کد خبر: ۶۹۷۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: شرایط گرانی لوارم خانگی هم برای تولیدکننده هم مصرف کننده و هم فروشنده سخت است.
منتظر ارزان شدن قیمت لوازم خانگی نباشید
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: شرایط گرانی لوارم خانگی هم برای تولیدکننده هم مصرف کننده و هم فروشنده سخت است.
غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در برنامه گفتگو با شبکه خبر در خصوص دلایل تحقق نیافتن وعده کاهش قیمت لوازم خانگی تصریح کرد: مواد اولیه تولید در حوزه لوازم خانگی به طور متوسط ۲۰۰ درصد افزایش یافته است به طور مثال آلومینیونم آلیاژی ۱۴۴ درصد، مس ۱۳۵ درصد، استیل ۲۴۸ درصد و برنج فلزی ۹۲ درصد افزایش قیمت داشته اند.
وی ادامه داد: اگر تولید کننده داخلی در شرایط افزایش نرخ ارز و مواد اولیه، کاهش تولید و افزایش هزینه‌های سربار، کالای تولیدی را ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داده نمی‌توان گفت: گران فروشی کرده است.
غزنوی تصریح کرد: گفته می‌شود در این شرایط کشش بازار برای گرانی وجود ندارد، اما شرایط کاهش قیمت هم فراهم نیست و این اوضاع هم برای تولیدکننده هم مصرف کننده و هم فروشنده سخت است.
در ادامه برنامه طحان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: مردم پول آنچنانی برای خرید لوازم خانگی گران در این شرایط ندارند و ادامه روند با این شرایط منجر به تعطیلی بخش تولید و بیکاری کارگران می‌شود.
وی افزود: رکود موجود در بازار به دلیل گرانی کالا است و نه گران فروشی فروشندگان.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین