کد خبر: ۶۲۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴
وعده خودوسازان برای پیش‌فروش ۳۰۰ هزار خودرو
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره اینکه درنتیجه بازدید از شرکت های خودروسازی، قیمت خودرو تا ٤٠ میلیون تومان کاهش یافت، اظهارداشت: این امر برای همه خودروها اتفاق نیفتاد در برخی خودروها مانند سوزوکی و پژو ٢٠٠٨ شاهد کاهش قابل قبولی در نرخ خودروها بودیم.
ورود سازمان بازرسی به مسئله احتکار خودرو
بی گمان یکی از اتفاقات حاشیه ساز سال 97، التهاب و آشفتگی بازار خودروهای داخلی بود که بیشتر جیب دلالان را پر کرد و مصرف‌کننده نهایی را ضربه فنی.
ورود سایپا و بخصوص ایران خودرو به این بازار آشفته  با پیش فروش گسترده خودرو و با حداکثر توان تولیدی کار خوبی بود که البته شاید کمی دیر کلید خورد. اما انگار خبرهای خوبی در راه است و آن گونه که رئیس سازمان بازرسی می گوید قرار شد ایران خودرو ٢٠٠ هزار و سایپا١٠٠ هزار ثبت نام فروش خودرو داشته باشد، تا با این کار دست دلالان خودرو کوتاه شود.
ناصر سراج درجمع خبرنگاران درباره احتمال احتکار خودروها، گفت: درحال بررسی این موضوع هستیم و هنوز نتیجه قطعی نگرفتیم.
‎وی ادامه داد: احتکار خودروها چه خودروهای داخلی و چه خودروهای خارجی را داریم بررسی می کنیم.
‎رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره اینکه آیا درنتیجه بازدید شما از شرکت های خودروسازی، قیمت خودرو تا ٤٠ میلیون تومان کاهش یافت، اظهارداشت: این امر برای همه خودروها اتفاق نیفتاد در برخی خودروها مانند سوزوکی و پژو ٢٠٠٨ شاهد کاهش قابل قبولی در نرخ خودروها بودیم.
‎وی اضافه کرد: اما پس از مصاحبه ای از مقامات صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوع شدن واردات خودروهای خارجی، قیمت خودرو متوقف شد؛ اما در مجموع قیمت خودرو خوب پایین آمد.
‎سراج یادآورشد: اگر حرص و ولع کم شود کمبود خودرو نداریم و به اندازه کافی خودرو داخل کشور تولید می شودو حتی تولید چند برابر نیاز موجود است.
‎وی ادامه داد: پس از بازدید از خودروسازی ، ایران خودرو قرار شد ٢٠٠ هزار ثبت نام داشته باشد و همچنین سایپا هم قرار شد تا سقف ١٠٠ هزار سفارش خودرو را ثبت نام کند.
‎رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو شد و گفت: اگر دست دلالان را کوتاه کنیم مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.
محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: هرگونه شائبه مطرح شده درباره احتکار خودرو به وسیله خودروسازان، خلاف واقع است و به هیچ عنوان صحت ندارد.
هفته گذشته «نادر قاضی پور» نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از احتکار 90 هزار خودرو توسط خودروسازان داخلی خبر داده بود.نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار