کد خبر: ۴۰۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
معاون وزیر کشور: آمادگی‌ در برابر این زمین لرزه "بسیار کم" است
معاون وزیر کشور با بیان اینکه زلزله در شهر تهران محتمل است، گفت: زلزله بزرگ تهران شایعه نیست اما علم زلزله‌شناسی قادر به تعیین زمان وقوع حادثه و زلزله نیست.
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به موضوع شایعات زلزله بزرگ تهران و میزان آمادگی کشور برای مدیریت بحران اظهار داشت: زلزله بزرگ تهران شایعه نیست و با توجه به استقرار این استان روی گسل‌های رشته کوه‌های مرکزی احتمال وقوع این زلزله عظیم وجود دارد، اما علم زلزله‌شناسی قادر به تعیین زمان وقوع حادثه و زلزله نیست.
وی افزود: همه ما باید همواره آمادگی خود را حفظ و ارتقا دهیم متاسفانه در بحث زلزله تهران آمادگی نسبت به آن چیزی که امکان وقوع دارد خیلی کمتر است چراکه ممکن است از این فاجعه به عنوان حادثه بین‌المللی تاریخ یاد شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: همکاری و توجه مردم در عرصه ساخت‌ و سازها در چنین مناطقی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما ملزم به بکارگیری علم، دانش، اندیشه و خرد در راستای کسب ایمنی و ایمن‌سازی خودمان هستیم.
نجار ادامه داد: باید از علم ایمن‌سازی کشورهای پرخطری همانند ژاپن ایده بگیریم زیرا این کشور در گذشته زمان وقوع زلزله‌هایی به قدرت 6 ریشتر بیش از 10 هزار مجروح و کشته برجا می‌گذاشت اما اکنون در برابر زلزله‌هایی با قدرت بالای 7 ریشتر نیز مقاوم است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار