کد خبر: ۶۱۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز ایران در راستای توانمند سازی نیروهای ماهر کارجو و شاغلان شرکت ملی گاز ایران امروز ششم خردادماه سال جاری منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز ایران

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، تفاهم نامه مذکور در راستای توانمندسازی نیروهای ماهر کارجو و شاغلان در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت ملی گاز ایران به امضای دکترسلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس این سازمان و حميد رضا عراقي،  مـعاون وزيـر نفت و مدير عامل شركت ملي گاز ايران رسید.

بنا بر این گزارش، طراحی، تدوین و پیاده سازی نظام آموزش کارجویان و کارکنان شرکت های پیمانکاری طرف قرار داد شرکت ملی گاز ایران، اجرای دوره های آموزشی مهارتی و حرفه ای متناسب با استاندارد های مصوب سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور و اجرای آزمون های صلاحیت حرفه ای مشاغل مورد نیاز صنعت گاز از اهداف انعقاد تفاهم نامه مذکور است.

براساس این گزارش، مشارکت در تهیه و تدوین استانداردهای مورد نیاز مشاغل پیمان سپاری و قابل برون سپاری شرکت با اولویت فعالیت های با ریسک بالا از طریق مشارکت خبرگان شرکت، برگزاری دوره های آموزشی با رعایت استانداردهای تدوین شده، تخصیص کارگاه آموزشی مورد نیازکارجویان و شاغلان شرکت های پیمانکاری مطابق با استانداردهای تدوین شده و اجرای آموزش، آزمون و صدورگواهی تائید صلاحیت حرفه ای کارجویان و شاغلان پیمانکاری مطابق با استانداردهای تدوین شده از جمله تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

این گزارش می افزاید: مشارکت در تدوین استانداردهای مورد نیاز مشاغل پیمان سپاری و قابل برون سپاری شرکت با اولویت فعالیتهای با ریسک بالا از طریق مشارکت خبرگان شرکت و نظارت بر اجرای استانداردهای تدوین شده سازمان، انجام نیازسنجی آموزشی و اعلام نیازهای آموزشی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، مشارکت در تخصیص تجهیزات، ابزار آلات و آماده سازی فضای کارگاهی و تأمین مواد مصرفی مورد نیاز کارگاه های آموزشی، الزام شرکت های پیمانکاری طرف قرار داد به استفاده از نیروهای دارای گواهی صلاحیت حرفه ای سازمان پس از برگزاری دوره های آموزشی توسط سازمان و همکاری در برگزاری المپیاد ملی مهارت از جمله تعهدات شرکت ملی گاز ایران در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور شامل: تدوین نظام آموزش کارجویان و شاغلان شرکت های پیمانکاری شرکت و تنظیم ضوابط و دستورالعمل های رتبه بندی و اعتبارسنجی آن مبتنی بر نظام شایستگی و صلاحیت حرفه ای، تولید محتوی الکترونیکی دوره های آموزشی (فیلم آموزشی، جزوات الکترونیکی و نرم افزار آموزشی) و تجهیزکارگاه های آموزشی متناسب با استانداردهای تدوین شده است.

براساس این گزارش، در راستای اجرای این تفاهم نامه 4 کارگروه مشترک که اعضای آن توسط نمایندگان دو طرف معرفی می شوند تحت عناوین؛ کارگروه تدوین استاندارد، تجهیز و راهبری کارگاه های آموزشی، تولید محتوی و تربیت مربی و آزمون و بانک اطلاعات قبول شدگان تشکیل می شود.                    

بنا بر این گزارش، ساير شرايط و مواردي كه دراين تفاهم نامه پيش بيني نشده تابع احكام كلي و شرايط عمومي مربوط به تفاهم نامه ها و قوانين جاري مملكتي بوده و براي دو طرف لازم الاجراخواهد بود.

این گزارش می افزاید: مدت این تفاهم نامه از زمان امضاء برای 5 سال است و با توافق دو طرف قابل تمدید می باشد و در 9 ماده، 27 بند و 4 نسخه تهیه و تنظیم شده است.

 

 
نام:
ایمیل:
* نظر: