کد خبر: ۶۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
چند روش ساده برای کاهش حجم اینترنت مصرفی
برخی کاربران گله دارند که چرا حجم اینترنت ما زود تمام می شود؟ کارشناسان راهکارهایی پیشنهاد می‌کنند که می‌توان از آن‌ها برای مدیریت و کنترل مصرف اینترنت همراه استفاده کرد.
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟ + راهکار
برخی کاربران گله دارند که چرا حجم اینترنت ما زود تمام می شود؟ کارشناسان راهکارهایی پیشنهاد می‌کنند که می‌توان از آن‌ها برای مدیریت و کنترل مصرف اینترنت همراه استفاده کرد.

ممکن است برخی کاربران از اتمام زود هنگام حجم بسته اینترنتی خود گله‌مند باشند. بعضا گفته می‌شود که این اتفاق به دلیل به‌روزرسانی و فعالیت خودکار نرم‌افزارهای نصب شده روی دستگاه‌های کاربر (گوشی، تبلت و...) در زمان اتصال به اینترنت یا استفاده از نرم افزارهای مالتی مدیا (مثل اینستاگرام و ...) یا هک شدن احتمالی مودم می‌افتد. اما کارشناسان راهکارهایی پیشنهاد می‌کنند که می‌توان از آن روش‌ها برای مدیریت و کنترل مصرف اینترنت همراه استفاده کرد.

یکی از راههای پیشنهادی، استفاده از پنل E-Care شرکت ها و نرم افزارهای موبایلی و تطابق آن میزان مصرف واقعی برای کنترل و مدیریت مصرف بهتر، مشاهده و کنترل تاریخچه میزان مصرف در بازه‌های زمانی مختلف است.

مراجعه به مودم مشترک و بررسی وضعیت آپلود و دانلود ثبت شده  فرآیند تست و بررسی صحت اطلاعات پنل کاربری هم مورد دیگری است که می‌تواند از سوی کاربر انجام شود.

جهت انجام تست و بررسی صحت وضعیت ترافیک مصرفی، کاربر در پنل اختصاصی خود باید مراحل زیر را انجام دهد:
۱. قطع همزمان ارتباط اصلی مودم و تمام دستگاه های متصل به جز یک دستگاه مجهز به نرم افزار تست و مدیریت میزان مصرف ITM, DU-Meter, STG) My data manager )
۲. اتصال مجدد ارتباط مودم
۳. راه اندازی نرم افزار اندازه گیری حجم ترافیک اینترنت و ثبت ترافیک مصرفی در زمان تست
۴. شروع استفاده از اینترنت(وب گردی، شبکه های اجتماعی، پخش ویدئو، دانلود و آپلود)
۵. قطع ارتباط و اندازه گیری میزان مصرف در طول بازه اتصال و مقایسه ان با موارد ثبت شده در CRM یا پنل کاربری مشترک در همان بازه اتصال

*سامانه سنجش سرعت

۱. ورود به پرتال سازمان به آدرس www.CRA.ir مراجعه به بخش خدمات الکترونیک و انتخاب پنجره سامانه سنجش سرعت شرکت مورد نظر
۲. انتخاب یکی از سرورهای داخل و خارج شبکه و اپراتور
۳. ملاحظه نتایج تست شامل مقادیر تاخیر، سرعت دانلود و آپلود و ...
۴. ثبت نتایج تست و ارائه کد رهگیری به مشترک
۵. امکان مشاهده و صحت سنجی نتایج تست در پنل کاربری و سوابق مشترک

*چند راهکار ساده برای کاهش مصرف بسته های اینترنتی

همه کاربران موبایل می توانند با اعمال چند روش ساده مصرف بسته های اینترنتی خود را مدیریت کنند. در این جا راهکارهای ساده اما کاربردی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید علاوه بر استفاده از امکانات تلفن همراه خود بسته اینترنتی خریداری شده را نیز مدیریت کنید.

1. ساده ترین کار در ابتدا خاموش کردن دیتا موبایل است زمانی که نیازی به استفاده از اینترنت ندارید، وارد تنظیمات شوید و دیتا را خاموش کنید و یا منوی کشویی تلفن همراه خود را باز کنید و علامت دو فلش رفت و برگشت را خاموش کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید 

2. مصرف داده ها را محدود کنید، برای این کار در قسمت تنظیمات، دیتای موبایل را انتخاب کنید، گزینه محدود کردن داده را بزنید، در این مرحله می توانید زمان هشدار برای مصرف داده را مشخص کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

3. اپلیکیشن های پر مصرف را با نمونه کم مصرف آن جایگزین کنید، Hermit Lite App این امکان را به شما می دهد که به دنبال آپ های کم مصرف باشید.

4. در ادامه استفاده از نرم افزارهای کم مصرف به دنبال استفاده از مرورگرهای کم مصرف باشید، وب گردی با موبایل به شدت حجم اینترنت شما را کاهش می دهد به خصوص زمانی که از سایت هایی با تبلیغات فراوان بازدید می کنید، Opera Mini و UC Browser Mini دو نمونه خوب در این بخش هستند.

5. نکنه مهم دیگر در کاهش میزان مصرف حجم اینترنت موبایلتان تنظیم آپدیت خودکار برنامه ها تنها با اتصال به اینترنت WIFI است، گوگل پلی را اجرا کنید، در قسمت تنظیمات، گزینه آپدیت خودکار برنامه ها را انتخاب کنید، سه گزینه نمایش داده می شود بهتر است یا گزینه "برنامه ها به روزرسانی خودکار نشود" و یا "با اتصال به وای فای به روزرسانی شوند" را انتخاب کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید  بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

6. بسیار از اپلیکیشن ها در زمان اجرا حجم بسیاری از اینترنت مصرف می کنند، می توانید این میزان مصرف را محدود کنید، به تنظیمات، دیتا موبایل بروید یکی از برنامه ها را انتخاب کنید و سپس گزینه محدود شدن را انتخاب کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید 

7. اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید برای صرفه جویی در مصرف دیتا قابلیت صرفه جویی را فعال کنید برای این کار به قسمت تنظیمات کروم رفته و دیتا سرور را انتخاب و آن را فعال کنید.

8. اگر محتوای نرم افزارهای مورد استفاده را نیز در حافظه نهان ذخیره کنید می توانید به میزان مصرف داده ها کمک کنید. در زمان آنلاین شدن محتوای ضروری مورد نیاز را ذخیره کنید تا در زمانی آفلاین به راحتی از آن استفاده کنید، همانند ذخیره سازی نقشه در گوگل مپ.

9. در تنظیمات داخلی اپلیکیشن های مختلف به خصوص برنامه های تعاملی مانند یوتیوب، اینستاگرام و ... می توانید مصرف داده ها را محدود کنید.

در اینتساگرام تنظیمات- Cellular Data Use- Use less data را انتخاب کنید.

 بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

در یوتیوب، تنظیمات- عمومی- محدود کردن دیتا موبایل را فعال کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید 

این چند راهکار ساده موجب می شود تا به درستی بتوانید بسته های اینترنتی خود را مدیریت کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار