«تجارت آنلاین» از حاشيه‌هاي ايجاد شده گزارش مي‌دهد
معماي فاز 5 مسکن مهر پرديس
«تجارت آنلاین»: معاون وزير راه و شهرسازي مي‌گويد 40 درصد از دارندگان مسکن مهر، متقاضي فروش هستند. اين در حالي است که براساس بسياري از گزارش‌ها هنوز بخش زيادي از مسکن‌هاي مهر آماده نشده و به متقاضيان آنها تحويل داده نشده است.
افزایش 40 درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن
امسال افزایش اجاره خانه ها نجومی خواهد بود
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: بازار مسکن نه تنها وارد دوران رونق نشده بلکه رکود تورمی را نیز تجربه می‌کند.
نرخ های جدید عوارض آزادراه‌ها اعلام شد
رکوردشکنی آزادراه زنجان - تبریز با عوارض 19500 تومانی!
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که در عوارض آزادراه‌های مشارکتی در سال جاری به طور میانگین ۲۰ درصد افزایش درآمد پیش‌بینی کرده است.
کاهش سود تسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده
هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد، بانک مرکزی را موظف کرد پس از تصویب شورای عالی پول و اعتبار، نسبت به فراهم کردن تمهیدات لازم جهت کاهش سود تسهیلات خرید مسکن (صندوق یکم) در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از 8 درصد به 6 درصد و کاهش مدت سپرده‌گذاری از 6 ماه به 5 ماه و نیز افزایش دوره بازپرداخت از 12 سال به 15 سال اقدام کند.
هفته آینده و با هدف برسی اختلاف نظر در مورد تعیین مهندس ناظر؛
آخوندی به مجلس می رود
سید ابوالفضل موسوی بیوکی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظر سازمان نظام مهندسی و وزارت راه در مورد تعیین مهندس ناظر، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد در جلسه هفته آینده کمیسیون عمران این مسئله بررسی شود.
با تصمیم جدید هیئت مدیره بانک مسکن؛
زوجین ۲ بار می‎توانند وام مسکن بگیرند
با تصمیم جدید هیئت مدیره بانک مسکن، زوجین استفاده کننده از تسهیلات خرید مسکن، مشروط به گذشت دوره زمانی مشخص از اولین مرتبه استفاده از این تسهیلات و همچنین تسویه بدهی خود با بانک یا انتقال تسهیلات به غیر، می‌توانند یکبار دیگر تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند.
پیش بینی تحولات بازار مسکن در تابستان 97
گران‌ترین خانه تهران چقدر قیمت دارد؟
برخی از تحلیلگران بازار مسکن معتقدند مسکن و پروژه‌های عمرانی هیچ ارتباطی به خروج آمریکا از برجام ندارد، بنابراین بازار مسکن بدون هیچ تغییری به مسیر خود ادامه خواهد داد؛ چراکه فرآورده‌های ساختمانی از خارج تهیه نمی‌شود که حواشی برجام بتواند تاثیری در قیمت مسکن داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح نوسازی بافت‌های فرسوده تشریح کرد:
فراخوان دولت به ۲۵۰ هزار بیکار
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام برنامه سالانه نوسازی ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد می‌شود.
در دیدار آخوندی با مقامات سوری مطرح شد
مشارکت ایران در بازسازی سوریه
به گزارش «تجارت آنلاین» به نقل از ایرنا، خمیس شب گذشته در دیدار با دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، راه های تقویت روابط اقتصادی و اجرای توافقنامه های امضا شده و انعقاد موافقت نامه های جدید برای گسترش همکاری تجاری و سرمایه گذاری در زمینه های حمل و نقل، گمرک، بانکداری، امور مالی، بیمه و بازسازی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
سوداگری در بازار مستاجرها را نقره داغ می کند
افزایش چشمگیر اجاره خانه ها در بازار مسکن
همزمان با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقال مسکن، نرخ اجاره نیز در بازار اوج گرفته است. این روزها صاحب خانه‌ها نرخ‌هایی را برای واحدهای اجاره ای خود پیشنهاد می‌دهند که تعجب بسیاری از مستاجران را به خود وا می‌دارد؛
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
عوارض آزادراه‎ها ۲۰درصد گران شد
معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که از نیمه سال ۹۵ و کل سال ۹۶ افزایش قیمت نداشته ایم گفت: پس از ۱۸ ماه میانگین ۲۰ درصد نرخ عوارض آزاد راهها افزایش یافت.
گزارش ایران از وضعیت دردناک یک پروژه ملی
مسکن مهر پردیس؛ خوب، بد یا زشت!؟
می‌گوید: «ما شنیده‌ایم اینجا را آقای رئیس‌جمهوری وقتی توی هلی‌کوپتر بود و از بالا به این بیابان نگاه می‌کرد، پسندید و دستور ساختش را داد. بدون یک صفحه تحقیق و پژوهش و این که دارد با زندگی این مردم چه می‌کند!»
وزارت راه: ارزان می‌گیریم
عوارضی یا
بسیاری از مردمی که از آزادراه های خصوصی عبور می کنند معتقدند نرخ عوارض دریافتی بالاست؛ اما مسئولان وزارت راه می گویند نرخ عوارض بسیار پایین است و همین موجب شده بیشتر عوارضی‌ها زیان‌ده شوند.
«تجارت آنلاین» از روند آهسته خصوصي‌سازي گزارش مي‌دهد؛
حضور کمرنگ خصوصی‌ها در صنعت ریلی
«تجارت آنلاین»: قرار است با حضور پررنگ‌تر بخش خصوصي در حوزه حمل و نقل ريلي، شاهد افزايش سهم اين بخش در حمل و نقل باشيم. اين موضوعي است که از مدت‌ها قبل مورد توجه قرار گرفته و هدف‌گذاري براي اجرايي شدن آن صورت گرفته است.
لاهوتی در گفتگو با « تجارت آنلاین»: افزایش اجاره مسکن بیداد می کند
رنج بی پایان اجاره نشینی
«تجارت آنلاین»: مسکن همواره یکی از چالشهای مردم و دولتها بوده و هست. مردم به دنبال این هستند تا برای خود سرپناهی داشته باشند. اما مشکل اصلی اکثریت مردم برای خرید مسکن، گرانی قیمت، تورم و ناتوانی مالی است. به همین دلیل مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر به سوی مسکن اجاره ای روی می آورند.
ادامه
ادامه