کد خبر: ۱۵۲۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
چامسکی با بیان اینکه آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است گفت رسانه‌های ایالات متحده به مردم این کشور می‌گویند که در آمریکا همه چیز فوق‌العاده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، نوام چامسکی تاریخدان برجسته آمریکایی اظهار داشت رسانه‌های آمریکایی اینطور به مردم این کشور القا می‌کنند که در آمریکا همه چیز «به‌طور بنیادین فوق‌العاده» است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی در ادامه  افزود: آمریکا تمایل دارد نشان دهد که کاملاً طرفدار نیروی خیر است و همواره تلاش می‌کند اشتباهاتش را جبران کند اما این واقعیتی است که نئولیبرال‌ها برای خود ساخته‌اند و فاقد اساس واقعی است.

چامسکی گفت: روایت غالب این است که حمله به کنگره، قدرت دموکراسی در آمریکا را نشان می‌دهد، اما در زمان رسوایی واترگیت نیز چنین پیروزی‌گرایی را شاهد بودیم. واقعیت این است که بیماری‌های واقعاً جدی در آمریکا وجود دارد که هیچ‌کدام از دو حزب نمی‌خواهند از آن حرف بزنند. افرادی که به کنگره حمله کردند از ناکجاآباد نیامدند.

این نظریه پرداز آمریکایی تاکید کرد: ایالات متحده در زمینه تروریسم سردمدار است. مفهوم تروریسم در اوایل دوران دونالد ریگان به طور جالبی معکوس شد، به این صورت که تروریست‌ها، تروریست نیستند و کسانی که تروریست نیستند، تروریست محسوب می‌شوند. وقتی در این خصوص شروع به نوشتن کردم از «کد آمریکا» برای تعریف ترور و به ویژه در دستورالعمل‌های ارتش صحبت کردم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار