کد خبر: ۶۹۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
پوتین دیروز پس از نظارت بر آزمایش موفق این موشک جدید روسیه، آن را "هدیه سال نو" به ملت روسیه دانست. روسیه می‌گوید موشک جدیدی را با موفقیت آزمایش کرده که قادر است از تمامی سپرهای ضد موشکی عبور کند.
پوتین دیروز پس از نظارت بر آزمایش موفق این موشک جدید روسیه، آن را "هدیه سال نو" به ملت روسیه دانست.

روسیه می‌گوید موشک جدیدی را با موفقیت آزمایش کرده که قادر است از تمامی سپرهای ضد موشکی عبور کند.

این موشک جدید که دیروز با موفقیت آزمایش شده در کلاس موشک‌های فراصوت "آوانگارد" قرار داشته و وزارت دفاع روسیه نام " پوزئیدون " Poseidon- (روز قیامت) را روی آن گذاشته است.

این موشک که 20 برابر "صوت" سرعت دارد، دیروز با حضور "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه با موفقیت آزمایش شده است. این موشک از پایگاه موشکی "دومباروسکی" در جنوب کوه‌های اورال روسیه پرتاب شده و پس از طی مسافتی حدود 6 هزار کیلومتر در نقطه هدف در منطقه " کامچاتکا" روسیه، فرود آمده است.

پوتین پس از آزمایش موفق این موشک در سخنانی گفت:" از سال 2019 نیروهای مسلح روسیه، این سامانه قاره‌پیمای جدید را در اختیار خواهند داشت."

او با تاکید بر اینکه کشورش به نوع جدیدی از سلاح استراتژیک دست یافته، این واقعه را لحظه مهمی در حیات نیروهای مسلح و کشور روسیه دانست. او موشک جدید را یک هدیه سال نو میلادی به ملت روسیه دانست.

رییس جمهوری روسیه تاکید کرد، این موشک جدید می‌تواند هر نقطه جهان را هدف قرار داده و از سپر موشکی آمریکا نیز عبور کند. او با اشاره به اینکه رهگیری این موشک ناممکن است، تاکید کرد که این موشک می‌تواند امنیت دفاعی کشورش را در دهه‌های آتی تضمین کند.

بر اساس گزارش‌ها موشک جدید روسیه دارای قدرت چاشنی هسته ای معادل 100 مگاتن است و این میزان دو برابر بیشتر از قدرتمندترین بمب اتمی که جهان تا کنون تجربه کرده است.

پوتین برای نخستین بار در مارس سال جاری میلادی طی مراسمی این موشک را به همراه بخش دیگری از ادوات نظامی جدید تولیدی روسیه، رونمایی کرده و تاکید کرده بود این موشک جدید تنها در اختیار روسیه است.

روسیه در حالی موشک جدید فراصوت خود را آزمایش کرده که در هفته‌های گذشته  اختلافات این کشور با آمریکا بر سر حفظ پیمان "منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد" (INF) بالا گرفته است. دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرده کشورش را از این پیمان خارج می‌کند چون به گفته او دیگر کشورهای جهان از جمله چین و روسیه درحال توسعه موشک‌های میانبرد هسته‌ای هستند و این مساله برای امنیت ملی آمریکا یک تهدید محسوب می‌شود.

مقامات روسیه نیز می‌گویند توسعه فناوری‌های موشکی و هسته‌ای خود را در واکنش به استقرار سامانه‌های دفاع ضد موشکی آمریکا در اطراف روسیه و تلاش واشنگتن برای کاستن از قدرت بازدارندگی هسته‌ای مسکو، انجام می‌دهند.

موشک جدید روز قیامت روسیه
موشک جدید روز قیامت روسیه
نظارت پوتین بر آزمایش موشکی جدید روسیه/ عکسها: آسوشیتدپرس
نظارت پوتین بر آزمایش موشکی جدید روسیه/ عکسها: آسوشیتدپرس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار