کد خبر: ۱۴۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
یک نشریه آلمانی با استناد به داده‌های اداره آمار فدرال آلمان از افزایش خطر فقر در بین کودکان آلمانی در سال‌های اخیر خبر داده و پیش بینی کرد که کرونا این شرایط را تشدید کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشترن"، مسئله فقر کودکان نه تنها در سطح جهانی بلکه در کشور ثروتمندی مانند آلمان هم همچنان یک معضل است. آلمان کشوری است که در حال حاضر 20.5 درصد افراد زیر 18 سال در آن در معرض خطر فقر قرار دارند.

بر اساس گزارش های مربوط به سال 2019 در آلمان حدود 20.5 درصد کودکان زیر 18 سال در معرض خطر فقر قرار دارند.

بر اساس داده های اداره آمار فدرال آلمان نرخ کودکان در معرض خطر فقر در سال های اخیر افزایش یافته و در حال حاضر به بالاترین سطح در 10 سال اخیر رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش برای سال 2020 پیش بینی می شود که بحران کرونا فشارها دراین زمینه را دوباره افزایش دهد چرا که این بحران به ویژه والدین کودکان و نوجوانان در معرض خطر فقر را تحت تاثیر قرار می دهد و برخی از آن ها در معرض از دست دادن شغل خود قرار می گیرند.

موج دوم کرونا در آلمان هم مانند دیگر کشورهای اروپایی با سرعت بالا جولان می دهد و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده ای را ایجاد می کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1078124نفر در آلمان به این بیماری مبتلا شده و 17113نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار