کد خبر: ۶۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
کشمکش برانکو و کی روش بالا گرفت
دعوای کی روش و برانکو حسابی دارد بالا می گیرد. بعد از بازگشت تیم ملی از روسیه کی روش اتش نخست را روشن کرد و در مصاحبه ای به منتقدان تاخت تا دعوای این دو مربی بیش از پیش بالا بگیرد.
پرسپولیس قربانی دعوای دو سرمربی خارجی می شود؟!
دعوای کی روش و برانکو حسابی دارد بالا می گیرد. بعد از بازگشت تیم ملی از روسیه کی روش اتش نخست را روشن کرد و در مصاحبه ای به منتقدان تاخت تا دعوای این دو مربی بیش از پیش بالا بگیرد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در تازه ترین اظهار نظرش عصر چهارشنبه گفت: کارلوس کی‌روش تا الان قهرمانی با تیمی نداشته اما قهرمان است دیگر! وقت ندارم خودم را با این مسائل درگیر کنم.
برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران درخصوص صحبت‌های اخیر کارلوس کی‌روش گفت: روز شنبه راهی کرواسی خواهیم شد و برای 14 روز در کمپی که قبلا با تیم امید ایران در آنجا اردو زده بودیم، اردوی خود را برگزار خواهیم کرد. من در چین هم که بودم با تیمم در آنجا اردو زدیم و هم با این تیمم و هم با تیم امید بعد از اردویی که در کمپ موردنظر داشتیم به قهرمانی رسیدیم.انتظار داریم که این قهرمانی را با پرسپولیس هم بعد از این اردو تکرار کنیم.
وی افزود: بازیکنان تمرینات سختی را پشت‌سر گذاشته‌اند و کمی خسته هستند اما از همه تلاش و انگیزه آنها راضی‌ام اما عصبی هستم از اینکه کمال به خاطر گلودرد نمی‌تواند با ما تمرین کند و خلیل‌زاده هم گردن درد دارد.  از بقیه بچه‌ها رضایت کامل دارم.
برانکو در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه رفتن پرسپولیس به کرواسی و دور بودن از این فضای منفی پیرامون این تیم اتفاق خاصی است یا نه؟ گفت: منظورتان کدام فضا است. گرانی دلار یا مسائل دیگر؟
در ادامه خبرنگاران در مورد صحبت‌های اخیر کارلوس کی‌روش علیه وی و اتهامات این مربی به برانکو پرسیدند و وی خاطرنشان کرد: چه کسی مرا متهم کرد؟ کی‌روش؟ کی‌روش همان بازیکن ذوب‌آهن است که به ما گل زد و این فصل هم به سپاهان رفته است؟
خبرنگاران این بار نام کامل کارلوس کی‌روش و سرمربی تیم ملی را بر زبان آوردند که برانکو یادآور شد: بله مربی قهرمان را می‌گویید. البته خب تا الان قهرمانی با تیمی نداشته اما قهرمان است دیگر! وقت ندارم خودم را با این مسائل درگیر کنم.
برانکو در واکنش به سوال دیگری در مورد اینکه کی‌روش مدعی شده ایران یا جای اوست یا مربی دیگری؟ گفت: من اگر خوب متوجه صحبت‌های او شده باشم باید بگویم وی با این حرف‌ها می‌خواهد من را از ایران بیرون کند! پس باید با مدیرعامل باشگاه صحبت کنم!
وی در ارتباط با این که صحبت‌های اخیر کی‌روش و او در جامعه فوتبال و حتی تیم ملی می‌تواند دو دسته‌گی ایجاد کند گفت: این سوال را از کی‌روش بپرسید چرا از من سوال می‌کنید؟!
برانکو در ارتباط با این مسئله که فکر نمی‌کند بعد از حضور موفق ایران در جام جهانی دعوای او و کی‌روش می‌تواند به ضرر فوتبال ایران باشد تصریح کرد: من به هیچ کس مشکل ندارم و نمی‌دانم چرا این سوالات را از من می‌پرسید، از عادل بپرسید او همه چیز را می‌داند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه در ارتباط با این که چرا سرمربی تیم ملی در تصمیمات او مبنی بر جذب بازیکن اوکراینی دخالت کرده است، اضافه کرد: من از کشوری به اینجا آمده‌ام که رفتار و ارتباط‌گیری‌مان کاملا متفاوت است، او از کشور دیگری می‌آید و من هیچ گله‌ای از او ندارم، چرا که تربیتش اینطور بوده است.
وی در ارتباط با این که کارلوس ‌کی‌روش گفته است او به دنبال این بود که ساختمان ایفمارک را تصاحب کند عنوان کرد: نمی‌دانم اصلاً این حرف‌ها چیست! فدراسیون به بازیکنان می‌گوید تا برای تست پزشکی کجا بروند؟ پاسخ این سوال ایفمارک است، پرسپولیس برای تست پزشکی کجا رفت؟ مسلماً ایفمارک. من بیش از یک سال هست که به این ساختمان نرفته‌ام و نمی‌دانم مشکل کجاست و حتی چند روز پیش هم که تیمم به ایفمارک رفت چون کار داشتم نرفتم. یعنی من نباید در ایران دوستی داشته باشم، بله هومن افاضلی دوست 20 ساله من است او مربی با دانش و کار بلدی هست و دوست بزرگی برای من به حساب می‌آید، به این دوستی افتخار می‌کنم و از طریق او نیز با خانمش آشنا شدم، آیا این مشکلی دارد. آیا باید فردی بیاید و در دوستی من تحقیق کند و اظهار نظر کند او تصمیم می‌گیرد که من با چه کسی دوست باشم؟
برانکو در واکنش به سوال دیگری مبنی بر این که به نظر می‌آید اختلاف او و کی‌روش کم کم به اختلاف شخصی تبدیل شده و تا حدی که سرمربی تیم ملی به او اتهام دلالی زده است، عنوان کرد: من الان چه کار کنم که او این حرف را زده است، بازیکنان اوکراینی به پرسپولیس آمدند و ما فکر کردیم که به کار ما می‌آید همانطور که منشا را بعد از درخشش در پیکان جذب کردیم. همینطور که بشار رسن آمد. کی‌روش چرا در مورد این دو بازیکن صحبت نمی‌کند و راجع به اوکراینی‌ها اظهار نظر کرده است.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به این که چرا بازیکنی مثل اشکان دژاگه بعد از یک سال مصدومیت به تیم ملی دعوت شد اما در جام جهانی حتی یک دقیقه هم بازی نکرد نیز اظهار داشت: در ارتباط با این موضوع من حرفی ندارم، بلکه فدراسیون فوتبال در مورد این موضوع پیگیر باشد.
وی درباره اظهار نظر دیگر کی‌روش راجع به این که او از حمیدرضا گرشاسبی خواسته است برانکو را مدیریت کند، گفت: من اصلا به این حرف‌ها اهمیتی نمی‌دهم، نمی‌خواهم وقتم را تلف کنم که فلانی چه گفت و یا فلانی چه حرفی زد، شما هم اهمیتی به این موضوع ندهید، برای من صحبت کردن در مورد این مسائل هدر دادن وقت است.
برانکو در پاسخ به صحبت‌های دیگر کی‌روش مبنی بر این که برانکو؛ رامین‌رضاییان و مهدی طارمی را از پرسپولیس فراری داده است، تاکید کرد: رامین الان یکسال و نیم است که از پرسپولیس رفته است، چون من اولویت را در پست او به صادق محرمی و حسین ماهینی دادم، طارمی هم خودش کتباً نوشت که دیگر دوست ندارد در پرسپولیس بماند و می‌خواهد برود. باشگاه هم از فرصت استفاده کرد و او را با کسب درآمدی ترانسفر کرد. این فصل هم دیدید صادق رفت، مسلمان و احمد‌زاده هم رفتند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ارتباط با درخشش علیرضا بیرانوند و وحید امیری و این که نگران نیست که آنها بعد از عملکرد خوب در جام جهانی ترانسفر شوند، گفت: باشگاه در مورد وحید امیری نمی‌تواند واکنشی نشان دهد اگر او تصمیم به جدایی بگیرد. اما مسلماً باشگاه و من خواهان تمدید قرارداد با امیری هستیم. ضمن این که در مورد بیرانوند هم باید بگویم من موافق جدایی او نیستم، اما باید ببینیم باشگاه چه تصمیمی در مورد جدایی او در صورت رسیدن پیشنهاد خارجی می‌گیرد.

*کی‌روش پاسخ برانکو را داد
در ادامه جنگ‌های لفظی بین سرمربی تیم ملی و پرسپولیس کی‌روش پاسخ برانکو را داد.
در همین راستا بعد از انتشار این سخنان کارلوس کی‌روش جواب صحبت‌های امروز برانکو ایوانکوویچ را به شرح زیر داد:
آقای پروفسور از کشور فوق العاده کرواسی. از طرف یک شهروند فروتن پرتغالی. از طرف کشوری که بیش از یک هزار سال قدمت تاریخی دارد؛ کشوری که در تاریخ، کشف‌های بزرگی در این جهان و در مناطق مختلف دنیا داشته است. سرزمین لوییس کاموئز بزرگ (شاعر). سرزمین اوزه بیو، فیگو، کریستیانو رونالدو که توانایی معرفی سه تن از برترین های تاریخ فوتبال دنیا را داشته است اما وسعت تاریخ و فرهنگ یک کشور ارتباطی با اندازه‌های مرز آن کشور ندارد و بر عکس ارتباط مستقیم به ارزش‌ها و اصولی دارد که مردمان آن سرزمین برای آن می جنگند و همیشه برای آن تلاش می‌کنند.
هیچ وقت خود را پشت کشور بزرگ کرواسی پنهان نکن و خواهشا به صورت غیرمحترمانه و کنایه آمیز کشور و مردم من را تحقیر نکن. این مسئله بین من و تو است و دقیقا بین من و تو است زیرا متاسفانه مسئولان ورزشی که وظیفه دارند شما را به سکوت وادار کنند و از لطمه زدن و سم پاشی علیه تیم ملی جلوگیری کنند، این انگیزه را برای دعوت شما به سکوت ندارند.
بنده به هیچ عنوان در تلاش نیستم و نمی‌خواهم از کار کردن شما جلوگیری کنم و اگر دوست دارید در ایران بمانید امیدوارم تا آخر عمر اینجا کار کنید. فقط یک بار دیگر مستقیم در چشمان شما می‌گویم. نوع رفتار شما و ارزش‌هایی که شما می‌خواهید به آن پایبند باشید با ارزش‌ها و اصول بنده کاملا متفاوت است. در این زمینه ما نمی‌توانیم هیچ شکی داشته باشیم. ما در دو سنگر متفاوت هستیم. این بار هم شما تلاش کردید توجهات را منحرف کنید اما نمی‌توانید از دست من فرار کنید:
1-شما برنامه آماده سازی تیم ملی را در اردوی ژانویه در دوبی بر هم زدی و تمام سازمان تیم ملی را از هم پاشیدی تا جایی که من تهدید به اخراج شدم.
2-با رفتار و عمل خود در پرسپولیس روحیه و همدلی تمامی کادر تیم ملی را از بین بردید.
3-شما به صورت مستقیم در ساختمان پک و ایفمارک دخالت کردید وقتی برای دفاع از هومن افاضلی و خانم هراتیان حاضر شدی مصاحبه‌هایی را انجام داده و عکس‌های متفاوتی را بگیری.
4-شما به صورت مستقیم در مسائل آماده سازی و کیفیت زمین شماره یک مرکز ملی فوتبال دخالت کردید.
5-شما در مسائل مرتبط به البسه جیووا دخالت کردی و کیفیت این لباس‌ها را تحسین کردی و حتی خود باشگاه پرسپولیس یک ماه قراردادش را با جیووا لغو کرد.
6-شما با برنامه آماده سازی تیم ملی در راه جام جهانی 2018 با چند مصاحبه در برهه‌های مختلف مماشات داشتی.
7-به دفعات مختلف در رسانه‌ها در راستای تحقیر و دست کم گرفتن حضور بازیکنان و تمرین آنها یک روز در هفته با تیم ملی مصاحبه انجام دادی و تلاش داشتی تجربه مربیگری من را زیر سوال ببرید.
8- بله حق با شماست. ممنونم که منشا را به من یادآوری کردی و الان از این فرصت می‌خواهم استفاده کنم که راجع به " آدام همتی" یادآوری کنم که با تخصص شما به تیم اضافه شد؛ بازیکنی که مثل بازیکنان اوکراینی هیچ دقیقه یا دقایق بسیار اندکی بازی کرد و این نشان دهنده کیفیت تصمیمات فنی شماست که با این تصمیم‌های شما هزاران یا میلیون‌ها دلار را از بین بردی.
9-شما با صحبت‌های تمسخرآمیز و سم گونه خود سعی بر تحسین بازیکنان لیگ داشتی و به عمد فراموش کردی که مهدی طارمی را تحسین کنی؛ بازیکنی که مجبور به دروغگویی شد و فیفا او را جریمه کرد و او بعدا مجبور به ترک ایران شد. همینطور هیچ صحبتی راجع به بازیکنانی مثل رامین رضاییان، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد، میلاد محمدی و سعید عزت اللهی انجام ندادی به خاطر اینکه از قصد به دنبال تفرقه در تیم ملی فوق العاده ایران هستی.
10-برای امروز جهت یادآوری عرض می‌کنم که برای شما 10 سال طول کشید که بعد از جام جهانی 2006 پا به کشور بی‌نظیر ایران بگذاری. به خاطر اینکه بعد از جام جهانی 2006 شما شجاعت یا وجاهت لازم برای نشان دادن صورتتان در ایران و قبول مسئولیت برای عملکردتان دوشادوش بازیکنانتان را نداشتید و آنها تنها و بدون حضور شما از جام جهانی برگشتند و شما به خاطر دارید که بعضی از بازیکنان مجبور شدند به صورت مخفیانه از فرودگاه خارج شوند. همینطور باید یادآوری کنم که وقتی شما سرمربی الاتفاق عربستان بودید حتی جسارت لازم برای بازگشت به ایران را نداشتی و با ایجاد بهانه به ایران نیامدی.

*ورود تاج به دعوای کی روش و برانکو
بعد از دعوای رسانه ای یکی دو روز اخیر برانکو و کی روش بالاخره تاج به میدان امد تا با خط و نشان و تهدید ماجرا را خاتمه دهد.
رئیس فدراسیون فوتبال در همین رابطه گفت: به هیچ شخصی چه سرمربی باشگاه‌ها، چه مربیان و مسئولان اجازه نمی‌دهم که شادی حضور ایران در جام جهانی را از مردم بگیرد.
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اکثر مردم دارای مشکلات و محدودیت‌های هستندو یکی از دلخوشی‌های آنها بازی‌های تیم ملی است و همه به آن افتخار می‌کنند و بعد از چندین سال بهترین نتایج تاریخ را گرفتیم. به هیچ شخصی چه سرمربی باشگاه‌ها، چه مربیان و مسئولان  اجازه نمی‌دهم که شادی حضور ایران در جام جهانی را از مردم بگیرد.
وی ادامه داد: برنامه تیم ملی فوتبال را تا مسابقات جام ملت‌های آسیا تدوین کرده‌ایم و این را هم به اطلاع همه باشگاه‌ها رسانده‌ایم و گفته‌ایم که واقعاً اگر کسی اختلالی در برنامه ما ایجاد کند با آن برخورد می‌کنیم. از ماده 12 و تمام ابزارهایی که داریم استفاده می‌کنیم تا با آن‌ها برخورد کنیم. ما پای برنامه خودمان ایستاده‌ایم و این حق‌مان است که بعد از 44 سال قهرمان آسیا شویم.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تمدید قرارداد کی‌روش تصریح کرد: قرارداد این مربی تا بعد از مسابقات جام ملت‌های آسیا تمدید شده است. در سفر به ترکیه بر سر قرارداد تعامل کرده بودیم، اما برای من مشکلات جسمانی پیش آمد. الان مشکلی نداریم و فعلا تا جام ملت‌های آسیا در خدمت این مربی هستیم.
تاج در ادامه یادآور شد: باشگاه‌های تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس می‌دانند که فدراسیون بیشترین تلاش را برای موفقیت باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است. الان هم حال فوتبال ما خوب است و اجازه نمی‌دهیم کسی این حال را خراب کند. من در این مدت تمام فشارها را تحمل کردم وسعی کردم کار را با تدبیر حل کنم تا در جام ملت‌های آسیا به نتیجه برسیم. امیدواریم رسانه‌ها هم این کمک را انجام دهند تا مانند این چند وقت نتایج خوبی بگیریم و حال مردم خوب باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: