کد خبر: ۱۸۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
قزوین - نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمت به مردم است، گفت: سفارش بدون ضابطه افراد برای کاری که تخصص ندارند مورد بازخواست خدا قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای شورای اسلامی و شهردار جدید شهر قزوین ضمن تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: امیدواریم برکات وجودی و اخلاق ستوده پیامبر مهربانی‌ها در زندگی همه ما جاری باشد و تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) یعنی اینکه برکات وجودی آن حضرت را از خدای متعال درخواست می‌کنیم.

وی افزود: برادر عزیزی این مسئولیت بزرگ را پذیرفتند و دل امتی را امیدوار کردند که اتفاقاتی در راستای ارزش‌های دینی، منافع مردمی و عمران و آبادانی خداپسندانه بیفتد و این خودش جداگانه تبریک و خوشحالی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: وقتی حضرت موسی (ع) با خدا قول و قرار گذاشت به برادرش هارون گفت در مسئولیتی که پذیرفتی یک مصلح باش و دغدغه‌ی تو تنها عمل صالح باشد و در مسیر مفدسان حرکت نکن.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مفسدان جوری عمل نمی‌کنند که به‌راحتی شناخته شوند؛ بلکه با نیرنگ و ظاهرسازی آرام آرام در شخص نفوذ می‌کنند و حتی جوری عمل می‌کنند که راه بازگشتی برای انسان وجود نداشته باشد.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیه ۶۷ سوره زخرف اذعان کرد: اولین هدیه‌ی برادرانه که در چنین مسئولیت‌هایی باید به دوستان خود بدهیم آیه ۶۷ سوره زخرف است. قرآن کریم می‌گوید در روز قیامت «أَخِلَّاءُ» که به معنی دوستان نزدیک است، به جان هم می‌افتند و دشمنی‌های شأن در قیامت آشکار می‌شود به جز افرادی که بر اساس تقوا رفاقت‌هایشان گره خورده باشد.

وی در ادامه افزود: سفارش بدون ضابطه افراد برای تصدی در اموری که تخصّص و یا اولویتی برای آن ندارند جز اعمالی است که در قیامت شدیداً مورد بازخواست خداوند قرار می‌گیرد که شامل این آیه شریفه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: وقتی مردم در انتخابات به صحنه آمدند و شما را برگزیدند، فرصتی برای حضور جدی در عرصه خدمت به مردم به وجود آمده است و البته که مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمت به مردم است.

در ابتدای این دیدار آقای مهدی صباغی شهردار جدید قزوین گفت: خدا را شاکریم که این فرصت برای ما ایجاد شد تا بتوانیم قدمی برای پیشبرد اهداف نظام در موقعیت شهرداری و برای خدمت به مردم برداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار