کد خبر: ۶۱۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
آخرین قیمت ها از بازار آشفته خودرو
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش بی‌رویه قیمت انواع خودروهای داخلی انتقاد کرد. انتقاد این نماینده مجلس در حالی اتفاق می افتد که امروز هم غیر از چند مدل معدود اکثر خودروهای داخلی افزایش قیمت در حد چند صد هزار تومان را تجربه کردند.
چرا خودرو روز‌به‌‌روز «گران‌تر» می‌شود؟ + جدول
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش بی‌رویه قیمت انواع خودروهای داخلی انتقاد کرد.
سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت انواع خودرو طی هفته‌های اخیر، گفت: افزایش قیمت خودروهای داخلی توجیه ندارد و تولیدکنندگان باید در قیمت‌گذاری‌ها تجدیدنظر کنند.
وی افزایش فعلی قیمت در انواع خودروی داخلی را طی 10 سال اخیر بی‌سابقه دانست و اظهار داشت: متأسفانه خودروسازان به تنها چیزی که در قیمت‌گذاری‌ها توجه نمی‌کنند، افزایش قیمت متناسب با ارتقای کیفیت است.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: طی سال‌های متمادی کیفیت خودروهای داخلی افزایش نیافته، اما از طرفی شاهد این هستیم که قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابد. باید تناسب منطقی بین کیفیت و قیمت برقرار باشد.
باستانی با تأکید بر اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگوی افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودروهای تولید داخل باشد، گفت: تا کی باید شاهد افزایش آمار تصادفات و تلفات سرنشینان خودروهای داخلی باشیم و کسی هم پاسخگو نباشد؟
وی افزود: این هفته در نشست ویژه‌ای با حضور آقای شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس دلایل افزایش قیمت خودروهای داخلی را بررسی می‌کنیم.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در نشست ویژه‌ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهیم داشت، باید مشخص شود که چرا خودروهای ساخت داخل روز‌به‌روز گران می‌شود؟
انتقاد این نماینده مجلس در حالی اتفاق می افتد که امروز هم غیر از چند مدل معدود اکثر خودروهای داخلی افزایش قیمت در حد چند صد هزار تومان را تجربه کردند. در بازار امروز سایپا 131 ، پزو 206 تیپ 2، تندر پلاس اتوماتیک و پژو سال و 405 اس ال ایکس در میان داخلی ها و تنها سوناتا و رنو داستر در میان وارداتی ها کاهش قیمت داشته اند و مابقی مدل ها همچنان چراغ خاموش گران تر می شوند.
در جدول زیر آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی را مشاهده می کنید:
چرا خودرو روز‌به‌‌روز «گران‌تر» می‌شود؟ + جدول

چرا خودرو روز‌به‌‌روز «گران‌تر» می‌شود؟ + جدول

نام:
ایمیل:
* نظر: