کد خبر: ۵۴۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
«چهره‌های موسیقی» نام کتابی درباره شرح فعالیت‌های موسیقی‌دانان مشهور ایرانی است که پس از سال‌ها برای بار سوم تجدیدچاپ شده است.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،کتاب «چهره های موسیقی» نوشته «شاپور بهروزی» از سوی نشر کتاب‌سرا برای بار سوم تجدیدچاپ شد. چاپ نخست این کتاب در پاییز 1367 منتشر شد و 5 سال بعد به چاپ دوم رسید.  
 
شاپور بهروزی در صفحه 561 چاپ نخست این کتاب در سال 1367 نوشته است:«خواننده عزیز، این کتاب به قصد انتفاع مادی نوشته نشده است.و نگرشی است کوتاه به تاریخ موسیقی کشور و در راه تحقق یک رسالت فرهنگی، بین سال های 1314 تا 1357. مقالات و نوشته‌های پراکنده‌ای در زمینه تاریخ موسیقی و زندگینامه برخی موسیقی‌دانان نوشته شده و یا در رسانه‌های گروه پخش گردیده ولی هیچ‌کدام در یک مجموعه مرتب و منظم گرد نیامده تا بتواندبه عنوان مرجع در دسترس پژوهشگران و علاقمندان قرار گیرد».
 
همزمان با چاپ نخست این کتاب، ایرج افشار شرح مختصری بر آن در مجله «آینده» نوشت و آن را کتابی آراسته و پرکشش توصیف کرد. 

در این کتاب به شرح فعالیت های موسیقی دانان مشهوری چون مرتضی نی‌داوود، فریدون حافظی، علی تجویدی، پرویز یاحقی، داریوش صفوت، پرویز مشکاتیان، جواد معروفی، مصطفی کمال پورتراب، مرتضی حنانه و برخی دیگر از بزرگان موسیقی پرداخته شده است.
 
این کتاب در شمارگان 1100 نسخه، با جلد گالینگور و با قیمت 55 هزار تومان از سوی نشر کتاب‌سرا منتشر شده است.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار