کد خبر: ۶۳۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
تقویت 1242 واحدی شاخص کل بورس
معامله‌گران بورس تهران با پایان اصلاح قیمت‌ها در اغلب گروه‌های پیشرو و با تداوم حمایت حقوقی‌ها امروز شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب این بازار بود، هرچند که حجم معاملات امروز چنگی به دل نمی‌زد.
بازار سهام دوباره رکوردشکنی می کند؟
معامله‌گران بورس تهران با پایان اصلاح قیمت‌ها در اغلب گروه‌های پیشرو و با تداوم حمایت حقوقی‌ها امروز شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب این بازار بود، هرچند که حجم معاملات امروز چنگی به دل نمی‌زد.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 11 تیرماه 97 با افزایش یک هزار و 243 واحدی به رقم 109 هزار و 937 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 64 واحدی عدد 18 هزار و 625 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش یک هزار و 450 واحدی به رقم  120 هزار و 792 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش یک هزار و 43 واحدی به رقم 80 هزار و 490 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش یک هزا ر و 822 واحدی عدد  221 هزار و 350 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون افزایش چندان روی رقم یک هزار و 230 واحد متوقف شد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 214 واحد ، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 213واحد و ملی صنایع مس ایران با 114 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  پتروشیمی جم با 38 واحد، پتروشیمی جم با 33 واحد و پتروشیمی پردیس با 26واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 262 میلیارد و800 میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 950 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 65 هزار و 556 نوبت داد و ستد بود.
براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام در حالی با معاملاتی کم حجم در اغلب نماندهای معاملاتی روبرو بود که به مدد حقوقی‌ها و همچنین اقبال برای جمع‌آوری سهام شرکت‌های معدنی و فولادی، بازار سهام شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب خود بود.
با این همه به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار سهام با توجه به خبرهای پیش رو در حوزه سیاست‌ خارجی و همچنین اما و اگرهای باقی‌مانده بر سر تعدیل قیمت‌ها در بازار ارز ترجیح می‌دهد ، تا برای اوج‌گیری دوباره در بازار با صبر و حوصله گام بردارد.
احتمال سهمیه‌بندی بنزین با از سرگیری دوباره توزیع کارت‌های سوخت در کنار دور جدید آغاز تحریم‌های امریکا علیه ایران تا دو هفته آینده در حالی است که چهارشنبه این هفته عرضه اولیه سهام پتروشیمی غدیر در فرابورس و در آینده‌ای نزدیک عرضه اولیه پتروشیمی پارس در بورس تهران باعث شده تا تجمیع نقدینگی برای حضور در عرضه‌های اولیه سهام به معاملات کم حجم بازار بینجامد.


برچسب ها: بورس ، شاخص بورس ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر: