کد خبر: ۴۳۱۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
یک مقام مسئول خبر داد
یک مقام مسئول از کشف نخستین منابع شیل‌های نفتی ایران در استان لرستان خبر داد و گفت: بر اساس نتایج مطالعات انجام‌شده برآورد می‌شود که در معدن شیل نفتی در قالی‌کوه لرستان ۲میلیارد بشکه نفت درجا داریم که این نفت از نوع سبک است.
کشف نخستین منبع نفت شیل در ایران
به گزارش تجارت آنلاین، بهمن سلیمانی معاون مدیر در امور اکتشاف مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: انجام مطالعات اکتشافی برای کشف شیل‌های نفتی و شیل‌های گازی در استان لرستان در برنامه ما قرار گرفته است.
وی افزود: تا امروز مطالعات کشف شیل‌های نفتی در منطقه‌ای از استان لرستان به اتمام رسیده و نتایج این مطالعات به‌صورت گزارش‌هایی مفصل و جامع به شرکت ملی نفت ایران ارسال شده است.
سلیمانی در خصوص نتایج این مطالعات گفت: بر اساس نتایج مطالعات انجام‌شده، برآورد می‌شود که در معدن شیل نفتی در قالی‌کوه لرستان، 2 میلیارد بشکه نفت درجا داریم که این نفت از نوع سبک است و مطالعات و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در این منطقه می‌توان از شیل‌های نفتی برداشت نفت داشت.
وی ادامه داد: همچنین مطالعاتی در استان لرستان در خصوص کشف شیل‌های گازی در حال انجام است که این مطالعات که از نیمه دوم سال 93 آغاز شده، تا امروز به پیشرفت 80درصدی رسیده است.
معاون مدیر در امور اکتشاف مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که مطالعات اکتشافی شیل‌های گازی در استان لرستان تا آبان ماه سال 96 تکمیل شود و در آن زمان بتوانیم برآوردی را در خصوص میزان ذخایر گاز در شیل‌های گازی منطقه مورد مطالعه اعلام کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار