کد خبر: ۶۶۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
در راستای تحقق منویات رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی صورت گرفت؛
رئیس تعمیرات ابزاردقیق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از ساخت و نصب سامانه کنترل گسترده در این مجتمع گازی خبر داد.
ساخت و نصب دستگاه سیستم کنترل گسترده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، علی بیات در این خصوص گفت: نمونه اولیه کارت ها و ماژول های این سیستم با همت کارشناسان داخلی ساخته شد و پس از موفقیت در آزمایش عملیاتی، در  مدار فرمان واحد چهار بازیافت گوگرد قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سیستم های کنترل گسترده، یکی از اجزای مهم و اساسی در بخش اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق می باشد که دانش فنی ساخت آن ها به لحاظ پیچیدگی های بالای تکنولوژی آن ها، تنها در اختیار کشورهای معدودی در دنیا می باشد.

بیات ادامه داد: سیستم کنترل گسترده تولید داخل شرکت منطبق با مشهورترین استانداردهای کنترلی اروپا طراحی و تولید و بومی شده اخیراً مراحل تست میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته ، امکان ارائه قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه خارجی را فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: طراحی، ساخت و عملیاتی شدن این سیستم با هدف تحقق شعار حمایت از تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی، به منظور رفع نیازهای اساسی صنعت نفت، گاز و سایر صنایع کشور صورت پذیرفته است.

رئیس تعمیرات ابزاردقیق پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد بیان داشت: طراحی و ساخت این سیستم با حمایت مدیران ارشد پالایشگاه و به همت کارشناسان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان حاصل شده است.

بیات خاطر نشان ساخت: این سیستم  توانسته است با بهبود عملکرد در فرآیند تصفیه و پالایش گاز، مانع خروج مقادیر  زیادی ارز از کشور گردد.

وی یادآور شد: با دانش فنی حاصل شده قابلیت ارتقای این سیستم وجود دارد و با هدف پاسخگویی به نیازهای صنایع داخلی، ساخت سری های جدید این سیستم در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است: پروژه ارتقای سیستم واحد تصفیه گاز یکی از پروژه های مهم راهبردی در سطح پالایشگاه های گازی از نظر عملیاتی و اقتصادی محسوب میشود که در آینده نزدیک از این محصول تولید داخلی و بومی شده استفاده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: