کد خبر: ۱۷۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به مردم قول می‌دهیم نهایتاً ظرف مدت شش ماه بیشترین حقوق‌های نجومی با ارائه مدارک و اسامی دریافتی نهاد‌ها و ارگان‌هایی که حقوق نجومی دارند، معرفی می‌شوند.

آقای سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما با تاکید بر مشخص شدن اعضای کمیسیون تحقق و تفحص از حقوق‌های نجومی اظهار داشت: امروز در جریان جلسه کمیسیون برنامه و بودجه اعضای ۱۲ نفره کمیته تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی مشخص شده است و به زودی با مکاتبه با شرکت‌های دولتی و وزارتخانه‌ها و مجامع بانکی درخواست می‌کنیم تا پرداخت‌های خود را به این کمیته اعلام کنند.
وی افزود: پس از مشخص شدن اعضای کمیته تحقیق و تفحص احکام افراد از سوی هیات رئیسه صادر می‌شود و بر ۹ محور تحقیق و تفحص را بررسی می‌کنیم.
آقای میرتاج الدینی افزود: موضوع شفاف سازی حقوق‌های دولتی که تا چه میزان براساس قانون دریافت و چقدر خارج از قانون دریافت کرده اند و همچنین موضوع بسترسازی حقوق‌های نجومی به معنی اینکه برخی از مجامع و شرکت‌های دولتی از چه روزنه‌ای برای دریافت حقوق‌های نجومی استفاده و پاداش‌های نجومی دریافت می‌کنند مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
نایب رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب ادامه داد: بیشتری حقوق‌های نجومی براساس گزارشات توسط شرکت‌های دولتی برخی از صنایع مانند بیمه‌ها و برخی مجامع بانکی دریافت می‌شود که ما قوانین همه آن‌ها را بازنگری خواهیم کرد و نوع دریافت حقوق آن‌ها مورد توجه است چرا که این برداشت‌ها از بیت المال است و باید دستگاه‌های نظارتی به این موضوع توجه کنند چرا که تعارض منافع کاملا پیداست.
میرتاج الدینی تصریح کرد: ما در دیوان محاسبات تمام حقوق‌های سال گذشته را دریافت می‌کنیم و به وزارتخانه‌ها نیز اعلام خواهیم کرد مصوبات و حقوق خود را به کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی ارسال کنند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: ما بدنبال عدالت اجتماعی در پرداخت‌ها هستیم و به مردم قول می‌دهیم که ظرف سه تا شش ماه آینده شفاف اطلاعات حقوق‌های نجومی را با ارائه مدارک به مردم اعلام کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار