کد خبر: ۷۹۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
فرمول یک 2019 - آلمان
در یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک، همیلتون، راننده انگلیسی مرسدس به مقامی بهتر از یازدهمی نرسید تا مرسدس در خانه خود با یک فاجعه تاریخی و کابوس واقعی مواجه شود.
فاجعه برای مرسدس بنز در خانه
به گزارش خبرورزشی،  مکس ورستاپن، راننده بلژیکی - هلندی تیم ردبول هوندا فاتح یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در پیست هوکنهایم کشور آلمان شد.
پس از این راننده هلندی، سباستین فتل از تیم فراری در رده دوم مسابقه را به پایان رساند و دانیل کوایت، راننده روسی تیم تورو روسو هم سومین نفری بود که از خط پایان عبور کرد.
در این رقابت لوییس همیلتون، صدرنشین مسابقات با ۱۹ ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول، یازدهم شد و والاتری بوتاس، دیگر هم‌تیمی او به دلیل خارج شدن از پیست در دور پنجاه‌وششم نتوانست مسابقه را تمام کند. جالب اینکه فتل، مسابقه را از جایگاه بیستم (آخر) شروع کرده بود.
همیلتون، راننده انگلیسی مرسدس در حالی که پیشتاز بود به دلیل تعویض نامناسب تایرها، تعویض بال و همچنین رانندگی نامناسب در پیت استاپ که پنج ثانیه جریمه برای او داشت به مقامی بهتر از یازدهمی نرسید تا مرسدس در خانه خود با یک فاجعه تاریخی و کابوس واقعی مواجه شود.
در رده‌بندی کلی، لوییس همیلتون با ۲۲۳ امتیاز صدرنشین است، والتری بوتاس با ۱۸۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد و مکس ورستاپن، راننده تیم ردبول با ۱۶۲ امتیاز سوم است. تک امتیاز ویژه، سریع‌ترین دور نیز به ورستاپن رسید.
همچنین در رده‌بندی رانندگان نیز تیم مرسدس با ۴۰۷ امتیاز صدرنشین است، فراری با ۲۶۱ امتیاز در رده دوم قرار دارد و ردبول هم با ۲۱۷ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.
مرحله بعدی مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان در پیست «هونگارورینگ» مجارستان برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: