کد خبر: ۸۰۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: ورود خودروهای بالای 2500 سی‌سی از مناطق آزاد به کشور به جز خودروهای ساخت آمریکا، آزاد است.

به گزارش ایرنا، «سرتیپ ‌هادیان‌فر»  در جریان بازدید از جزیره کیش در جمع خبرنگاران با تأکید بر ضرورت تمکین گمرک کیش از دستورالعمل خروج موقت خودروها از جمله خودروهای  2500 سی‌سی اعلام کرد: مدت زمان مرخصی خودروهای مناطق آزاد برای ‌تردد در کشور یک ماه است و  صدور  مجوز پیوسته دو ماهه برای خودروها تخلف است.
 وی با‌ اشاره به توقیف چندین خودرو مناطق آزاد  به‌ویژه خودروهای مناطق آزاد کیش در استان‌های کشور همچون تهران، اصفهان و شیراز گفت:  گمرک برای این خودروها مجوز‌ تردد دوماهه صادر کرده بود به همین دلیل توقیف شدند  اما با نزدیکی به ایام مبارک اعیاد قربان و غدیر، دستور رهاسازی خودروها و بازگشت آنها به مناطق آزاد صادر شده است. 
وی با‌ اشاره به اجرای این مقررات در  دیگر مناطق آزاد کشور  تصریح کرد: این دستورالعمل به‌صراحت بر روی این موضوع تأکید دارد لذا  خروج خودروهای بالای 2500 سی‌سی به‌جز خودروهای برند آمریکا و خودروهای خاص از جمله لامبورگینی و بوگاتی و مازراتی…، خروج بقیه خودروها با برند‌هایی همانند ژاپنی و کره‌ای حتی با بالاتر از 3000 سی‌سی از مناطق آزاد به داخل کشور بلامانع  و ممانعتی در این خصوص وجود ندارد.  
بر اساس بخشنامه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ‌ایران مورخ 26 آبان‌ماه سال 95 از گمرک‌های مناطق آزاد خواسته شده بود تا علاوه بر لغو دستورالعمل‌های قبلی درخصوص ‌تردد خودروهای مناطق آزاد، از قبول هرگونه درخواست برای ورود موقت خودروهای مزبور به سرزمین اصلی خودداری کنند.
 به همین دلیل صدور مجوز خروج موقت خودرو به‌ویژه خودورهای بالای 2500 سی‌سی  از منطقه آزاد کیش ممنوع اعلام شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار