کد خبر: ۳۷۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ با ابراز نگرانی از شرایط کنونی تولیدکنندگان لنت ترمز در کشور گفت : متاسفانه شرایط تولیدکنندگان لنت ترمز از بحران گذشته است و اوضاع این صنعت بسیار نگران کننده تر از قبل شده است.


اقتصاد هر کشوری در بخشهای گوناگون تعریف می شود و بی توجهی به یک بخش می تواند اقتصاد کشور را به مشکل رو به رو کند. این در حالی است که مسوولان همواره به بخشهایی از اقتصاد بی توجهی می کنند و زمانی که مشکل به بحران تبدیل می شود یا با واردات بی رویه جبران ناکارآمدی مدیران را می کنند یا با تزریق نقدینگی و راهکارهای دیگر به دنبال جبران گذشته می روند.

در این رابطه رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ با ابراز نگرانی از شرایط کنونی تولیدکنندگان لنت ترمز در کشور گفت : متاسفانه شرایط تولیدکنندگان لنت ترمز از بحران گذشته است و اوضاع این صنعت بسیار نگران کننده تر از قبل شده است.حسین لاجوردی در گفتگو با خبر خودرو افزود : شرایط موجود باعث تعطیلی 20 واحد تولیدی لنت ترمز در کشور شده ضمن اینکه هم اکنون 20 واحد باقی مانده نیز با ظرفیتی کمتر از 50 درصد فعالیت دارند .

وی تصریح کرد : در حال حاضر مشکل جدی واحدهای تولیدی ، افت شدید تقاضا و واردات لنت های خارجی است که متاسفانه شرایط بسیار سختی را برای فعالان در این صنعت ایجاد کرده است.وی تاکید کرد : در چنین شرایطی بسیاری از لنت های خارجی به صورت قاچاق و بدون پرداخت حقوق گمرکی به کشور وارد می شود که این جریان مسلما به ضرر تولیدکنندگان داخلی است.

وی در ادامه از افت بیش از 50 درصدی تولید در واحدهای لنت ترمز خبر داد و گفت : تشدید رکود و افت تقاضا موجب گردیده که اغلب واحدهای لنت ترمز با ظرفیتی کمتر از 50 درصد فعالیت نمایند.رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ با اشاره به نقش همکاری با شرکتهای صاحب برند دنیا در اوضاع کنونی این صنعت تصریح کرد : قطعا همکاری مشترک با شرکتهای صاحب برند در این شرایط موثر خواهد بود اما بهبود اوضاع تولید و توسعه و رونق در صنعت لنت ترمز در ایران نیازمند حمایت دولت از تولید کنندگان و جلوگیری از جریان ورود لنت های قاچاق به کشور است.

لاجوردی افزود : در این مدت بسیاری از تولیدکنندگان داخلی در تلاش برای مذاکره برای شرکتهای صاحب برند در این صنعت بودند اما همکاری با شرکتهای خارجی بسیار سخت است چرا که بسیاری از آنها حاضر به انتقال دانش و تکنولوژی خود به تولیدکنندگان داخلی نیستند و می خواهند همچنان بازار ایران را در اختیار داشته باشند

برچسب ها: لنت ترمز ، تعطیلی ، تولید
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار