قیمت روز مسکن در مناطق مختلف تهران
بررسی معاملات بازار مسکن تهران حاکی از آن است که یک واحد مسکونی ۶۰ متری در محله درختی به قیمت ۶۵۰ میلیون تومان و آپارتمانی با همین متراژ واقع در ولیعصر به قیمت ۱۶۰ میلیون تومان معامله شده است.
21 کشته در تصادف مرگبار اتوبوس تهران – کرمان
رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس‌ اصفهان اعلام کرد: شامگاه گذشته (دوشنبه) برخورد مرگبار اتوبوس اسکانیا مسافربری شرکت همسفر با یک تانکر حامل مشتقات نفتی در محور بادرود - نطنز ۲۱ کشته بر جای گذاشت.
تصمیم جدید برای بلیت هواپیما + قیمت پروازهای اربعین
بلیط هواپیما 10 درصد گران می شود
در جریان جلسه‌ای که میان مسئولان شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برگزار شد، طرفین تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی نرخ‌هایی که برای شهریورماه تصویب شده بود را اجرایی کنند. به این ترتیب شرکت‌ها حداکثر اجازه دارند تا سقف ۱۰ درصد آنها راافزایش دهند.
کاهش قیمت تسه
رکود بازار مسکن، تابلوی بورس را قرمز کرد
در حالی که گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه از افزایش ۶۲ درصدی قیمتها و کاهش ۲۸.۱ درصدی معاملات مسکن در مرداد خبر می دهد، بازار اوراق تسهیلات مسکن نیز این موضوع را تأیید می کند.
توضیح خرم‌آبادی درباره فیلتر سایت‌های فروش بلیط هواپیما
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در مطلبی نوشت: درخواست فیلتر سایت‌های فاقد مجوز از ناحیه سازمان هواپیمایی کشوری در چارچوب وظایف قانونی آن سازمان بعمل آمده است.
یک گزارش جالب از محله یوسف آباد
پدیده سرقفلی جوی‌های آب برای ماشین‌شویی!
یوسف آباد از محله‌های قدیمی تهران است. از آن محله‌ها که داستان‌ها برای خود داشته و دارد. از آن محله‌ها که میرزا یوسف مستوفی الممالک از مردان دوره ناصرالدین‌شاه آن را پایه نهاد تا پایگاهی را در شمال غربی دارالخلافه ناصری از آن خود بداند.
رکود تورمی دامن بازار مسکن را گرفت
خانه در یک ماه گذشته چقدر گران شد؟
در حالی که بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل رشد ۶۲ درصدی داشته، اما از نظر تعداد معاملات کاهش ۲۸ درصدی را تجربه کرد.
آخوندی:
رشد قیمت مسکن نتیجه تراکم فروشی است
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۴.۵ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد تهران زندگی می‌کنند گفت: فروش تراکم‌ در تهران در منطقه‌هایی مانند ۱، ۲، ۴ و ۵ باعث افزایش قیمت مسکن شده است.
دلایل رشد قیمت مسکن و اجاره از زبان معاون آخوندی
نرخ اجاره ۴۰ درصد بالا رفت
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در 40 سال گذشته حضور دولت در ساخت ‌و ساز مسکن بین نیم تا 3 درصد بوده است،‌ گفت:‌ پیشنهاد انعقاد قرارداد دو ساله با مستاجران و افزایش 10 درصدی اجاره بها در آزادترین اقتصادها هم حق مردم است.
ورود بهارستان برای ساماندهی بازار مسکن
طرح الزام مالکان برای اجاره‌ خانه‌های خالی در دست مجلس
براساس این طرح صاحبان منازل مسکونی‌خالی باید ظرف یک ماه خانه‌های خالی خود را اجاره دهند و اگر صاحب‌خانه‌ها این کار را نکنند، دادستان بر اساس طرح مذکور سامانه‌ای را طراحی کرده و به نیابت از مالکان با متقاضیان قرارداد منعقد کرده و خانه را اجاره می‌دهد.
حاکمیت و مالکیت بنادر؛ قابل واگذاری نیست
واگذاری بندر شهید بهشتی چابهار مدتی است مورد مناقشه قرار گرفته است.
قطع دسترسی سایت‌های آنلاین به بلیت‌های ایران‌ایر
مقام مسئول هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از قطع دسترسی سایت‌های آنلاین متخلف و گرانفروش به بلیت‌های ایران‌ایر خبر داد و گفت: فروش بلیت‌ پروازهای داخلی هما با قیمت‌های توافق شده و به صورت مستقیم توسط ایران‌ایر انجام می‌شود.
یک نماینده مجلس خواستار شد؛
افزایش وام خرید مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به افزایش چند برابری قیمت مسکن در کل کشور، به نظر من سقف تسهیلات اوراق در تهران باید تا ۳۰۰ میلیون تومان و در شهرستان ها تا ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.
تحلیل معاون وزیر راه و شهرسازی از بازار مسکن؛
توصیه املاکی ها به مردم : خانه نخرید!
معاون مسکن و ساختمان با اشاره به جزییات پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی برای تغییر شرایط تسهیلات مسکن گفت: پیشنهاد حذف محدودیت عمر ساختمان برای خرید خانه ارایه شده همچنین از دیگر پیشنهادات افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط و افزایش سقف تسهیلات است.
رکود معاملات ملکی به خاطر گرانی
بازار مسکن به خواب زمستانی رفت!
به دنبال جهش ۶۲ درصدی قیمت مسکن، معاملات افت چشمگیری پیدا کرده و بازار ملک در شهریورماه ۱۳۹۷ به طور کامل وارد رکود شده است.
ادامه
ادامه