راه هایی برای رسیدن به رویای خانه‌دار شدن
کی و چگونه می توانیم خانه بخریم؟
بسیاری از کارشناسان اقتصاد مسکن نیمه نخست سال جاری را بهترین دوره خرید واحد مسکونی با استفاده از انواع تسهیلات مسکن می‌دانند اما چگونه باید سرمایه و کمک های حمایتی برای خرید ملک را به دست آورد؟
تغییر رویه مالکان از رهن کامل به سمت اجاره های میلیونی
کابوس ۵۰ درصدی افزایش قیمت برای مستأجران
افزایش قیمت اجاره برای مستأجران همیشه یک کابوس بوده، اما به نظر می‌رسد که با تغییر رویه مالکان از رهن کامل به سمت اجاره های میلیونی این بار کابوس زودتر از همیشه به خواب مستأجران آمده است.
بیدار شدن آرام سه گسل بزرگ زیر پوست پایتخت
تله مرگ در خانه‌های تهران
چندی پیش دکتر فریبرز ناطقی‌الهی، معاون پیشین پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و رییس پژوهشکده مهندسی سازه از پیامدهای زلزله تهران گفته بود، اما در این رابطه چندین بار رسانه‌های خارجی هم هشدار داده اند.
رویترز: هواپیمای ای تی آر مرجوعی هستند
پرواز هواپیماهای یتیم در اسمان ایران!
رویترز اعلام کرد: ۴ فروند هواپیمای ای تی آر که هفته آینده به ایران تحویل می شوند، مرجوعی هستند.
فرا رسیدن بهترین زمان برای یک سرمایه گذاری سودآور
خرید واحدهای تجاری سودآورتر است یا مسکونی؟
یک تحلیلگر بازار مسکن گفت: با توجه به اشباع شدن مال‌ها در شهری مانند تهران خریداران بهتر است به جای تهران به سایر شهرهای کشور که هنوز در آن خلاء وجود دارد، فکر کنند. در حال حاضر واحدهای مسکونی از شکل سرمایه‌گذاری خارج شده و شرایط به نحوی شده که واحدهای مسکونی بیشتر برای استفاده شخصی خریداری می‌شوند
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد
تعطیلی چهار ساعته فرودگاه‌های تهران
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از تعطیلی ۴ ساعته فرودگاه‌های استان تهران در روز ۲۹ فروردین خبر داد.
اتهام خطوط هوایی تجاری ایران برای کمک رسانی به دولت سوریه
بهانه جویی جدید آمریکا برای تحریم ایرلاین های ایرانی
«اندیشکده واشنگتن» با ادعای کمک رسانی خطوط هوایی تجاری ایران به دولت سوریه، خواستار تحریم سه ایرلاین ماهان، ایران ایر و آسمان و تلاش برای تعطیل کردن آنها شد.
معاون بنیاد مسکن خبر داد:
خانه دار شدن چهار میلیون ایرانی با طرح مسکن اجتماعی
معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در خرداد ماه خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی در فاز مسکن استیجاری در خردادماه پس از ابلاغ بودجه اجرایی می‌شود.
قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR امضا شد
پرواز ملخ های ایتالیایی در آسمان ایران
در مراسمی با حضور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ATR و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره ATR امضا شد.
مدیرعامل شهر جدید پرند خبر داد:
مردم پولشان را پس بگیرند و دوباره ثبت نام کنند
مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: متقاضیان مسکن مهر می توانند با دریافت پول خود از تعاونی ها، دوباره ثبت نام کنند.
وزیر راه و شهرسازی: مخالف ساخت و ساز نیستم
وعده آخوندی برای رونق مسکن در سال جدید
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست ما این نیست که ساخت و ساز متوقف شود بلکه ساخت و ساز برای متقاضیان واقعی است، گفت: در حال حاضر تعداد خانه‌های خالی از سکنه در کشور 2 و نیم میلیون واحد مسکونی است که بیش از 250 هزار میلیارد دلار ارزش ثروت ملی را در خود حبس کرده است.
قائم مقام وزیر راه خبر داد؛
بوئینگ مرجوعی ترکیش ایر در راه ایران
نخستین هواپیما از ۱۸۰ فروند هواپیمایی که ایران ایر با بوئینگ بر سر خرید آنها به توافق رسیده، تا یک ماه آینده به ایران می‌آید؛ این هواپیما، مرجوعی ترکیش ایر(شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه) است.
واکنش مسکن مهری‌ها به درخواست انبوه‌سازان:
زیر بار افزایش قیمت نمی‌رویم
در حالی به‌تازگی انبوه‌سازان خواستار تجدیدنظر در قیمت ساخت واحدهای مسکن مهر شدند که متقاضیان این طرح در واکنش به این درخواست اعلام کردند به هیچ عنوان زیر بار افزایش قیمت مسکن مهر نمی‌روند.
آیا طلسم رکود در بخش ساخت و ساز می شکند؟
یک بام و دو هوای مسکن در بازار بهاری + قیمت
بازار مسکن در سال 95 به گفته بسیاری از کارشناسان و مسئولان سالی همراه با رکود و افزایش قیمت به ویژه در بازار رهن و اجاره بود که این موضوع برای مستاجران گران تمام شد.
به نام گردشگران و به کام برج سازان!
افشاگری تجارت آنلاین از پشت‌ پرده برج سازی در شمالغرب تهران
در منطقه 22 تهران بوستان جنگلي چيتگر، ورزشگاه آزادي، درياچه شهداي خليج فارس و...کمک بزرگي به جذب گردشگر تهران کرده است، اما در کنار ساخت محيط‌هاي تفريحي و گردشگري انبوه سازان نيز بيکار ننشسته‌اند و آسمان‌هاي اين منطقه را مملو از ساختمان‌هاي بلند مرتبه کرده‌اند.
ادامه
ادامه