کد خبر: ۷۳۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار گفت: نمایشگاه بین المللی محیط زیست حفرصت مناسبی را جهت بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل محیط زیستی ایجاد خواهد کرد که یقیناً بهره برداری از آن می تواند باعث کاهش و جلوگیری از اثرات زیانبار محیط زیستی در پروژه های کلان شهری شود.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، صدرالدین علی پور مدیرکل محیط زیست در بازدید از غرفه این این اداره کل و ادارات مناطق 22گانه شهرداری تهران در سالن 35 هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گفت: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به نمایندگی از کل مجموعه شهرداری تهران با هدف تبادل تجربیات در سطح ملی و بین المللی، ارائه آخرین دستاوردها و فعالیت های حوزه محیط زیست در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست شرکت نموده است.
وی افزود: با توجه به رسالت شهرداری تهران در حوزه محیط زیست شهری، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار پیشگام فعالیت های محیط زیستی با ارائه مدل ها و اقدامات شاخص محیط زیستی است که به عنوان الگویی برای دیگر شهرها با تشکیل کمیته محیط زیست کلانشهرها، تجربیات خود را در اختیار سایر کلانشهرها قرار می دهد.
علی پور افزود: نمایشگاه بین المللی محیط زیست، فرصت مناسبی را برای آشنایی با دیگر سازمان ها و فعالیت آن ها در حوزه محیط زیست به ویژه محیط زیست شهری فراهم نموده است.
وی تاکید کرد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای محیط زیستی خود را در قالب ستادی و منطقه ای، سخت افزاری و نرم افزاری از جمله بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر، سیستم های آبیاری هوشمند و اطلس های تهیه شده از وضعیت محیط زیست هر منطقه، اطلاع رسانی در خصوص مدیریت پسماند شهری، ایستگاه سنجش آلودگی هوا و تنوع زیستی ارائه می نماید.
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزشی "مکانیابی، طراحی، اجرای نیروگاه خورشیدی در محیط شهری و خانگی" و "کاهش مصرف انرژی خانگی و اداری با اجرای سیستم های خورشیدی" از جمله دیگر برنامه هایی است که در غرفه اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برای عموم اجرا می شود.
وی با اشاره به همزمانی هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با بحران سیل اخیر در کشور و اختصاص یافتن درآمد آن به موضوعات مرتبط با سیل خاطرنشان ساخت: این نمایشگاه فضای مناسبی را جهت بحث و تبادل نظر تخصصی و کارشناسی در خصوص عدم رعایت حرایم محیط زیستی در شهرها فراهم می نماید که یقیناً باعث جلوگیری از اثرات زیانبار حوادث طبیعی در کشور خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: