راه آهن با 11 ميليون صندلي به استقبال مسافران تابستانی می رود
قیمت بلیت قطار افزایش می یابد؟
تجارت آنلاین: معاون مسافري راه‌آهن گفت: امسال براي سفرهاي ريلي در ايام تابستان ۱۰ ميليون و ۸۰۰ هزار صندلي در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۹ ميليون و ۶۰۰ هزار صندلي موجود در سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته‌ايم که شامل دو بخش قطارهاي بين‌شهري و حومه‌اي مي‌شود.
خبر خوش برای رونق بازار مسکن
کمک 7 میلیونی دولت به خریداران مسکن مهر
معاون بنیاد مسکن با بیان اینکه کمک به خرید مسکن مهر در طرح مسکن حمایتی برنامه ریزی شده است تصریح کرد: اگر تقاضا برای مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشته باشد تا ۷ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.
حجم معاملات مسکن افزایش یافت
مهرماه آغاز فصل رونق بازار مسکن
رئیس اتحادیه مشاورین املاک گفت: دوران رکود مسکن به پایان رسیده و از مهر ماه فصل رونق این بخش آغاز خواهد شد.
تهران میزبان نمایشگاه بین المللی ساختمان و سازه های مدرن با رویکردی نوین و حرفه ای
نخستین نمایشگاه بین المللی ساختمان و سازه های مدرن با رویکردی حرفه ای از 2 تا 5 آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد و در آن ده ها شرکت داخلی و خارجی، شرکت تعاونی های ساختمانی، انبوه سازان و تولید کنندگان مصالح و صنایع ساختمانی، نوین¬ترین تکنولوژی¬های ساختمانی، طرح¬ها، برنامه¬ها، تولیدات و خدمات حوزه صعنت ساختمان را به نمایش می-گذارند.
از عذرخواهی بنیاد مستضعفان تا ماجرای اخراج چینی ها
تقدیر جهانگیری از مهندسی ایرانی در آزادراه تهران - شمال
معاون اول رییس جمهور در جریان بازدید از آزادراه تهران-شمال این پروژه را شاهکار مهندسی ایران خواند و گفت:«مردم باید توانمندی مهندسان ایرانی را باور کنند.»
غولهای صنعت هواپیمایی دنیا رو در روی هم ایستادند
جنگ بوئینگ و ایرباس با جت های جدید
ایرباس پیش بینی ۲۰ ساله تقاضای هواپیمای خود را به ۳۴۱۷۰ هواپیمای جت و ۷۳۰ هواپیمای باربری به ارزش ۵.۳ تریلیون دلار افزایش داد در حالیکه چشم انداز رشد ترافیک خود را کوچکتر کرد.
از هفته آینده آغاز می شود؛ عملیات برقی‌سازی راه‌آهن تهران- مشهد
نشست خبری معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در محل این معاونت و با حضور خبرنگاران رسانه های ارتباط جمعی برگزار شد. مازیار یزدانی در این نشست از شروع عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌آهن تهران – مشهد از هفته جاری خبر داد و یادآور شد: با برقی شدن این خط مدت زمان سفر ریلی تهران – مشهد به 6 ساعت کاهش پیدا می‌کند.
قیمت خانه های خالی مسکن مهر چقدر است؟
سودجویی دلالان و رونق بازار سیاه مسکن مهر
در حالی که بسیاری از واحدهای مسکن مهر خالی از سکنه هستند دلالان از این فرصت استفاده کرده و این واحد‌ها را که برخی از آن‌ها نیز هنوز تکمیل نشده به قیمت‌های گزافی به فروش می‌رسانند.
مصوبه ای که همچنان بلاتکلیف مانده است
وضعیت لیزینگ مسکن به کجا رسید؟
در حالی حدود چند ماه از آزادسازی رسمی لیزینگ مسکن می‌گذرد که با توجه به مهیا نبودن شرایط لازم، لیزینگ‌ها به طور موثری برای فعالیت در حوزه مسکن وارد نشده‌اند به طوری که تقاضا و البته پاسخگویی موثری وجود ندارد.
از ساعت 10 صبح 21 خردادماه آغاز می شود
شروع پیش‌فروش بلیت قطار‌های تابستانی
پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای دوره زمانی تابستان سال جاری از ساعت ۱۰ روز یکشنبه ٢١ خرداد در سراسر کشور انجام می‌شود.
چالش های مسکنی دولت دوازدهم در گفت وگوی "تجارت آنلاین" با سلمان خادم المله
طرح مسکن اجتماعي، شاید وقتی دیگر!
طرح مسکن اجتماعي از جمله طرح‌هايي است که در دولت يازدهم بارها مطرح شد اما تا کنون اقدام محسوس و چشمگيري در مورد اين طرح صورت نگرفته است. آخرين خبري که در اين باره در روزهاي اخير مطرح شد خبر تامين و اختصاص 160 ميليارد تومان تسهيلات بلاعوض به مشمولان اين طرح بود.
بازار اجاره نشینی در تابستان آرام است
میانگین قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف تهران
سه نما از بازار مسکن حاکی از ثبات نسبی در بازار تابستانی اجاره است و رییس اتحادیه مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کند نرخ رشد اجاره بها بین ۷ تا ۱۰ درصد باشد.
یک مقام مسئول در راه‌آهن خبرداد:
راه‌اندازی
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن گفت: از این پس تمام فرایندهای جاری حوزه حمل‌ونقل مسافر ریلی از طریق سامانه جامع مسافر (سجم) ثبت و پیگیری می‌شود.
یک مقام مسئول بانکی از افزایش ۲ برابری وام جعاله خبر داد
وام جعاله مسکن 20 میلیون تومان شد
یک مقام مسئول بانکی گفت: براساس آنچه نیمه اردیبهشت امسال، در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید، سقف تسهیلات جعاله مسکن قابل پرداخت توسط بانک مسکن، از۱۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
یک کارشناس اقتصاد مسکن خبر داد؛
زندگی ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در اتاق ۱۲متری
کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در یک اتاق ۱۲متری و کمتر از آن زندگی می‌کنند، گفت:‌ در حوزه مسکن ۳.۲میلیون خانوار کم‌درآمد زیر خط فقر مستأجر هستند.
ادامه
ادامه