کد خبر: ۱۸۳۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
یک خبرنگار معروف لبنانی هویت یکی از تک‌تیراندازانی را که مقابل کاخ دادگستری لبنان به سوی تجمع‌کنندگان شلیک می‌کرد، افشا کرد.

تک‌تیرانداز «حادثه بیروت» کارمند سفارت آمریکا از آب درآمدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «حسین مرتضی» خبرنگار سرشناس لبنانی در صفحه توئیتر خود هویت یکی از تک‌تیراندازانی را که به سوی هواداران حزب‌الله و جنبش امل در مقابل کاخ دادگستری شلیک می‌کرد، افشا کرد.

وی با درج تصویری از این فرد نوشت که «شکری ابو صعب» از نیرو‌های امنیتی سازمان امنیت لبنان و همزمان از کارمندان سفارت آمریکاست که در جنایت «الطیونه» در بیروت با سلاح تک‌تیرانداز شلیک می‌کرد.

بنابراین گزارش، هواداران حزب‌الله و جنبش امل روز پنج‌شنبه در اعتراض به عملکرد بد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بیروت به خیابان‌ها آمده بودند و به شکل مسالمت‌آمیز تجمع خود را شکل دادند که به یکباره با تیراندازی افراد ناشناس از بالای پشت بام‌ها مواجه شدند. در این حادثه هفت نفر شهید و ۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

نیرو‌های امنیتی لبنان تاکنون ۱۹ نفر را در رابطه با این حادثه دستگیر کرده‌اند که ۱۷ تن از آن‌ها لبنانی و دو تن دیگر از اتباع سوریه هستند.

حزب‌الله و جنبش امل، حزب «القوات اللبنانیه» به سرکردگی «سمیر جعجع» را عامل این جنایت معرفی کرده و گفته‌اند که دستورات از سفارت آمریکا رسیده بود.

هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی جنبش حزب‌الله لبنان دیروز عصر در جریان تشییع پیکر شهدای الطیونه گفت: «آنچه روز گذشته شاهدش بودیم، یک قسمت از اقداماتی بود که سفارت آمریکا در لبنان آن را مدیریت می‌کند و برخی طرف‌های عربی آن را تأمین مالی می‌کنند».

انتهای پیام/ 200

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار