افتخارآفرینی ایران در مسابقات جهانی اختراعات در آلمان
به گزارش تجارت، امسال در مسابقات جهانی اختراعات در شهر نورنبرگ آلمان (IENA) که برای اولین بار در سال 1948 میلادی برگزار شده بود 148 کشور شرکت کردند و تیم اعزامی از ایران شامل 19 نفر در هفت گرایش مختلف بودند که این تیم توانست دو مدال طلا ، سه مدال نقره و پنج مدال برنز را از مسابقات کسب کند. پر افتخارترین رشته در بین رشته‌های اعزامی از کشور ایران رشته عمران بود. در این رشته هر سه مدال طلا ، نقره و برنز و همچنین جایزه ویژه مسابقات را سه اختراع ارائه شده از سوی تیم ایرانی دریافت کردند.  اعضای گروه عمران را آقایان امیر ساعدی داریان (دکتری مهندسی سازه) ، داوود بهشتی زاده (کارشناس سازه ) و علی بهاری (کارشناس سازه ) تشکیل دادند.
مدال طلا و جایزه ویژه هیات داوران به طرح : طراحی و ساخت اتاق امن ضد زلزله و ضربه اختصاص یافت. این اختراع شامل طراحی ، مدل سازی و ساخت نوعی خاص از قاب‌های فولادی با سیستم باربر جانبی از نوع دیوارهای برشی فولادی نازک بود. در این سیستم سازه ای از نوع خاصی از اتصالات نیز استفاده شده بود که ظرفیت بالایی را در برابر بارهای جانبی ایجاد می نمایند. مجموعه المان‌های به کار رفته در این سیستم موجب شده که قاب فولادی طراحی و ساخته شده ضمن انکه دارای سختی بسیار بالاییست ، شکل پذیری بسیار مناسبی نیز داشته باشد. لذا مجموع دو ویژگی سختی و شکل پذیری بالا موجب شده که این سیستم رفتار بسیار مناسبی در برابر بارهای جانبی نظیر ضربه و زلزله داشته باشد. ساخت این سیستم بسیار ساده و بسیار کم هزینه بوده و گزینه مناسبی جهت مقاوم سازی ساختمان‌های روستایی و بافت‌های فرسوده است. همچنین مدال نقره برای طرح : طراحی و ساخت میکسر بتنی استاندارد با کارایی بالا و  مدال برنز برای طرح : طراحی و ساخت بلوک بتنی پر مقاومت و فوق سبک با الیاف پلیمری اختصاص یافت.
سرپرست گروه عمران آقای امیر ساعدی داریان متولد 16 مهر ماه سال 1361 بوده و دارای مدرک کارشناسی عمران ، کارشناسی ارشد زلزله ، دکتری سازه و همچنین پسا دکتری سازه است و در سال‌های 2003 و 2004 در چهار دوره در مسابقات جهانی بتن شرکت کرده و موفق به کسب دو مدال طلا ، یک مدال نقره و دو مدال برنز شده است. او از سال 1386 به عضویت بنیاد ملی نخبگان درآمده و در سال 1388 موفق به کسب سطح یک از بنیاد ملی نخبگان شده است. در سال 1387 نیز به عضویت باشگاه پژوهشگران در آمده است.