کد خبر: ۷۱۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
حسين مهري:" اين بانك رتبه نخست اعطاي تسهيلات در ميان ساير بانكهاي استان را دارد و 53 درصد اعتبارات در قالب طرح رونق توليد را پرداخت كرده است."
رتبه نخست بانک صنعت و معدن در اعطای تسهیلات به صنایع مازندرانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانک صنعت و معدن، حسين مهري مديرعامل اين بانك كه به اتفاق هيأت همراه در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به استان مازندران سفر كرده بود در ادامه اين سفر در دفتر استاندار مازندران حضور یافت و تصريح كرد: شرايط كنوني كشور به دليل تحريم هاي يك جانبه آمريكا دچار مشكلات عديده اي همچون نوسانات قيمت ارز و افزايش سطح عمومي قيمت ها شده و به تبع آن واحدهاي توليدي را براي تهيه مواد اوليه، تجهيزات و گشايش اعتبارات اسنادي با معضلات بسياري مواجه ساخته است، اين بانك به عنوان يك بانك توسعه اي و تخصصي، خود را موظف به حفظ سطح اشتغال و توليد مي داند و براي رفع اين معضلات در كنار صنعتگران مشاركت مستمر دارد.
وی به پرداخت 24 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن از سال 92 به 13 طرح استان خبر داد و گفت: تعداد 10 طرح از اين طرح ها به بهره برداري رسيده و 3 طرح نيز در حال تكميل است.
مهري همچنين در جمع كاركنان شعب اين استان ضمن تبريك فرا رسيدن ايام شكوهمند پيروزي انقلاب اسلامي از تلاش هاي آنان قدرداني كرد و عنوان داشت: موفقيت يك بنگاه توليدي، موفقيت بانك است، بنابراين تمامي تلاش ما بر اين است كه نگذاريم واحدهاي موجود دچار بحران شوند و از طرف ديگر از واحدهاي در حال احداث نيز حمايت كنيم تا در كمترين زمان ممكن به بهره برداري برسند.
مدير عامل بانك صنعت و معدن افزود: بحث شناسايي و اهليت متقاضيان دريافت تسهيلات در تخصيص اعتبارات بسيار حايز اهميت است تا منابع بانك به سمت پروژه هايي كه توجيه اقتصادي و فني بالايي دارد، هدايت شود.
بازگشت منابع و وصول مطالبات نيز موضوع بسيار قابل توجهي است؛ بايد تمهيدات ويژه اي براي مذاكره با مشترياني كه دچار مشكل شده اند داشته باشيم و حتي المقدور از آنان حمايت كنيم.
وي ادامه داد: تعداد شعب بانك صنعت و معدن در استان مازندران، نشان از صنعتي بودن استان دارد و 3 درصد نيروهاي اين بانك در 4 شعبه استان مازندران مشغول به كار هستند.
مهري اظهار داشت: اختيارات شعب در راستاي تسهيل فرايند اعطاي تسهيلات افزايش چشمگيري يافته است و براي تكميل پرو‍ژه هاي نيمه تمام آمادگي كامل وجود دارد.
رييس هيأت مديره افزود: تأمين مالي واحدهاي توليدي براي سرمايه در گردش اولويت نخست اين بانك است تا سطح توليد و اشتغال كارخانجات و كارگاه هاي توليدي حفظ شود و در مرحله بعدي تكميل طرح هاي نيمه تمام در دستور كار اين بانك است.مهري با اشاره به اصلاح ساختار انجام شده در ستاد اين بانك گفت: موضوع اصلاح ساختار شعب نيز به منظور تسريع فرآيندها و پاسخگويي مؤثر به مشتريان در دست بررسي و اقدام است.
وي روز پنجشنبه از طرح هاي لبن زاگو (لبني)، آدنيس صنعت شمال (پروفيل)، لبني-گوشتي كاله (محصولات لبني و پروتئيني) و صنايع فولاد جويباران (رابيتس) بازديد كرد.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: