کد خبر: ۵۹۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
سقوط 299 واحدی شاخص کل در تالار شیشه ای
بازار سهام امروز در حالی نخستین روز معاملاتی هفته آخر فروردین را با نماگرهای قرمزپوش به پایان برد که بیم و امیدها در بازار باعث شد تا انگیزه‌ای برای جمع‌آوری سهام وجود نداشته باشد، بازاری که با وجود همه ریسک‌ها راضی به واگذاری سهام در حجم انبوه در قیمت‌های فعلی نیست.
سایه زیاندهی بورس روی سر سهام داران

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه 26 فروردین ماه 97 با کاهش 299 واحدی روی رقم 95 هزار و 987 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 85 واحدی عدد 16 هزار و 677 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 394 واحدی به رقم  101 هزار و 928 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 224 واحدی به رقم 67 هزار و 844 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش  573 واحدی عدد  206 هزار و 184 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم یک هزار و 65 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین با 21 واحد ، فولاد خوزستان با 13واحد و همراه اول با 12 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 59 واحد، ملی صنایع مس ایران 30 واحد و پتروشیمی جم با 23 واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 94 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 503 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 40 هزار و 373 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند شیرین خراسان، سیمان هگمتان، داروسازی تهران شیمی، گروه سرمایه‌گذاری  فلات ایران، بیمه رازی، صنایع کاغذسازی کاوه و سرمایه‌گذاری دانایان پارس از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نیروترانس، سیمان کردستان متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 6 میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. امروز همچنین 900 هزار واحد سرمایه‌گذاری صندوق با درآمد ثابت کیان به ارزش 90 هزار تومان کد به کد شد. 

بر اساس این گزارش،  امروز بورس تهران در حالی با معاملات کم‌حجم نخستین روز معاملاتی خود در آخرین هفته فروردین ماه امسال را به پایان برد که دلهره ناشی از تحولات سوریه در خاورمیانه و بیم و امیدها در فضای سیاست خارجی کشور میان سه ضلعی برجام، عربستان و آمریکا باعث شده تا بازار سهام همچنان دست به عصا گام بردارد. این در حالی است که فردا با حضور رؤسای بانک مرکزی، سازمان بورس و بیمه مرکزی و سایر مدیران تراز اول کشور یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه ایران برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، در کنار نمادهای نه چندان پرفروغ بازار سهام امروز تک‌سهم‌های گروه قندی و همچنین اوراق بهادار در بازار بدهی در کانون توجه معامله‌گران قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که اغلب شرکت‌ها به دلیل برخورداری از سودآوری مانع از اقدام سهامداران برای واگذاری سهام این شرکت‌ها به قیمت‌های نازل کنونی شده است. از سوی دیگر پدیده‌هایی همچون قند شیرین خراسان که این روزها همچنان با اقبال خریداران سهام رکوردهای جدیدی را برای خود ثبت کرده باعث شده تا انگیزه حضور معامله‌گران حرفه‌ای در تک‌سهم‌ها افزایش یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر: