کد خبر: ۷۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
آیا نشانه‌های خیانت در مردان را می‌دانید؟ نگرانی در مورد خیانت همسر، مشغله ذهنی بسیاری از زنان است. آگاهی از نشانه‌های خیانت در مردان کمک می‌کند تا حدی از سردرگمی رهایی پیدا کنید و زودتر بتوانید تکلیف خودتان را مشخص کنید.
صراط:

آیا نشانه‌های خیانت در مردان را می‌دانید؟ نگرانی در مورد خیانت همسر، مشغله ذهنی بسیاری از زنان است. آگاهی از نشانه‌های خیانت در مردان کمک می‌کند تا حدی از سردرگمی رهایی پیدا کنید و زودتر بتوانید تکلیف خودتان را مشخص کنید.

گرچه می‌توان گفت دلایل خیانت در مردان متفاوت است ولی علایم خیانت در مردان در اکثر مواقع مشابه است. بی میلی در روابط جنسی، بی تفاوتی نسبت به امور مشترک زوجین، سردی در روابط عاطفی، مخفی کاری و زیاد شدن جلسات کاری شبانه، فراری بودن از محیط خانه، محبت یا خشم غیر متعارف و ... از جمله نشانه‌های خیانت است. البته صرف مشاهده این نشانه‌ها نمی‌توان نسبت به شوهر خود بدبین شوید. در این مواقع بهتر است به ریشه یابی مشکلات و یافتن علل کاهش روابط عاطفی یا جنسی با همسرتان بپردارید. مشاوره خیانت می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

خیانت چیست؟
خیانت هرگونه سرمایه گذاری عاطفی و یا جنسی است که خارج از چهارچوب تعهد ازدواج باشد و به صورت مخفیانه انجام شود. مردی که بدون اطلاع همسرش با زن دیگری رابطه جنسی و یا عاطفی دارد، یا هزینه‌های زن دیگری را برای طلب مهر او تامین می‌کند می‌تواند مصادیقی از خیانت مردان باشد. خیانت به هر طریقی که اتفاق بیفتد می‌تواند روابط خانوادگی و عاطفی را مختل کرده و در نهایت به کاهش چشمگیر کیفیت زندگی مشترک زوجین منجر می‌شود.

نشانه‌های خیانت در مردان چیست؟
از جمله مهترین علائم و نشانه‌های خیانت در مردان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

1- بی تفاوتی
بی تفاوتی البته تعاریف مختلفی را در بر می‌گیرد. اما در اصل بی تفاوتی را می‌توان به صورت نادیده گرفتن عواطف و نیازهای همسر و همچنین سردی با او در نظر گرفت. ممکن است بی تفاوتی در طول زندگی در مقاطعی رخ دهد. این حالت‌های بی تفاوتی می‌تواند به دلیل افسردگی، اضطراب و یا بیماری‌های مختلف جسمانی اتفاق افتد. پس مهم است قبل از اینکه شوهرتان را به خیانت محکوم کنید، از علت بی تفاوتی او اطمینان حاصل کنید.

2- سردی در روابط جنسی
روابط جنسی در زندگی زناشویی معمولا در ابتدای ازدواج بسیار زیاد است و به تدریج به یک حالت تعادل می‌رسد. این حالت تعادل بیانگر یک نظم و ثبات در زندگی است. اگر فردی بدون دلایل روانی و جسمی، شروع به نشان دادن سردی در روابط جنسی کند می‌توان آن را نشانه ای از خیانت در مردان در نظر گرفت.

3- رفتارهای مخفیانه
مخفی کاری مدوام و بیش از اندازه می‌تواند نشانه داشتن روابط موازی باشد. این مخفی کاری می‌تواند به صورت تلفن‌های مرموز و پیام‌هایی باشد که مخاطبین آن معمولا شناخته شده نیستند تا دیر آمدن‌های شبانه، ماموریت‌های کاری و کل فعالیت‌هایی باشد که شوهرتان بدون مشورت شما انجام می‌شود.

4- بیماری‌های مقاربتی
ابتلای ناگهانی به بعضی از بیماری‌های مقاربتی مثل هرپس، زگیل تناسلی و بعضی از تبخال‌ها می‌تواند بیانگر این باشد که فرد دارای روابط فرازناشویی است. این بیماری‌ها معمولا در طول زندگی فرد وجود دارند و منتظر می‌مانند تا سیستم ایمنی فرد تضعیف شود و خود را نشان دهند. حال اگر فردی بیماری را از قبل نداشته باشد و ناگهان مبتلا شود می‌توان آن را نشانه ای از ارتباط جنسی با فرد دیگر در نظر گرفت.

5- محبت یا خشم غیر متعارف
ارتباط خارج از چهارچوب می‌تواند باعث خشم یا ناراحتی فرد و احساس گناه او شود. این احساس گناه را افراد به فراخور شخصیت خود به شکل‌های گوناگون نشان می‌دهند. گاهی پس از رابطه جنسی فرد به شدت احساس گناه کرده و برای جبران به شکلی اغراق آمیز به شریک خود محبت می‌کند. از دیگر سو نیز ممکن است فرد احساس گناه خود را به گردن دیگری انداخته و با پرخاش به همسر سعی در کم کردن اضطراب خود داشته باشد.

6- کاهش توان جنسی
علاوه بر موارد مذکور، یکی دیگر از علایم خیانت در مردان کاهش ناگهانی مایع منی پس از رابطه جنسی است. همچنین کارایی جنسی و کیفیت برقرای رابطه جنسی افت قابل ملاحظه ای پیدا می‌کند. البته این امر می‌تواند به خاطر بیماری جسمانی، فشارهای کاری، استرس و مشکلات اقتصادی نیز اتفاق افتد.

7- احساس انرژی و شادابی غیر معمول
فرد ممکن است به دلیل شروع رابطه جدید احساس خوبی دارد و مانند یک نوجوان می‌تواند احساس قوی بودن کند و از پس مشکلات برآید. این شادی با حالت‌های روزمره فرد سنخیتی ندارد و متفاوت است. در این مواقع بیشتر از پیش به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهد؛ به طور کلی متوجه تغییرات بارز رفتاری و شخصیتی در او می‌شوید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار