کد خبر: ۶۹۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
تور 100 میلیون تومانی دلالان برای خریداران ناآگاه
با حضور این خودرو در خیابان ها، دلال بازی های C3 هم آغاز شده و برخی از همین دلالان سعی دارند تا آن را با قیمت 370 میلیون تومان به فروش رسانند. این در حالی است که در صورت ثبات در شرایط اقتصادی، معامله ی آن در هفته های آینده با بهایی کمتر از 290 میلیون تومان دور از ذهن نیست.
قیمت نجومی 370 میلیون تومانی برای ستروئن C4!
چند روزی است که با وجود نارضایتی برخی مشتریان سایپا سیتروئن از نحوه ی قیمت گذاری این شرکت، تحویل سیتروئن C3 آغاز شده و از ابتدای هفته جاری تعداد قابل توجهی از این هاچبک اسپرت وارد خیابان ها و جاده های کشور شده است.
به گزارش تجارت انلاین از عصر ایران با حضور این خودرو در خیابان ها، دلال بازی های C3 هم آغاز شده و برخی از همین دلالان سعی دارند تا آن را با قیمتی حدود 340 تا 370 میلیون تومان به فروش رسانند. این در حالی است که به گفته کارشناسان بازار، سیتروئن C3 با حباب قیمتی به خاطر نوبرانه بودنش مواجه شده و در صورت ثبات در شرایط اقتصادی، معامله ی آن در هفته های جاری با بهایی کمتر از 290 میلیون تومان دور از ذهن نیست.
اما دلالان برای جذب مشتری، سعی دارند تا در آگهی ها مشتریان را به سمت خود بکشانند و خودروی خود را خاص جلوه دهند. حتی در برخی آگهی های اینترنتی دیده شده که سیتروئن C3 سفارش مدیران هم برای فروش گذاشته شده است! حال شاید برای شما سوال باشد که مگر سیتروئن C3 آن هم با تیراژ تنها دو هزار دستگاه با چند نمونه ی مختلف به جاده های کشور آمده است؟!
سیتروئن C3 مونتاژ سایپا سیتروئن در بحث ظاهری با دو تیپ به بازار عرضه شده است. اولی نمونه ای است که با رینگ آلیاژی تراش خورده ی مشکی-نقره ای عرضه می شود و به رینگ فرانسوی معروف است.
این قطعه به صورت وارداتی به ایران آمده و در کارخانه حدود 4میلیون تومان از تیپ دیگر گرانتر است. تیپ دوم ظاهری، به جای رینگ وارداتی به رینگ های مشکی اسپرت مجهز است و طرح و گرافیک آن تا حدی مشابه به نمونه ی ساخت فرانسه است.
اما رینگ مشکی در ایران تولید شده و برخی فکر می کنند که به مراتب کیفیت کمتری از نمونه ی وارداتی دارد. اما باید بگوییم در صورتی که مشکلات تحریم پیش نمی آمد، تولید انبوه سیتروئن C3 با رینگ ایرانی و مشکی انجام می شد و در سال جاری هزاران دستگاه از این خودرو با رینگ مشکی به بازار می آمد.
در اصل رینگ مشکی تمایز سیتروئن C3 ایرانی با سایر نسخه های بازار جهانی است و به خاطر داشتن ذات اسپرت در مدل مونتاژ ایران، رینگ مشکی برای آن انتخاب شده است.
این رینگ تولید داخل هم پیش از نصب بر روی خودروی مشتریان بارها تست های فنی سیتروئن فرانسه را پشت سر گذاشته و توانسته تاییدیه ی این کمپانی را داشته باشد. باید به این نکته اشاره کرد که تمام سیتروئن C3ها با لاستیک میشلن در اختیار مشتریان قرار می گیرند.
قیمت نجومی 370 میلیون تومانی برای ستروئن C4!
اما در بحث امکانات، آپشنی بر روی یکی از نسخه ها نصب است که بسیاری از مشتریان به دنبال آن بودند و گویا به خاطر سفارش گذاری محدود، قابلیت نصب بر روی همه ی خودروها را نداشته است. گرمکن صندلی های جلو سه حالته، آپشنی است که بر روی تعدادی از C3ها نصب شده و در کارخانه حدود 3.5 میلیون تومان گران تر از نمونه ی عادی است.
لذا می توان نتیجه گرفت که سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن صندلی حدود ۸ میلیون تومان گرانتر از نسخه ی رینگ ایرانی و بدون گرمکن است و تفاوت خاصی نیز با هم ندارند. اما داشتن رینگ فرانسوی و یا گرمکن صندلی باعث شده تا بهانه ی جدیدی در اختیار دلالان برای فروش C3 با قیمت بیشتر قرار بگیرد.
بر اساس اطلاعاتی که به عصر ایران رسیده است گویا آپشن های دیگری شامل سنسور جلو ، زیر دستی  و چندین مورد دیگر نیز در تولیدات آینده به این خودرو اضافه خواهد شد که همین موارد نیز می تواند باعث بیشتر دلالی در این خودرو در بازار آزاد شود
حتی برخی دلالان می گویند که سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن به صورت وارداتی به ایران آمده و نسخه های دیگر که فاقد این دو ویژگی سلیقه ای هستند، تولید داخل هستند و کیفیت پایینتری دارند.
حتی برخی از فروشنگان می گویند که نسخه ی گرمکن دار به صندلی خارجی مجهز است و سایر نمونه های صندلی تولید داخل دارند و کیفیتشان پایینتر است! اما واقعیت این است که هیچ کدام از این خیال پردازی های دلالان درست نیست و هیچ سیتروئن C3 وارداتی در اختیار مشتریان قرار نگرفته است.
برای همین اگر می خواهید سیتروئن C3 را از بازار آزاد خریداری کنید، ابتدا منتظر منطقی شدن قیمت آن بمانید و سپس با توجه به سلیقه ی شخصی خود، به دور از تبلیغات و شایعه های دلالان خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
برخی احتمال می دهند که اگر تلاش مشتریان معترض برای کاهش قیمت سیتروئن C3 به موفقیت برسد، تا حدی قیمت این خودروی اسپرت در بازار آزاد کاهش پیدا می کند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار