کد خبر: ۶۶۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
عقب‌گرد ۱۲۳۳ واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افت ۱۲۳۳ واحدی به ۱۷۵۱۸۵ واحد رسید، در حالی که دوباره سهم‌های پیش‌رو در گروه معدنی ها و فلزات اساسی با روندی متعادل ، در مدار مثبت قرار گرفتند.
بورس در باتلاق
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افت ۱۲۳۳ واحدی به ۱۷۵۱۸۵ واحد رسید، در حالی که دوباره سهم‌های پیش‌رو در گروه معدنی ها و فلزات اساسی با روندی متعادل ، در مدار مثبت قرار گرفتند.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 16 مهرماه 97 با کاهش 1233 واحدی به رقم 175 هزار و 185 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 615 واحدی عدد 30 هزار و 189واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 1254 واحدی به رقم  188 هزار و 480 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 142 واحدی به رقم 132 هزار و 298 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 7510 واحدی عدد  333 هزار و 350 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 40 واحدی بر روی رقم یک هزار و 980 واحد متوقف شد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 263 واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با 195 واحد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 182واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 436 واحد،پتورشیمی جم با 144 واحد و مخابرات ایران با 139 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و 187 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 254 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 168 هزار و 672 نوبت داد و ستد بود.
براساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملاتی به  نسبت کم‌حجم‌تر از روزهای گذشته اما متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی تجربه کرد که با تداوم حمایت حقوقی‌ها و نمایان شدن دوران پایان اصلاح قیمت‌ها، دوباره نوید بازگشت بازار به مدار مثبت داده شد،‌ بازاری که امروز در میان سهم‌های بزرگ و پیشرو به پشتوانه معدنی‌ها و گروه فلزات اساسی توانست نماگر بازار اول بورس تهران را سبزپوش نماید.
به نظر می‌رسد روند اصلاح قیمت‌ها در سهم‌ها، با توجه به انتظار برای خروج معامله‌گران برخوردار از رفتارهای هیجانی و غیرحرفه‌ای‌ها همچنان ادامه یابد، اما در سهم‌های برخوردار از تحلیل بنیادی، روند رشد قیمت‌ها با شیبی ملایم اما همچنان براساس استراتژی کوتاه‌مدت نگری دنبال شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: