کد خبر: ۷۶۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

آرمان- برانکو از پرسپولیس جدا شد. روز گذشته هواداران پرسپولیس در اعتراض به عملکرد مدیران این باشگاه، تجمع کردند و حالا پیشکسوتان و مدیران سابق پرسپولیس در خصوص مقصر جدایی برانکو صحبت کردند.
  مایلی‌کهن
محمد مایلی‌کهن با اشاره به جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس گفت: وقتی منافع شخصی در کار باشد، طبیعتا این آقایان از کنار دلار به‌سادگی عبور نمی‌کنند. واقعیت این است که در این جدایی بحث منافع شخصی در میان بود، این در حالی است که نباید فراموش کنیم برانکو در چه شرایطی دوباره به ایران آمد. آن زمان برانکو مالیات نسبتا هنگفتی داشت که باید پرداخت می‌شد و این اتفاق هم توسط باشگاه انجام شد. این مربی با سلام و صلوات آمد و در ابتدا هم دیدید که پرسپولیس نتایج خوبی نگرفت، ولی توسط باشگاه و هواداران به‌خوبی حمایت شد.وی در ادامه افزود: در این چند سال باشگاه پرسپولیس بهترین امکانات و اختیارات را به برانکو داد و البته این مربی هم نتایج خوبی گرفت و افتخارات خوبی را برای پرسپولیس به دست آورد که این یک واقعیت است. البته باید یادمان باشد که ما به چه کسی چقدر فرصت دادیم و آیا این فرصت را در اختیار مربی ایرانی هم قرار می‌دهیم یا خیر. آیا در استقلال به علیرضا منصوریان فرصت داده شد؟ مایلی‌کهن در رابطه با اینکه آیا پرسپولیس باید به‌دنبال گزینه خارجی برود یا ایرانی، تصریح کرد: سابقه نشان داده است که ما در این بحث بیشتر دنبال گزینه خارجی بوده‌ایم و زمان لازم را هم به مربی ایرانی نمی‌دهیم. اگر یک مربی ایرانی دو بازی نتیجه نگیرد علیه او شعار می‌دهند تا کنار برود.
 ذوالفقارنسب
بیژن ذوالفقارنسب درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس اظهارداشت: باور ما این است که برانکو شدیدا تمایل داشت در ایران بماند و به شرایط کارکردن در اینجا خیلی خوب مسلط شده بود. او به تمام زوایای آشکار و پنهان کارکردن در ایران نیز آشنایی داشت و هم خودش و هم دوستانش زندگی راحتی در ایران داشتند. برانکو به‌لحاظ روانی هم شرایط مطلوبی در کشور ما داشت.در بحث جدایی برانکو هم می‌توان گفت مقداری سهل‌انگاری شده و هم پرسپولیس به‌خاطر تحریم‌ها نتوانست پول این مربی را تامین کند. به‌نظرم از جدایی برانکو تنها کسی که ضرر کرد، فوتبال پرسپولیس و هواداران این باشگاه هستند. وی در ادامه افزود: به اعتقاد من یک مقدار مدیران باشگاه و وزارت ورزش در این راستا کاری که باید را انجام ندادند. به‌نظرم این افراد یک مقداری خوش‌باوری داشتند که پول‌ها به باشگاه بازگردد، اما این اتفاق رخ نداد. حقیقت این است که این پول‌های پرسپولیس نزد  AFC و فیفاست و اگر کمی زودتر از طریق مراجع حقوقی بین‌المللی اقدام می‌شد، می‌توانستیم پول‌های این باشگاه را بگیریم. پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اعتراض هواداران این تیم نسبت به کم‌کاری مدیران باشگاه در حفظ برانکو تصریح کرد: متاسفانه مدیران باید پاسخگو باشند. اشتباهات فاحشی شده و شاید هم یکسری عوامل بین‌المللی در عدم پرداخت پول برانکو تاثیرگذار بوده است، اما کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش باید کمک می‌کردند تا پرسپولیس پول‌های بین‌المللی خود را بگیرد. همان‌طور که قطر، امارات و سایر کشورها همه پول‌های‌شان را گرفته‌اند. باید دیپلماسی ورزشی و سیاسی به این قضیه متصل می‌شد. ظاهرا ایفانتینو (رئیس فیفا) هم نسبت به ایرانی‌ها حسن‌نیت دارد و باید کارگروهی مسئول گرفتن پول باشگاه‌ها می‌شد.در کل این اتفاقات نباید رخ می‌داد. اگر بخواهم در یک جمله بگویم، به‌نظرم دیپلماسی ضعیف ورزشی کشور ما باعث شد ما نتوانیم حق‌مان را بگیریم و یک مربی خوب را حفظ کنیم.
 مصطفوی
داریوش مصطفوی درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس و حضور این مربی در تیم الاهلی عربستان اظهارداشت: هر اتفاقی که باعث جدایی برانکو شده، حاصل مدیریت باشگاه پرسپولیس بوده است. مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیات‌مدیره این باشگاه باید این مساله را مدیریت می‌کردند، اما تا همین چند هفته پیش هیچ‌کس درباره برانکو صحبت نمی‌کرد و اینکه او چه گرفتاری‌هایی دارد. همه می‌دانیم که برانکو فرد نجیبی است، اما او در عین نجیب‌بودن، حرفه‌ای است و حق و حقوقش را می‌خواهد. وی ادامه داد: هیچ‌وقت ندیدم که اعضای هیات‌مدیره یا مدیرعامل باشگاه با برانکو یک نشست خبری بگذارند و بگویند که چه گره‌هایی برای ادامه همکاری وجود دارد. نمی‌شود که برانکو مدام جام بیاورد و نتیجه بگیرد، آن‌وقت گرفتاری‌ها را چه کسی باید حل کند؟ تمام این اتفاقات باعث می‌شود که برانکو از باشگاه برود. وقتی شما به کارها رسیدگی نمی‌کنید، این می‌شود که برانکو نیز عکس‌العمل نشان می‌دهد. این قانون جذب و دفع است. برانکو خیلی علاقه داشت که خودش را به پرسپولیس بچسباند، اما مسئولان باشگاه با رفتارشان او را دفع کردند. رفتار باشگاه نشان می‌داد که دنبال پرداخت حقوق برانکو نیست. مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با اشاره به نقش وزارت ورزش در مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: وزیر در ظاهر صاحب این دو باشگاه است، اما در عمل از یک آدم معمولی هم کمتر به پرسپولیس یا استقلال کمک می‌کند. او ‌حتی اندازه یک هوادار هم کمک نکرده است. هواداران نمره 10 می‌گیرند، اما نمره وزیر دو است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار