کد خبر: ۱۸۴۱۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
امام جمعه یاسوج با اشاره به سال‌ها کار مطالعاتی و اجرایی برای سد تنگ سرخ، گفت: مطالعات این سد از قبل صورت گرفته هزینه زیادی شده و راهی جز ساخته شدن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه تفکر و رفتار طاغوتی ظلم و ستم را در جامعه رواج می‌دهد، اظهار داشت: طاغوت آن حاکم، مدیریت، زبان، قلم و قدمی بوده که انسان‌ها را از ارزش‌های دینی جدا کرده و به سوی گناه و فساد و فحشا دعوت می‌کند.

وی بیان کرد: عده‌ای به دنبال گرفتن ایمان مردم با دعوت به بد حجابی و سایر ولنگاری‌ها هستند و دروازه‌های جهنم را به روی مردم باز می‌کند و این بالاترین خیانت به بشریت است.

حسینی به مناسبت‌های مختلف از جمله ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام و ولادت امام جعفر صادق علیه السلام اشاره کرد و افزود: دلسوزتر از پیامبران برای مردم نداریم حتی پدر و مادر انسان نیز چنین برای انسان دل نمی‌سوزانند گاهی دلسوزی عاطفی یا از سر نادانی است اما دلسوزی پیامبر کاملاً از روی دانایی است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج ادامه داد: علم پیامبران لدنی بوده و مستقیماً از خدا علم می‌گیرند و بالاتر از آن ها کسی درجه علمی ندارد تمام عقول بشر را جمع کنید از نخبگان و فیلسوفان بشری در مقابل عقل و علم انبیا و اولیا الهی به مانند شمعی در مقابل خورشید هستند.

حسینی در ادامه به یکی از مناسبت‌های دیگر یعنی اعتراض امام به لایحه کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: این قانون ننگین مصونیت به مستشاران خارجی می‌داد که از دوره قاجار بر این کشور تحمیل شد در دوره‌ای برداشته و هنگامی که آمریکا در ایران قدرت گرفت در دوره محمدرضا پهلوی دوباره این قانون مصوب شد که اگر مستشاران آنها خطایی می‌کردند مصونیت داشتند که امام این قانون را فریاد زد.

وی گفت: کشور ایران کشوری نیست که شایسته این همه تحقیر و شکست باشد ایرانی که دارای پیشینه تمدنی و فرهنگ غنی اسلامی بوده و انسانهای بزرگی چون ابوعلی سینا شیخ بهایی علامه مجلسی امام راحل و مقام معظم رهبری را داشته است.

خطیب جمعه یاسوج تصریح کرد: امروز به برکت ولایت فقیه و برکت انقلاب اسلامی خورشید مجد و عظمت این ملت در حال طلوع بوده و باید قدردان و شاکر آن باشیم در همین چند سال به برکت ولایت فقیه کشور از مجد و عظمتی برخوردار شده و چگونه دشمنان خود را شکست داده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج به مباحث پیرامون سد تنگ سرخ و حرف‌هایی که این روزها درباره آن زده می‌شود اشاره کرد و گفت: از همان ابتدا هم قرار بود سدی مشترک بین 2 استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس باشد اما درصد استفاده ما از استان فارس و شهر شیراز بیشتر است.

وی ادامه داد: آب شرب شهر یاسوج و بخش‌های صنعتی و کشاورزی را باید تامین کند و یک قسمت هم باید رهاسازی شود که مشکلی برای پایین دست‌ها و همچنین محیط زیست ایجاد نشود؛ این قرار و مدارها از همان ابتدا بوده اما برخی‌ها اکنون سر و صدا می کنند در حالی که مطالعات آن از قبل صورت گرفته مجوزها سال‌ها پیش صادر شده و کار زیادی انجام گرفته و کار باید ادامه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در ادامه با اشاره به مشکلات مربوط به طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به تعداد بسیار زیادی از این پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور و در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و یادآور شد: رئیس جمهور برای تحقق جهاد سازندگی وعده داده و باید اتفاق بیفتد خیلی از پروژه ها با روحیه جهادی در قالب جهاد سازندگی که در اول انقلاب بود راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان برخی از مشکلات مربوط به رکود پروژه‌های عمرانی و مطالبات عجیب و غریبی که بر جای مانده گفت: فردی تعریف می‌کرد که پیمانکاری 200 میلیون تومان طلب داشته اما با عدم پرداخت آن اکنون به 14 میلیارد تومان مطالبه رسیده که رقمی عجیب و غریب است طرح ها با چنین رویکرد و عملکردی هرگز به نتیجه نمی‌رسند.

حسینی گفت: در استان و در کشور بسیاری از پروژه ها زمین گیر شده پول‌ها کجا می‌رود که پروژه‌ها زمین‌گیر می‌شوند و به نتیجه نمی‌رسد این 200 میلیون چگونه 14 میلیارد شده؟ چقدر باید تامین اعتبار شود تا بتوان پول پیمانکاران را داد لذا با راه اندازی جهاد سازندگی بسیاری از این مشکلات در کشور و استان رفع خواهد شد.

انتهای پیام/542/ ت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار