کد خبر: ۱۷۹۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای در پایتخت تاجیکستان با آیت الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون تقویت مناسبات دو کشور گفت وگو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، روابط عمومی دفتر نخست وزیری پاکستان لحظاتی پیش اعلام کرد که «عمران خان» با «سید ابراهیم رییسی » در شهر دوشنبه دیدار کرد.

این اولین دیدار سران دو کشور همسایه ایران و پاکستان پس از پیروزی سید ابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری و آغاز کار دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

دفتر نخست وزیری پاکستان متعاقبا بیانیه رسمی درخصوص این دیدار و مشروح گفت وگوهای سران ایران و پاکستان را منتشر خواهد کرد.

در همین حال رسانه های رسمی پاکستان گزارش دادند که طرفین روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه از جمله وضعیت افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

سیزدهم تیرماه امسال نخست وزیر پاکستان طی گفت وگوی تلفنی با رییسی ، با تبریک پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، این پیروزی را تجلی اعتماد ملت کشورمان دانست و از رئیس جمهوری ایران برای سفر به پاکستان دعوت کرد.

سخنگوی دولت پاکستان پیش از عزیمت هیات نخست وزیر این کشور به تاجیکستان گفته بود که سران جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای دیدار و درخصوص تقویت همکاری‌های دوجانبه به ویژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد.

rfpfK2XgEBT7

Nais764P3ypE

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار