کد خبر: ۶۳۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس و فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری با اشاره به اینکه توسعه صنعت گردشگری کشور بر پایه ارایه خدمات مطلوب است، گفت: این صنعت به مهارت انسانی زیادی نیاز دارد، زیرا خدماتی که گردشگران طلب می کنند، باید توسط نیروی انسانی ماهر به نحو مطلوب ارایه شود.


عبدالوهاب قاضی در گفت و گو با پایگاه خبری تجارت آنلاینگفت: ارایه خدمات مناسب و در حد استانداردهای جهانی به گردشگران مساوی با افزایش تعداد آنها است، اگر گردشگرانی که به ایران می آیند، خدمات مناسب دریافت کنند، بی شک آمار گردشگران ورودی به کشور به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.
او با اشاره به این که، توسعه زیرساخت های گردشگری برای جذب گردشگر از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اگر وضعیت جاده، حمل و نقل، فرودگاه ها، هتل ها و سرویس های بهداشتی بین جاده ای مناسب و مطلوبی در کشور وجود داشته باشد، در سال های آینده شاهد ورود گردشگران بیشتری به کشور خواهیم بود.
قاضی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری می تواند محور توسعه اقتصادی کشور باشد، افزود: اگر دولتمردان و مسئولان مربوطه باور کنند که گردشگری می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تمام توان خود را برای توسعه این صنعت به کار خواهند گرفت.
او در ادامه به فیلم منقطع و پخش شده برنامه "طبیب" در شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: خیلی خوشحالم که خبرنگاران حوزه گردشگری نسبت به اتفاق ها و صحبت های ارایه شده در این زمینه آنقدر حساس هستند و این یعنی اینکه صنعت گردشگری متولی و طرفدار دارد.
این فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری یادآور شد: حضور من در آن برنامه به عنوان پزشک بود، نه کارشناس گردشگری، چون برنامه، یک برنامه پزشکی است و صحبت هایی که مطرح شده درباره تغییرات محیطی و تاثیر سفر بر روح و روان انسان ها بود.
قاضی گفت: سازمان جهانی گردشگری در سال های اخیر تعریف های متفاوتی از گردشگری ارایه کرده است و آخرین نظر آنها هم این بود که  اگر کسی 24 ساعت از خانه و محل زندگی اش دور شود گردشگری اتفاق افتاده است.
او ادامه داد: ممکن است کسی فرصت سفر رفتن با تعریفی که سازمان جهانی گردشگری ارایه کرده است را نداشته باشد، از این رو اگر آن فرد بتواند مسیر رفت و آمد از خانه به محل کار و مراکزی که در آنها تردد می کند و یا اتمسفر خانه را با جا به جایی دکوراسیون و اشیای منزل تغییر دهد، ذهنش این تغییرات را به منزله وقوع گردشگری تلقی می کند.
قاضی گفت: انسان ها در سفر و یا با تغییر وضعیت فعلی خود در زندگی و محل کار، می توانند روح و روانش را بهبود بخشیده و این تغییرات به آرامش فکری آنها کمک خواهد کرد.
وی توضیح داد که من در آن برنامه می خواستم ترم جدیدی از گردشگری را به مردم معرفی کنم که با ایجاد تغییرات در محیط اطرافمان و برای لذت بردن از لحظه لحظه زندگی باید این تغییرات را از خودمان و از خانه و محل کار شروع  کنیم.
مدیر هتل بین المللی هرمز تاکید کرد: حواس پنجگانه تاثیر زیادی بر رفتار انسان ها دارد، اگر افراد در سفر از این حواس بهره کافی ببرند، سفر و گردش و تغییرات ایجاد شده در محیط اطرافمان برای انسان ها لذت بخش خواهد شد و انسان ها بهتر، سالم تر و سر حال تر زندگی خواهند کرد.
.

نام:
ایمیل:
* نظر: