کد خبر: ۵۰۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
«حقیقت و مردِ دانا» اثری از بهرام بیضایی با تصویرگری مرتضی ممیز از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بار دیگر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «حقیقت و مردِ دانا» اثری از بهرام بیضایی با تصویرگری مرتضی ممیز است که به تازگی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بار دیگر منتشر شده است.

این داستان درباره‌ پسری است که تصمیم می‌گیرد با دوستانش نمایشی بسازد اما در پایان از خود می‌پرسد بازی چقدر حقیقی است. پس در جست‌وجوی «حقیقت» حرکت می‌کند، اما سال‌ها می‌گذرد و مرد دانا را نمی‌یابد. در عوض در آبادی‌ها و شهرها ماجراهایی از سر می‌گذراند. سال‌ها بعد او به خانه برمی‌گردد و زندگی جدیدی را آغاز می‌کند. 

در بخشی از این کتاب که نخستین بار در سال 1351 منتشر شده است، می‌خوانیم: «جوان تشنه بود. عجیب تشنه بود. آفتاب تند در تمام راه دراز او را آزار داده بود. او به دنبال جرعه‌ی آبی پا به این ولایت غریب گذاشت. در کوچه‌ها پرسه زد. دری باز نشد. صدایی نیامد. کسی نگذشت. شاید همه رفته بودند. وگرنه نمی‌شد این قدر همه جا خلوت و خالی باشد. او باید کسی را می‌جست و جرعه‌ای آب می‌گرفت.»

کتاب «حقیقت و مردِ دانا» مناسب گروه سنی «د» (12 تا 14 سال) است که در 52 صفحه رنگی با شمارگان 5000 نسخه و قیمت 12هزار و 500 تومان تجدید چاپ شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار