کد خبر: ۴۷۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
آثار استادان برتر و چهره‌های ماندگار هنر خوشنويسی ايران از سه‌شنبه 30 خرداد در نگارخانه «ترانه باران» به نمایش در می‌آید.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نگارخانه «ترانه باران» با هدف توسعه و ترويج فرهنگ و هنر ايرانی و اسلامی با حمايت از هنر خوشنويسی در ماه مبارک رمضان، اقدام به برگزاری نمايشگاه «كلام وحی» با همكاری انجمن خوشنويسان ايران کرده است.
 در اين نمايشگاه آثار استادان برتر و چهره‌های ماندگار هنر خوشنويسی ايران از جمله استاد غلامحسين اميرخانی، استاد يدالله كابلی، استاد محمد سلحشور، استاد علی شيرازی، استاد فلسفی، استاد علی‌اشرف صندوق‌آبادی، استاد احمد پيله‌چی به نمايش گذاشته می‌شود.  
 سيده محبوبه كاظمی دولابی، مديرمسئول نگارخانه «ترانه باران» ضمن تأكيد بر نقش هنرهای ايرانی و اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: نبايد از نقش اشتغال‌زايی و ثأثير بر توليدات داخلی اين هنر نيز غافل شد، چراكه با حمايت از هنر خوشنويسی با توجه به كثرت هنرمندان و نقش هنر خوشنويسی بر زندگی ما، می‌توانيم در توليد محصولات متنوع اقدام كنيم.
 وی افزود: علاوه بر ملزومات هنری، آنچه از ديده‌ها پنهان نيست، اشتغال هنرمندان و هنرجويان و دلگرمی و اميد آنان، مسئله بسيار مهمی است كه انتظار می‌رود مسئولان فرهنگی ما بيشتر از گذشته به اين مهم توجه كنند و با بی‌مهری و تنها سخن گفتن بدون عمل، اميد را در جامعه هنرهای اصيل و محوری از بين نبرند.
مديرمسئول نگارخانه «ترانه باران» اظهار کرد: با توجه به فعاليت‌ها و كارآفرينی هنری كه در اين حوزه انجام شده كه مطابق با سياست‌های فرهنگی كشور و سند چشم‌انداز ١٤٠٤ بوده، ولی متأسفانه با بی‌مهری و بی‌توجهی مواجه شده‌ايم. اميدواريم به‌زودی شاهد رونق اقتصادی در اين حوزه باشيم تا علاوه بر تغيير معاش در زندگی هنرمندان، اميد و شادابی آنان در توليدات آثار هنری، به هر چه بيشتر توسعه اقتصادی و فرهنگی كشور عزيزمان ايران منجر شود.
 آئین افتتاحیه این نمایشگاه، ساعت 16 تا 20 سه‌شنبه 30 خردادماه با سخنرانی استاد علی شیرازی در نگارخانه «ترانه باران» واقع در خیابان شریعتی، بعد از پل صدر، خیابان پل رومی، خیابان شریفی‌منش، نبش کوچه لادن، پلاک 27، واحد 2 برگزار می‌شود. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار