کد خبر: ۱۸۹۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
وزیر خارجه لبنان در گفت‌وگویی گفت: این کشور برای حل بحران کنونی با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نیازی به واسطه ندارد و مشکل را محرمانه حل خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عبدالله بو حبیب» وزیر خارجه لبنان در گفت‌وگویی با «اسپوتنیک» تصریح کرد، این کشور برای حل بحران در روابطش با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیاز به میانجی ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره گام‌هایی که بیروت برای حل این بحران اتخاذ کرده، گفت، اقدامات مشخصی وجود ندارد اما این بحران به صورت محرمانه حل می‌شود.

بوحبیب افزود: تا کنون کسی میانجی‌گری نکرده اما امیدواریم میان ما و عربستان سعودی میانجی نباشد و امیدواریم که با گفت‌وگو بتوانیم تمام موارد باقیمانده را حل کنیم.

وی در ادامه گفت، عملیات بازسازی بندر بیروت نیز احتمالا از اوایل سال آینده میلادی آغاز بشود.

بحران اخیر میان لبنان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس بویژه سعودی از آنجا آغاز شد که جرج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در اظهاراتی که مربوط به پیش از وزیر شدنش است، جنگ علیه یمن را بیهوده می‌خواند و خواستار پایان آن می‌شود.

در پی این اظهارات، عربستان سعودی سفیر خود در بیروت را فراخواند و از سفیر لبنان در عربستان نیز خواست این کشور را ترک کند. امارات، کویت و بحرین نیز در اقدامی مشابه سفرای خود از بیروت را فراخوانده و تأکید کردند که این اقدام آن‌ها به نشانه همبستگی با عربستان انجام شده است.

انتهای پیام/ 121

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار