کد خبر: ۵۸۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
پای لاکچری ها به رسوم سنتی ایرانی هم باز شد
با در کنار هم قرار دادن تمامی این هزینه‌ها برای پهن کردن سفره هفت سین باید حداقل 60 هزار تومان و حداکثر 5 میلیون تومان هزینه کرد که نشان می دهد پای لاکچری ها به سنت های ایرانی هم باز شده است.
رونمایی از سفره هفت سین چند میلیونی در بازار!
کمتر از ده روز به پایان سال باقیست و خانواده‌ها به غیر از خرید کالاهای ضروری، چون خوراک و پوشاک به فکر فراهم کردن وسایل هفت سین هستند که شامل ماهی قرمز، سمنو، سرکه می‌شود.سفره‌های هفت سین آماده قیمت‌های متفاوتی از 30 تا 10 هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به طور جداگانه هم فروخته می‌شوند.
یکی از اقلام مربوط به سفره هفت سین تخم مرغ رنگی است که هر عدد بین 2 تا 4 هزار تومان قیمت دارد. با این حال تخم‌مرغ رنگی 5 هزار تومانی هم در بازار دیده شده است.ماهی قرمز هم که جزئی از سفره هفت سین است، این روزها خوب فروخته می‌شود. قیمت ماهی قرمز با توجه به اندازه آن از 2 هزار تومان شروع می‌شود و تا 12 هزار تومان ادامه دارد.
 تنگ ماهی نیز از جمله اقلامی است که به وفور فروخته می‌شود. قیمت یک تنگ ماهی بسته به شفافیت شیشه یا نوع طراحی آن بین 10 تا 50 هزار تومان است.سمنو دیگر عضو سفره هفت‌سین است که قیمت یک کیلو سمنوی اعلا در بازار بین 6 تا 8 هزار تومان است. سبزه‌های کوچک و بزرگ هم از 5 تا 10 هزار تومان قیمت دارند؛ همچنین قیمت هر کیلو سنجد حدود 12 هزار تومان برآرود می‌شود.
 هر بته سیر خشک‌شده تزئینی هم بین 3 تا 5 هزار تومان فروخته می‌شود؛ به علاوه هر کیلو سیب قرمز که جزء دیگری از سفره هفت سین است نیز به طور متوسط 3500 تومان قیمت دارد.
با گشتی در بازار مشاهده می‌کنیم ظروف یک سفره هفت‌سین می‌تواند تا میلیون‌ها تومان هزینه داشته باشد. در مناطق شمالی پایتخت به عنوان مثال ظروفی که برای چیدن هفت‌سین استفاده می‌شود بسیار گران‌قیمت هستند، در حالی که این قیمت‌ها به تمام سطح شهر سرایت کرده و مردم به راحتی برای داشتن سفره هفت‌سین لاکچری برای خرید آنها پول پرداخت می‌کنند. ظروف هفت‌سین قیمت‌های متفاوتی دارد و از ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا یک میلیون تومان متغیر است. به عنوان مثال ظرف سفالی هفت‌سین از ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تزئینات زیادی ندارد. ظروف هفت‌سین از جنس برنج هم ۶ عدد ۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده که این وسایل با توجه به رنگ و جنس‌شان مخاطبان خاص خود را دارد. هفت‌سین‌های سرامیکی هم ۱۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که تفاوت قیمت آن بیش از هر چیز در جنس آن نهفته است، اما در این بین ظروف هفت‌سین سفالی میناکاری‌شده را داریم که طرفداران بسیاری دارد و شروع قیمت برای این جنس ظروف از حدود ۳۰۰ هزار تومان است. همین ظروف با میناکاری بیشتر به قیمت‌های گزاف از ۵۴۳ هزار تومان تا یک میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
همچنین در بین این شلوغی‌ها دیزانیرها نیز درآمد خوبی به جیب می‌زنند و برای چیدن یک سفره هفت سین از 50 تا 300 هزار تومان بسته به مدل و طراحی از مشتری دریافت می‌کنند.
حال با در کنار هم قرار دادن تمامی این هزینه‌ها برای پهن کردن سفره هفت سین باید حداقل 60 هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان هزینه کرد که این رقم برای خانوارهای دهک‌های پایین در نظر گرفته شده، زیرا با چرخی در خیابان‌های بالای شهر هزینه پهن کردن یک سفره هفت سین حتی به 5 میلیون تومان هم می‌رسد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار