با چه میزان پول در پایتخت می توانید صاحبخانه شوید؟
اختلاف 17 میلیون تومانی قیمت هر متر مسکن در تهران
مطابق جدیدترین آمار سامانه کد رهگیری از بازار معاملات مسکن یک واحد مسکونی ۵۰ متری در یافت‌آباد با قیمت ۶۲.۵ میلیون تومان و یک واحد ۲۴۱ متری در زعفرانیه با قیمت ۴.۳ میلیارد تومان معامله شده است.
ورود مجلس به بازار آشفته مسکن + جزئیات
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای مقابله با سوداگری در بازار مسکن خبر داد.
اعلام اسامی جان باختگان و تشریح علت سانحه
آخرین جزئیات حادثه تلخ تصادف اتوبوس در سنندج
در این تصادف ۱۱ نفر از هموطنان جان باختند که نام آنها ۱- پارسا اصلانی،۲- پرویز زمانی،۳- پیمان زمانی،۴- مسعود نصیری،۵- مینا صداقت،۶- سارا آئینه،۷- پارسا آئینه،۸- فواد سیفی،۹- کامران مقبل،۱۰- فرشاد مرادی، ۱۱- عبدالحسین طاهرویسی (راننده نفت‌کش) بوده است.
در کدام مناطق تهران رهن خانه ارزان تر است؟
نگاهی به نوسان قیمت ها در بازار تابستانی مسکن
فایل‌های رهن کامل با گذشت ۱۷ روز از آغاز فصل جابه‌جایی در پایتخت سهم ۳۰ درصدی از کل قراردادها را به خود اختصاص می‌دهند که عرضه‌ی نوسازها در این میان چشمگیرتر است.
۷۶هزار طرح نیمه تمام  با عمر 13 ساله
معاون منطقه ای انجمن بین المللی مهندسی هزینه (AACE) گفت که اتمام ۷۶ هزار طرح نیمه تمام در کشور نیازمند ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه است که این امر از توان دولت خارج است.
گزارش تصویری
برخورد مرگبار تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری + عکس ها
برخورد یک دستگاه تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری سنندج - تهران در سنندج، منجر به آتش‌گرفتن اتوبوس حامل مسافران شد.
در آژانس‌های املاک مراقب کلاهبرداران باشید
هشدار پلیس در خصوص شگرد تازه کلاهبرداری در بازار مسکن
تعدادی از افراد کلاهبردار با حضور در بنگاه‌های املاک و در پوشش اجاره مسکن ، پس از جلب اعتماد بنگاه‌داران با شرایط پرداخت اجاره ماهیانه بالا، منزل مورد نظر را از صاحب حقیقی آن تحویل گرفته و پس از گذشت مدت کوتاهی مجددا در بنگاهی‌ دیگر، همان منزل را با رهن بالا و اجاره کم اجاره می دهند.
وام مسکن + وام جعاله = ۱۱ تا ۱۷ میلیون تومان
چگونه با استفاده از اوراق وام مسکن بگیریم؟
در حال حاضر قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن از حدود ۶۸ تا ۷۰ هزار تومان است در نتیجه زوج‌ها با توجه به اینکه در کجای ایران سکونت دارند باید برای گرفتن وام مسکن به علاوه وام جعاله از ۱۱ تا ۱۷ میلیون تومان هزینه اوراق کنند.
"ما هم حق سفر داریم"
چرا تقاضای ایرانیان برای ویزای اروپا رد می‌شود؟
شاید شما هم یکی از کسانی بوده‌اید که این روزها تصمیم سفر به یک کشور اروپایی یا جایی غیر از اروپا داشته‌اید اما برای گرفتن ویزا با درهای بسته روبه‌رو شده‌اید. چرا تقاضای ایرانیان برای ویزای اروپا رد می‌شود؟
مالیات بر عایدی، قیمت را سامان خواهد داد؟
مهار سوداگری در بازار مسکن
کارشناسان اقتصادی معتقدند تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی زمین و مسکن (CGT) و اجرای همزمان قانون مالیات بر خانه های خالی می تواند از ورود سفته بازان و سوداگران به بخش مسکن بکاهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
نسخه 9 بندی دولت برای ساماندهی بازار مسکن
حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی راهکارهای چالش مسکن، با بیان اینکه بازار مسکن همانند سایر بازارهای اقتصادی طی ماه‌های اخیر با تغییر و تحولاتی مواجه بوده است از 9 راهکار تعادل بخشی در بازار مسکن از سوی دولت خبر داد.
نایب رئیس اتحادیه املاک تهران:
مسکن از این گران تر نخواهد شد
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: افزایش قیمت مسکن در اردبیهشت متوقف شده و دیگر رشد صعودی نرخ را در این بازار شاهد نخواهیم بود.
منطقه 5 کانون داغ معاملات ملکی در پایتخت
نگاهی به آخرین نوسانات قیمت در بازار تابستانی مسکن
اگرچه گزارشهای بانک مرکزی و دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در ماه های اردیبهشت و خرداد نشان دهنده افزایش قیمت ها در خردادماه نسبت به ماه قبل از آن است، اما این افزایش در چند منطقه محدود پایتخت رخ داده و د رسایر مناطق افزایش چندانی نداشته ایم.
اگر خودرو‌ها با مواد منفجره وارد مجلس شوند چه کسی پاسخگوست؟
20 دستگاه خودروی نمایندگان مجلس به سرقت رفت!
20 دستگاه خودروی نمایندگان خانه ملت به سرقت رفته است. در همین رابطه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حدود یک سال پیش خودروی بنده با برچسب مجلس به سرقت رفت، اما هنوز خبری از آن وجود ندارد.
تابستان داغ در بازار خرید و فروش ملک
مسکن طی دو ماه متری یک میلیون گران شد!
طبق آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران سهم واحدهای کمتر از ۵ سال ساخت از ۴۶.۸ درصد در خردادماه ۱۳۹۶ به ۴۳.۷ درصد در خردادماه ۱۳۹۷ کاهش یافته و از سوی دیگر سهم واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال از ۱۱.۵ درصد در سال قبل به ۱۴.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.
ادامه
ادامه