کد خبر: ۱۸۴۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
سامانه قهرمان ملی من در رویدادی در محل 100 استارت آپ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) رونمایی شد.
سامانه ملی قهرمان من رونمایی شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، سامانه «قهرمان من» در جریان پویشی به همین نام که با حضور ۲۵۰ نفر از نخبگان کشور صورت گرفت، رونمایی شد تا با کمک آن زمینه برای معرفی الگوهای مطلوب به جامعه فراهم شود.
این رویداد مسأله محور که با حضور ۲۵۰ نخبه کشور امروز پنجشنبه ۲۹ مهر آغاز شده، قرار است یکی از دغدغه های اصلی جامعه به ویژه در حوزه جوانان و زیست بوم نوآوری کشور باشد.
آقای محمدحسین سجادی نیری مدیر محتوای رویداد قهرمان من در مصاحبه خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما  با اشاره به این که در این رویداد قرار است سامانه قهرمان من با مشارکت بیش از ۲۵۰ نخبه و در یک روز پیاده سازی شود، ادامه داد: این رویداد نیز همچون کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) که حول رفع یک نیاز جامعه یا حل یک مشکل، ایجاد می شود، راهکاری برای یکی از اصلی ترین و مهم ترین چالش های کشور به ویژه در گروه های سنی جوان خواهد بود، مشکلات کلانی که مطرح می شود و تیم های مختلف استارتاپی جمع می شوند تا حول حل آن مسأله ایده هایشان را مطرح کنند.
وی گفت: رویداد قهرمان من، حل یک مسأله یعنی الگوی مناسب برای جامعه را مطرح می‌کند و طی یک فرآیند ۱۲ ساعته  پیش می‌رود؛ همچنین مبتنی بر سامانه ای است که امروز رونمایی شد تا اطلاع رسانی آن انجام شود تا بتواند در آینده نزدیک توسعه یابد.
آقای نیری با بیان این که رویداد قهرمان من با دیگر رویدادهای مشابه، در نحوه اجرا و ارائه خدمت متمایز است، ادامه داد: طیف های متنوعی از رویدادهای این چنینی را دیده ایم که ناظر به حل یک مشکل فناورانه یا یک رویداد فناورانه در حوزه اجتماعی بوده ‌اند اما این رویداد در نوع خود و در شکل یک رویداد اجتماعی قابل توجه و منحصر به فرد است.
وی افزود: در رویدادهای پیشین تلاش می شد یک محصول یا ایده ای قابل ارائه باشند و بعد از چند ماه شاهد یک رویداد قابل ارائه باشیم، اما وجه منحصربه‌فرد در این رویداد این است که ۲۵۰ نفر از افرادی که در حوزه تولید محتوا تا محصول فعال هستند در یک روز گرد هم آمده اند تا به یک محصول خلق شده برسیم. این رویه نوآورانه، می تواند شکل تازه ای از رویدادهای مساله محور در حوزه اجتماعی باشد.
مسؤول بخش تولید محتوای رویداد قهرمان من با بیان این که در این رویداد، یک فرآیند نیمه برنامه ریزی شده و مبتنی بر اتفاقات پیش بینی نشده را برای نخستین بار تجربه می کنیم، افزود: بحث تولید محتوای عمومی ناظر به مشکلات اجتماعی، یک دغدغه بسیار مهم و ضروری است و در این رویداد تلاش می کنیم تا تولید محتوا را برای افراد با گروه های سنی، سلایق مختلف و بدون هرگونه سوگیری ارزشی برگزار کنیم.
وی با اشاره به استقبال نخبگان از رویداد قهرمان من گفت: این رویداد برای فعالان این حوزه می تواند به یک تجربه تازه و نوآورانه باشد به ویژه برای فعالانی که در حوزه مسائل اجتماعی دغدغه دارند، خوشبختانه طیف قابل توجه‌ای از نخبگان و فعالانی که در پلتفرم های محتوایی قوی کشور نقش آفرینی می کنند از این رویداد استقبال کرده اند و چالش مهم، مدیریت و هماهنگی بین این افراد بود که با این وجود در این رویداد گام های ارزشمندی برداشته شد.
وی یادآور شد: از روز نخست که این دغدغه توسط جمعی از فعالان این حوزه مطرح شد، تمام توان خود را به کار بستند و انتظار حمایت های مالی از دولت ندارند، همین که دغدغه‌ای از جامعه حل و مشکلی رفع شود، برای این تیم و فعالان قهرمانان من کافی است.
 
همچنین آقای امیر شکوهی نیا دبیر پویش قهرمان من گفت: در روزهای نخست، این دغدغه مطرح بود که الگوها از ویژگی های لازم برخوردار نیستند و الگوی مطلوبی در ذهن نوجوان شکل نمی گیرد تا با تکیه به ویژگی های آن، مسیر زندگی خود را شکل دهد.
وی افزود: بر همین اساس و ناظر به تجربه هایی که در دنیا وجود داشت ایده سامانه‌ای که بر مبنای آن افراد بتوانند الگوی مطلوب خود را انتخاب و مسیر زندگی خود را بر مبنای یک روند ایده‌آل مشخص کنند مطرح شد، استقبال از این رویداد افزایش یافت و افراد زیادی از جمله نخبگان به این حوزه آمدند و تصمیم بر این شد که سامانه جامع و گسترده ای ایجاد شود که تمامی بخش ها از تولید محتوا تا ارزیابی ها در آن گنجانده شده است.
آقای شکوهی‌نیا با بیان این که این گام اگر به خروجی خوبی برسد می تواند در حوزه سرمایه اجتماعی، مقدمه‌ای برای ظهور ایده های نوآورانه باشد، ادامه داد: با توجه به ابعاد کار، مؤلفه های اصلی یعنی محتوایی فنی گرافیکی، کسب و کاری و دپارتمانی ویژه برای این که ذائقه مخاطب را پوشش دهد در حوزه تولید محتوا شکل گرفت. از ابتدای این رویداد، به صورت منظم وضعیت هر گروه رصد و در صورت عقب بودن از برنامه، مشاوره های لازم ارائه می‌شود.
وی با بیان این که رویداد قهرمان من در دل خود اتفاقات و رویدادهای جذابی دارد، افزود: نخبگان از شهرها و استان های مختلفی از این رویداد استقبال کرده و خود را به این رویداد رسانده‌اند.
دبیر پویش قهرمان من گفت: این سبک و شیوه رویداد که در نوع خود نوآورانه است، می‌تواند مقدمه فعالیت بسیاری از استارتاپ هایی باشد که بتوانند در کنار این پویش تولید شوند و در حوزه محتواهایی که تولید می شود نیز می‌تواند زمینه‌ساز همکاری های دیگر با سایر پلتفرم‌ها یا فعالان این حوزه باشد.
سامانه قهرمان من امروز و با مشارکت جمعی از نخبگان رونمایی شد و محصول نهایی خدماتش را در قالب یک وب‌سایت ارائه می کند که در ادامه نیز به صورت یک نرم افزار اندرویدی عرضه خواهد شد.
 
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت myhe.ro از امکانات آن استفاده کنند.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار