان ارزان فروشی گاز ایران به ترکیه مطرح است در واقع جریمه ای است که بر اساس توافق، از صورتحساب گاز صادراتی کسر می‌شود.
تسویه حساب سیاسی با اسم رمزی به نام "کرسنت"
پرونده کرسنت؛ خوب، بد یا زشت؟!
از رایانه عباس یزدان پناه ایمیل‌های مشکوکی یافت می‌شود که از شرکتی به نام کرسنت نام برده شده بود و ایمیل‌های وی با «م.ه» و حمیدجعفر (مدیرعامل کرسنت) که با شبهه همراه بود. بررسی‌های بیشتر اما نشان داد که .....
توافق روسیه و عربستان بر سر کاهش تولید نفت تا مارس ۲۰۱۸
انفجار بمب خبری اوپک در بازار نفت
وزرای نفت عربستان و روسیه در بیانیه ای اعلام کردند که کاهش تولیدات به رهبری اوپک از میانه امسال تا مارس ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت؛این تصمیم موجب شد قیمت نفت در معاملات صبح ۱.۵ درصد رشد کند .
معاون وزیر نفت خبر داد
مذاکره با اروپایی‌ها برای صادرات گاز به قاره سبز
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از مذاکره با کشورهای اروپایی برای صادرات گاز خبر داد و گفت: برای این منظور شرکت‌های مختلف اروپایی به ایران آمده و مذاکراتی صورت گرفته است.
رای موافق نمایندگان مجلس به ماندن کارت سوخت
استفاده از کارت هوشمند سوخت الزامی شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده از کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین و گازوئیل را با تصویب کلیات و جزئیات طرح اصلاح ماده ۱ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت الزامی کردند.
مشاور وزیر نفت خبر داد:
تمایل شرکت‌های بین‌المللی برای توسعه نفت خزر
مدیرعامل شرکت نفت خزر و مشاور وزیر نفت در امور منابع انسانی با اشاره به مذاکره با شرکت‌هایی که صاحب دانش و تکنولوژی حفاری در آب‌های عمیق هستند، گفت: شرکت‌های مختلف بین‌المللی از کشورهای مختلف از جمله کشور نروژ برای توسعه نفت خزر اعلام آمادگی کرده‌اند.
شوک وزیر نفت عربستان به بازار
قیمت نفت به مرز ۵۰ دلار رسید
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۲ سنت، معادل ۱.۴۷ درصد افزایش به ۴۹ دلار و ۸۲ سنت رسید.
ادامه
ادامه