کد خبر: ۴۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
کنایه معنی دار روحانی به رقبای انتخاباتی
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سوابق خود در دولت یازدهم خطاب به رقبای انتخاباتی خود گفت: کارنامه چهار ساله دولت یازدهم روشن است آنهایی که ۳۸ سال در سایر دستگاه‌ها بودند کارنامه خود را بیان کنند.
لطفا حرف‌های جلسات خصوصی تان را آشکارا بگویید!
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سوابق خود در دولت یازدهم خطاب به رقبای انتخاباتی خود گفت: کارنامه چهار ساله دولت یازدهم روشن است آنهایی که ۳۸ سال در سایر دستگاه‌ها بودند کارنامه خود را بیان کنند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در همایش کمیته زنان ستاد انتخاباتی خود که در سالن ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز در روزهای بسیار حساس تاریخی قرار گرفتیم، ‌اظهار کرد:‌جمعه هفته آینده می‌خواهیم سرنوشت خود را تعیین کنیم. راهی که در سال ۹۲ انتخاب کردیم و اقلیتی از آن ناراضی بودند، ‌امروز همان اقلیت از ادامه آن شرایط و تحول بیشتر در جامعه نگران هستند.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران با حضور زنان به پیروزی رسید، ‌گفت: امروز نیز چنانچه زنان ما در انتخابات به صحنه بیایند و پای صندوق های رای حضور یابند ما پیروز خواهیم شد.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه همه ما یک وظیفه بیشتر نداریم و آن این است که همه را پای صندوق های رای دعوت کنیم خاطر نشان کرد: اگر همه مردم پای صندوق های رای بیایند قطعا ما موفق و پیروز در انتخابات خواهیم بود.
روحانی افزود: مردم ما امروز واقعیت را لمس و احساس می‌کنند و آن‌ها امروز دیگر تحت تاثیر شعارهای فریبنده قرار نمی‌گیرند. من از همه مردم ایران می‌خواهم تابلو و کارنامه‌های افراد را یک بار دیگر مرور کنند.
رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه کارنامه چهار ساله دولت یازدهم مشخص است، اظهار کرد: کارنامه چهار ساله دولت یازدهم روشن است اما آنهایی که طی ۳۸ سال در سایر دستگاه ها بودند چه کردند؟ به مردم بگویند در طول ۳۸ گذشته چه کردند؟؛ آن‌ها که دوازده سال در یک منصب بودند آن‌ها نیز کارنامه خود را بگویند.
روحانی خطاب به برخی رقبای خود گفت: توصیه شما در سال نخست دولت یازدهم این بود که شانزده آذر را آزاد نگذارید؛ شما همیشه به دانشگاه به عنوان یک تهدید نگاه می‌کردید؛ شما می‌خواستید جوانان ما در حصر و محاصره و انزوا باشند؛ لطفا شما همان حرف‌هایی راکه در جلسات خصوصی زدید، بیایید آشکارا به مردم بگویید؛ مگر شما هر روز فشار نمی‌آوردید که فضای مجازی بسته و اشتغال زنان متوقف شود؛ شما به بخش نامه‌های جنسیتی خود نگاه کنید.
روحانی ادامه داد: شما برگردید یک بار دیگر به احکامی که صادر کردید نکاه کنید. کارنامه ما روشن و حرف ما کاملا واضح است. ما تبعیض و ظلم جنسیتی را نمی‌پذیریم.
وی با بیان اینکه مردم ما راه خود را انتخاب کرده اند و از مسیری که درآن قرار گرفته اند بازنمی‌گردند خاطر نشان کرد: شعار ما روشن است، ما آزادی اجتماعی و سیاسی می‌خواهیم. ما همچنین آزادی بیان و تفکر و آزادی انتخاب تفریح برای ساعات فراغت خود می‌خواهیم؛ ما برای انتخاب نوع شغل خود آزادی می‌خواهیم و به دنبال امنیت واقعی و جامعه‌ای امن هستیم؛ ما فضای امنیتی نمی‌خواهیم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما خواهان امنیت واقعی در جامعه با وحدت و اتحاد در کل جامعه هستیم و جامعه‌ای چند درصدی نمی‌خواهیم. ما ایران صد درصدی هستیم.
 روحانی در ادامه در جمع حامیان خود اظهار کرد: ما قانون را برای همه دستگاه‌ها می‌خواهیم و استثنا شدن در مالیات را نمی‌خواهیم.
وی با بیان اینکه زمانی که شنیدم برخی از کلمه مالیات نام بردند خوشحال شدم خطاب به عده‌ای افزود: مالیات برای اینکه مردم بپردازند خوب است اما شما ندهید؟
رییس دولت تدبیر وامید با بیان اینکه ما آزادی رقابت در کسب و کار می‌خواهیم گفت: شما به دنبال اقتصاد آمده‌اید اما به معدنی که مال شما بود و معدنچیان در آن دفن شدند سرنزدید. من افتخار می‌کنم به آن خانواده عزیزی که مرد آن در معدن زیر آوارها زغال سنگ باقی ماند و جان داد اما شجاعانه در آزادشهر با من سخن گفت. من به پدری افتخار می‌کنم که فرزند مهندس خود را در معدن از دست داده بود اما برای پیشرفت کشور با من سخن گفت.
به گزارش ایسنا، حسن روحانی همچنین با بیان اینکه ما در پی آرامش مردان و زنان هستیم، و آرامش در خیابان‌ها را در سایه اخلاق می‌خواهیم اظهار کرد: گشت برای ما آرامش ایجاد نمی‌کند بلکه وحدت و اتحاد ملت ایران و هم زیستی مسالمت آمیز آرامش را می‌سازد.
وی خطاب به برخی رقبای خود گفت: شما دم از اشتغال می‌زنید؛ من از شما می‌پرسم آیا اشتغال زنان را هم قبول دارید؟؛ اگر قبول دارید چرا یک اشتغال برای زنان پیش از دولت یازدهم ایجاد نکردید و ۸۶۰ هزار زن شاغل را بیکار کردید.
روحانی افزود: شما که دم از اشتغال می‌زنید آیا اشتغال اهل سنت و همچنین اقوام مختلف ایرانی را نیز قبول دارید؟ ما افتخار می‌کنیم که در یک آزمون استخدامی که ماه‌های پیش برگزار شد و در آن مردان و زنان آزادانه شرکت کردند زنان تواستند ۵۳ درصد اشتغال آن را کسب کنند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز اشتغال را در سایه فضای مجازی و فناوری ارتباطات برای زنان و مردان ایجاد کردیم، گفت:‌ امروز ۳۲۰ نفر از مدیران شرکت‌های دانش بنیان از زنان هستند.
وی با بیان اینکه ما در پی پیشرفت کشور عزیزمان هستیم، خاطر نشان کرد: پیشرفت ایران در سایه علم و فناوری و ارتباط با جهان صورت می‌گیرد و هیچ کشوری نتوانسته با انزوا به پیشرفت ملی دست یابد. در این زمینه ما مجددا و پس از انتخابات ۹۲ که با صداقت اعلام کردیم و گفتیم که خواهان اعتدال و آزادی و اصلاح جامعه هستیم  و نه افراط و همچنین باردیگر در انتخابات نمایندگان مجلس این مطلب را اعلام کردیم، برای بار سوم در اردیبهشت ۹۶ این مسیر را انتخاب خواهیم کرد.
روحانی تاکید کرد: از همه مردم ایران خواهش می‌کنم که روز ۲۹ اردیبهشت یازده به علاوه یک نفر را همراه خود به صندوق بیاورند یعنی در کنار خود یازده نفر دیگر را به پای صندوق رای دعوت کنند. تردید ندارم ما پیروز مسیر پیشرفت ایران خواهیم بود.
روحانی در پایان با تاکید بر اینکه ما نخواهیم گذاشت آن‌ها که در پی حصر بر ملت ایران هستند در انتخابات پیروز شوند گفت: نخواهیم گذاشت شما دوباره تحریم را به ایران بازگردانید و یک بار دیگر فضای امنیتی را در ایران حاکم کنید.

*حمایت دختر شهید شیرودی از حسن روحانی
همایش هواداران حسن روحانی در ورزشگاه شیرودی تهران به همت ستاد زنان این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.
در ابتدای این همایش  دختر شهید شیرودی ،آناهیتا شیرودی در میان شعار های حاضرین که می گفتند "بسیجی واقعی همت بود و باکری" و "بسیجی واقعی شیرودی شیرودی"طی سخنانی اظهار کرد: به نام خداوند شهیدانی که برای نان نجنگیدند.
وی ادامه داد: خواهران و برادران با وعده نان نمی توان مردم را فریب داد. روا نیست دزدان آزادی وعده نان بدهند. امام حسین(ع) منادی آزادی بود و منجی نیز برای آزادی ظهور خواهد کرد.
دختر شهید شیرودی تصریح کرد: آزادی با توسعه خواهد آمد و دولت تدبیر وامید در این مسیر باید حرکت کند. پایه آزادی احترام به حقوق شهروندی است. در این دولت آزادی همه از طریق فرهنگ و حقوق شهروندی میسر شد.
وی سپس گفت همچون گذشته پای دولت تدبیر و امید خواهیم ماند، ما در کنار روحانی خواهیم ماند و از ایشان حمایت می‌کنیم. همانطور که مردان از دامن زنان به معراج می روند و همان طور که شیرمردان از جان خود گذشتند، این بار هم برای رشد  فرهنگ پشتیبانی و حمایت خود را از روحانی اعلام می کنیم.
در ادامه مراسم فاطمه سلحشوری ، نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران دوم در جایگاه حاضر شد و در برابر شعارهای حاضرین با اشاره به زنجیره انسانی اصلاح طلبان در سال ٨٨ اظهار کرد: من شور و شوق شما را از راه آهن تا تجریش دیده ام.
وی ادامه داد:ایام مبارکی است اعیاد شعبانیه است.ان‌شاءالله جشن پیروزی را هم در این ایام می گیریم. ما می دانیم در برهه حساسی از تاریخمان قرار داریم .ما می دانیم که باید انتخاب کنیم. انتخاب ما روحانی خواهد بود، امام ما فرموده بودند به پشتوانه ملت دولت تعیین می کنیم.
این نماینده مجلس افزود: اکنون به پشتوانه شما دولت تعیین خواهیم کرد.روحانی متشکریم که اسوه اعتدال اصلاح و بصیرت ما آقای هاشمی را پاس داشتید، ما همیشه یاد و خاطره او را گرامی می داریم.
وی سپس ادامه داد:متشکریم که در فیلم انتخاباتی خود سید بزرگوار ما را نشان دادی و چه کوته فکر هستند، آنهایی که فکر می‌کنند با سانسور سید اصلاحات می توانند او را از ذهن مردم بیرون ببرند.
سلحشوری تاکید کرد:سید اصلاحات در قلب ملت است نه در صدا و سیما  که در این هنگام  حاضرین شعار ی در نقد عملکرد صدا و سینا سر دادند.
این نماینده مجلس در ادامه سخنانش گفت:روحانی متشکریم برای ارج نهادن به حقوق و شعور مردم. روحانی متشکریم که ما زنان را فقط برای رای نخواستید و در این دوره چهار ساله برای اولین بار سه معاون زن رئیس جمهور ، اولین فرماندار اهل سنت زن و اولین سفیر زن جمهوری اسلامی را در مجموعه خود به کار گرفتید.
سلحشوری در ادامه با اشاره به برجام خاطرنشان کرد:روحانی متشکریم که برجام را به سر انجام رساندید.چه نا سپاسند آن ها که می گویند برجام چه کرد؟ برجام از ونزوئلا شدن ایران جلو گیری کرد، نفت در برابر غذا را از بین برد، عزت را به ایران داد .
وی گفت:چه ناسپاسند آنان که امنیت ملی ما را قدر نمی دانند و شور و شعور شما جوانان را پاس نمی دارند .امید شما جوانان هستید، این امید را زنده نگه دارید.
این نماینده مجلس اظهار کرد:روحانی متشکریم که شان ریاست جمهوری را از لودگی نجات دادی، در عرصه فرهنگ ورزش وضعیت زنان ما را نجات دادی. فیلم هایی مثل فروشنده و قهرمان هایی مثل کیمیا علی زاده ها حاصل تلاش این دولت هستند.
سپس سلحشوری گفت:شما در دور اول ریاست جمهوری اقای روحانی مطالبه ای داشته‌اید که هنوز محقق نشده است .این بار همه با هم آن را محقق می کنیم.
بلافاصله جمعیت فریاد زد:"پیام ما روشنه حصر باید بشکنه"
این نماینده مجلس گفت:اقای روحانی ما گشت ارشاد برای دخترانمان نمی خواهیم، ما گشت ارشاد برای مبارزه با فساد  می خواهیم.
وی ادامه داد: امید داریم با برنامه ششم به زنان محروم رسیدگی شود. جناب رئیس جمهور ما می دانیم مجلس نهم با شما نبود اما مجلس دهم با شما است. اطمینان داریم در آینده وزیر زنی از طرف شما معرفی  شود.
سلحشوری  تصریح کرد: دانشگاه ها از تفکیک جنسیتی متنفرند، نشریات دانشجویی بسته می شود و مشکلاتی از این قبیل دارند. انتظار می رود این موارد در دولت بعدی شما حل شود.
بعد از سخنان  سلحشوری الهام کردار بازیگر سینما و تئاتر طی سخنانی گفت:  مهم است که فردای روز پیروزی رئیس جمهور ما به دیدن آیت الله علم الهدی برود و یا به دیدن سید اصلاحات آقای خاتمی.در اینجا حاضرین شعار دادند:" اصلاحات اصلاحات پیروز انتخابات"
در ادامه لیلی رشیدی نیز از بازیگران سینما و تئاتر طی سخنانی  همه مردم ایران را به مشارکت در انتخابات دعوت کرد.
در ادامه  اشرف بروجردی رئیس ستاد زنان روحانی با حضور در جایگاه سخنران اظهار کرد:سپاس به همه شما عزیزانی که با دلهای گرمتان به انتظار جناب آقای روحانی به سمت رییس جمهوری گام بر می دارید.
وی ادامه داد: با کسب اجازه از آقای رییس جمهور محبوب ملت ایران در اینجا جمع شدیم تا در کنار بزرگواری باشیم که سختی ها را بر خود هموار کرد تا ملت ایران سرافراز و سربلند شود. سپاس خود را تقدیم جناب آقای روحانی می کنیم برای اینکه این مسولیت را پدیرفتند این جمعیتی که اینجا هستند نمونه ای از خیل انبوه طرفداران و دوستداران دکتر روحانی هستند که به انتظار 29 اردیبهشت ایسناده اند. تا با رای خود بهترین و شایسته ترین فرزند این ملت را در جایگاه مدیریت قرار دهند.
وی خطاب به روحانی گفت:آقای روحانی این ها که امروز جمع شده اند نماینده میلیون‌ها افرادی هستند که برای اعتلای و سربلندی ایران رای می دهند و در 29 اردیبهشت با رای خود  مسولیت اداره این سرزمین را به کسی می سپارند که برای رساندن ایران به جایگاهی رفیع تلاش می‌کند.
دختر هفت ساله ای از مشهد به روی سن آمد و با خواندن شعری گفت: من نسل فردا هستم و به امید دلخوشم امید دارم تا دولت تدبیر و امید آینده من را بسازد.
همزمان با ورود حسن روحانی به ورزشگاه تمام سالن شهید شیرودی پر از جمعیت شد و این جمعیت تا حیاط این ورزشگاه رسید و برای حاضرین بیرون از سالن پرده ای تعبیه کردند تا آن ها برنامه داخل سالن  را ببینند.
پس از پایان سخنرانی روحانی جمعیت همراه با شعار از سالن خارج شدند و تا خیابان های منتهی به میدان هفت تیر و خیابان مفتح پلاکارد به دست در بخش هایی به راهپیمایی سکوت پرداختند .
در این مراسم همانند همایش های دیگر ستاد حسن روحانی نمادهای سبز و بنفش در همه جا دیده می شد و آهنگ های ملی پخش می شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار