کد خبر: ۱۸۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
استاندار قزوین گفت: برای اولین بار در اطلس امنیتی کشور، قزوین به عنوان استان امن اعلام شد، در حالی که در گذشته از مناطق پرتهدید بود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، هدایت الله جمالی پور در همایش اتحادیه مرغداران استان قزوین که بعداز ظهر امروز در تاکستان برگزار شد، گفت: با تدابیری که اتخاذ شد امروز در شرایط مطلوب قرار داریم و همکاری بین مدیران استان و تولیدکنندگان در بخش صنعت و دام و طیور خوب بوده و ثمرات زیادی برای استان داشته است.

استاندار قزوین بیان کرد: باید دست در دست هم دهیم تا این امنیت در استان حفظ شود؛ چرا که به میزانی که امنیت افزایش یابد صنعت و سایر موارد نیز توسعه خواهد داشت.

جمالی پور گفت: در دو سال گذشته در وضعیت سختی قرار داشتیم، با وجود این در سایه همدلی اتفاقات خوبی در استان رقم خورد و با آبگیری سد نهب، تاثیر آن در بخش کشاورزی مشاهده شد.

وی اظهارداشت: سد بالاخانلو از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و با تامین اعتبارات تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و طرح انتقال آب به آبیک هم که پیشرفت 85 درصدی دارد با تامین اعتبار لازم در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

6666

جمالی پور یادآورشد: پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به دلیل محدودیت منابع مالی دولت با استفاده از طرح بی او تی به کار خود ادامه می‌دهد و با توجه به ورود بخش خصوصی امیدواریم شاهد تسریع در عملیات اجرا باشیم و این نوع اجرا در صورت موفقیت می‌تواند در سطح کشور به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قزوین بیان کرد: باید با همکاری هم از سختی‌ها عبور کنیم و از تولید کنندگان طیور انتظار داریم اجازه ندهند در این زمینه رانت ایجاد شود؛ چرا که در این صورت، آسیب وارد شده دیر یا زود در سایر بخش‌ها نیز تاثیر گذار خواهد بود و همه آسیب خواهند دید.

وی گفت: نباید برای منافع شخصی اجازه رانت و افزایش قیمت‌ها داده شود، یا قاچاق شکل گیرد و مردم اسیب ببینند.استاندار قزوین افزود: ما در کنار تولید کنندگان هستیم و تلاش می کنیم تا روزی که مسئولیت داریم منافع تولید کننده نیز تامین شود.

وی بیان کرد: ادعا نمی‌کنیم که شرایط در قزوین در حد مطلوب و عالی قرار دارد؛ اما قزوین در مقایسه با سایر استان‌های کشور در زمینه‌های مختلف در ردیف استان‌های برتر قرار دارد و امیدواریم فضای همدلی و همکاری موجود در استان ادامه داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار