بازار ارز عقب‌نشینی کرد

بازار ارز عقب‌نشینی کرد
بعد از پاسخ شب گذشته ایران به اسرائیل انتظار می‌رفت قیمت ارز در بازار با روند افزایشی روبرو باشد، اما از صبح امروز بازار غیر رسمی نسبت به افزایش قیمت روی خوش نشان نداد و شاهد عقب‌نشینی قیمت‌ها در بازار هستیم. همچنین بازار متقاضی چندانی برای خرید و فروش ندارد و از روزهای دیگر خلوت‌تر است.

کاهش قیمت سکه و طلا در بازار

کاهش قیمت سکه و طلا در بازار
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به رام شدن طلا در بازار همپای سکه، از کاهش قیمت‌ها در بازار داخل نسبت به روز گذشته (شنبه) خبر داد و تاکید کرد که خوشبختانه بازار در آرامش به‌ سر می‌برد؛ هیچگونه التهابی در بازار نیست و به نوعی می‌توان گفت بازار رکود هم دارد.
«تجارت آنلاین» از اعتراض کارگران به تصویب دستمزد کارگران بدون امضاء نمایندگان گزارش می دهد

چانه زنی پایانی دستمزد کارگران

چانه زنی پایانی دستمزد کارگران
امضاء مصوبه حقوق و دستمزد از سوی دولت بدون حضور وامضاءنمایندگان کارگری به زعم جامعه کارگری تخلفی آشکار نسبت به قانون است که قابل پی گیری از طریق دیوان عدالت اداری و یا سازمان جهانی کار است.

سه خبر مهم وزیر اقتصاد برای سال جدید

سه خبر مهم وزیر اقتصاد برای سال جدید
وزیر اقتصاد با اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خارجی به ۵.۵ میلیارد دلار رسید که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه شکسته شده است.

بهادری جهرمی: سیاست‌های اقتصادی در شاخص‌های کلان اثربخش است

بهادری جهرمی: سیاست‌های اقتصادی در شاخص‌های کلان اثربخش است
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه سیاست‌های اقتصادی در شاخص‌های کلان اثربخش بوده است، اظهار کرد: امیدواریم در سال جدید به تدریج این سیاست‌ها در شاخص‌های خرد هم اثر خود را بر سفره مردم و جریان زندگی روزمره نشان دهد.

مبلغ جرائم رانندگی از کی گران می شود؟

مبلغ جرائم رانندگی از کی گران می شود؟
در شرایطی که پیش‌تر و در برخی از خبرها اعلام شده بود که افزایش مبلغ جرائم راهنمایی و رانندگی از ۲۵ فروردین ماه اجرایی خواهد شد، پیگیری‌های ایسنا حاکی از آن است که تاکنون افزایش مبلغ جرائم به پلیس راهور ابلاغ نشده و همچنان رقم جریمه‌های رانندگی، همان مبالغ قبلی است.

زیان سکه‌بازان سنگین شد

زیان سکه‌بازان سنگین شد
قیمت سکه در بازار تهران از ابتدای هفته تاکنون ریزشی نزدیک به ۹ درصد را تجربه کرد و به این ترتیب، زیان سکه‌بازان سنگین شد.
«تجارت آنلاین» دلایل عدم تحقق شعارسال در دولت های گذشته را بررسی می کند

شعارهای برزمین مانده سال

شعارهای برزمین مانده سال
نخستین بار که حضرت آیت الله خامنه‌ای، رسما نامی را برای یک سال برگزیدند، به پیام نوروزی ایشان در سال ۱۳۷۸ بازمی‌گردد. از آن پس این مساله به صورت یک سنت، همه ساله تکرار و نامگذاری سال‌های مختلف که از اول فروردین ۷۸ آغاز شد؛ رویکردی که تاکنون ادامه یافته و هر ساله نام مشخصی به عنوان شعار سال از سوی ایشان مطرح و دنبال می‌شود.
«تجارت آنلاین» بررسی می‌کند؛

ریشه‌یابی ناآرامی بازار ارز

ریشه‌یابی ناآرامی بازار ارز
با وجود وقوع رخدادهای اقتصادی – سیاسی – نظامی متعدد در سال گذشته بانک مرکزی توانست با استفاده ابزاری از برخی راهکارها مانند ارزپاشی، فروش سکه و ارز و... تا حدی نرخ ارز را روی رقم حدود 47 تا 50 هزار تومان کنترل کند که البته واکنش های مختلفی نیز نسبت به آن وجود ایجاد شد، اما پیش بینی دولت در روزهای پایانی سال گذشته مبنی بر افزایش نرخ ارز تا سقف 70 تا 75 هزار تومان نیز با همزمان با افزایش قیمت ارز در روزهای آغازین سال جاری باعث گمانه زنی های مختلفی در این زمینه شده است

شارژ مرحله سوم فجرانه کالابرگ‌ها

شارژ مرحله سوم فجرانه کالابرگ‌ها
سومین مرحله طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در حالی از فردا (۲۰ فروردین) آغاز می‌شود که طی ۲ مرحله قبلی بیش از ۹۱ میلیون بسته غذایی میان خانوارهای مشمول توزیع شده است.
«تجارت آنلاین» از شرایط دشوار معیشتی حقوق‌بگیران در سال جدید گزارش می‌دهد؛

جدال نابرابر کارگران با گرانی‌ها

جدال نابرابر کارگران با گرانی‌ها
تعیین حداقل دستمزد سال 1403 در آخرین روزهای سال گذشته در حالی به تصویب رسید که نمایندگان جامعه کارگری زیربار امضای آن نرفتند و فقط به امضای نمایندگان دولت و کارفرمایان رسید که به واکنش های مختلف فعالان جامعه کارگری منتهی شد که البته تاکنون حاصلی نیز نداشته است.
کارشناسان به «تجارت آنلاین» پاسخ دادند: راهکارهای افزایش مشارکت مردم در تولید چیست؟

نسخه عملیاتی مردمی‌سازی اقتصاد

نسخه عملیاتی مردمی‌سازی اقتصاد
اعلام شعار هر سال با محوریت اقتصاد، از اهمیت این بخش از سوی حاکمیت و نقشی که در تحول همه جانبه در کشور دارد حکایت می کند.

آغاز مرحله سوم طرح فجرانه از ۱۹ فروردین

آغاز مرحله سوم طرح فجرانه از ۱۹ فروردین
طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در حالی در روزهای پایانی مرحله دوم اجرا قرار دارد که از زمان شروع طرح (۱۸ بهمن‌ماه) تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ با انجام بیش از ۳۹ میلیون تراکنش موفق، موجب توزیع بیش از ۹۱ میلیون بسته غذایی میان خانوارها شده است.

تاخت و تاز سکه در بازار طلا فروش ها

تاخت و تاز سکه در بازار طلا فروش ها
قیمت سکه و طلا در اولین روز رسمی معاملات بازار تحت تاثیر سیگنال‌های هیجانی قرار گرفت. قیمت سکه امامی سه‌شنبه ۱۴ فروردین همزمان با رشد تقریبا ۱۰۰ هزار تومانی نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار، از مرز ۴۰ میلیون عبور کرد.
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد

ساعت کاری فعلا تغییر نمی کند

ساعت کاری فعلا تغییر نمی کند
سخنگوی اقتصادی دولت ضمن اعلام اینکه دولت فعلا مصوبه‌ای در دستور کار خود برای تغییر ساعت کاری به منظور رفع ناترازی‌های انرژی ندارد، گفت: در سال جدید از منظر کنترل تقاضای ارز، در ثبت سفارش برای وزارتخانه‌های صنعت، کشاورزی و بهداشت حدگذاری خواهد شد و مشوق‌هایی برای ایجاد انگیزه بیشتر صادرکنندگان جهت انتقال ارز اجرا می‌شود. همچنین سهم ارز واردات خودرو اعلام خواهد شد.
ادامه
تازه هاي اقتصاد كلان
ادامه