کد خبر: ۷۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
به اندازه برانکو از کالدرون حمایت می‌کنم
شرایط فصل نوزدهم برای علی پروین نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. او همیشه خود را حامی مربیان و مدیران این تیم نشان می‌دهد و در زمان سرمربیگری برانکو نیز یکی از آن‌هایی بود که بیشترین حجم حمایت از پرسپولیس را داشت. با او برای دقایقی صحبت کردیم:

شرایط فصل نوزدهم برای علی پروین نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. او همیشه خود را حامی مربیان و مدیران این تیم نشان می‌دهد و در زمان سرمربیگری برانکو نیز یکی از آن‌هایی بود که بیشترین حجم حمایت از پرسپولیس را داشت. با او برای دقایقی صحبت کردیم:

پروین: به اندازه برانکو از کالدرون حمایت می‌کنم

علی آقا، ابتدا دوست داریم از حال و احوال شما مطلع شویم!
خدا را شکر خیلی بهتر از قبل هستم. یک مشکل خیلی کوچک برایم پیش آمد، اما بچه‌ها اصرار کردند بهتر است چند روزی در بیمارستان تحت نظر باشم. هر چه گفتم حالم خوب است، تاثیری نداشت و بعد از سه چهار روز بستری شدن به خانه برگشتم. حالا هم کار‌های روزمره را انجام می‌دهم و مشکلی ندارم.

برنامه‌های عصر سه‌شنبه پیشکسوتان با مدیریت شما در سال جدید هم ادامه دارد؟
بله صددرصد. این همه برنامه ریزی کردیم تا پیشکسوتان را دور هم جمع کنیم و ان‌شاءا... که سال‌ها بتوانیم این جمع را حفظ کنیم. خودم به هر دلیلی در تمرینات نباشم، بچه‌ها می‌آیند و تمرین می‌کنند. به طور کلی اجازه نمی‌دهیم زنجیر رفاقت پیشکسوتان از بین برود.

چند روز قبل گابریل کالدرون مهمان شما بود. کمی در مورد این مربی صحبت می‌کنید؟

هر چه بود، در همان جلسه گفتیم. دیگر چه باید بگویم؟

*درخصوص اخلاق و رفتار و شخصیت کالدرون!

آدم خیلی خوبی بود. آرام و باشخصیت بود و حرف‌های امیدوارکننده‌ای می‌زد. فهمیدم با هدف‌های مهمی به پرسپولیس آمده و خیلی دوست داشت با تاریخ باشگاه و پیشکسوتان پرسپولیس آشنا شود. مربی محکمی بود و دلم را قرص کرد. پرسپولیس چنین مربی خوبی می‌خواست تا شخصیت باشگاه را حفظ کند. خوشحال او را در پرسپولیس می‌بینم.

فکر می‌کنید پرسپولیس با این مربی بتواند نتیجه بگیرد؟

بله، صددرصد. البته لیگ ما این طوری نیست که بتوان آن را پیش بینی کرد، شاید هزار اتفاق بیفتد، اما کالدرون کارنامه خوبی دارد و فکر می‌کنم در پرسپولیس هم موفق باشد. آرژانتینی است و در اروپا و آسیا کار کرده. اگر مربی بدی بود، نمی‌توانست در لالیگا کار کند. تیم ملی عربستان و بحرین را به او نمی‌دادند و به پرسپولیس هم نمی‌آمد. شنیدم بازیکنان پرسپولیس هم در مصاحبه‌های‌شان از این مربی حمایت می‌کنند. یعنی حرف من نیست که بگویم کالدرون خوب است یا نیست، همه در موردش می‌گویند که موفق می‌شود.

علی آقا در جلسه‌ای که با او داشتید، به کالدرون گفتید از تو حمایت می‌کنم. درست است؟

بله این حرف را زدم و پای حرفم می‌ایستم. من از همه مربیان پرسپولیس تا به حال حمایت کردم. همان قدر که حامی برانکو بودم پشت کالدرون هم هستم. نباید بگذاریم این مربی تنها بماند. پرسپولیس موفق شود، همه مردم و پیشکسوتان موفق و خوشحال می‌شوند. اگر کسی دلش برای پرسپولیس می‌سوزد باید حامی سرمربی این تیم باشد. ما هستیم که نباید بگذاریم پرسپولیس زمین بخورد. ان‌شاءا... که بهترین نتایج را می‌گیرد.

به نظر شما هواداران چه نقشی در این میان دارند؟

آن‌ها هم باید پای کار باشند و از تیم خودشان حمایت کنند. الان همه بگویند، چون برانکو رفته، ما هم از پرسپولیس حمایت نمی‌کنیم دودش به چشم چه کسی می‌رود؟ غیر از این است که پرسپولیس ضرر می‌کند؟ همین هواداران ضرر می‌کنند؟ باید همه دست به کار شوند و خودشان نگذارند پرسپولیس لطمه ببیند.

باشگاه توانسته بیشتر بازیکنان فصل قبل را حفظ کند. این موضوع خوب است یا بد؟

بالاخره همان بازیکنانی که یکی دو سال اخیر برای پرسپولیس بازی کرده‌اند، با جو این تیم آشنا هستند و تجربه بیشتری دارند. الان همه باشگاه‌ها دنبال جذب بازیکنان پرسپولیس هستند. پس باشگاه کار خوبی کرده که این بازیکنان را در تیم نگه می‌دارد. من که از این برنامه باشگاه کیف کردم. ان‌شاءا... بچه‌ها هم دست به دست هم بدهند و کار را پیش ببرند.
​​​​​​​
شما هنوز دنبال خرید باشگاه پرسپولیس هستید؟

ما صدبار این موضوع را اعلام کردیم؛ هر وقت آقایان قصد فروش واقعی باشگاه را داشته باشند، آستین‌ها را بالا می‌زنیم و وارد عمل می‌شویم. ما همراه پیشکسوتان آمادگی خرید باشگاه را داریم و امیدوارم هر چه زودتر این تصمیم گرفته شود تا پرسپولیس بیشتر از این ضرر نکند. همه باشگاه‌ها باید خصوصی شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار