کد خبر: ۱۸۹۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
نماینده پارلمان انگلیس اذعان کرد؛
نماینده حزب محافظه کار پارلمان انگلیس ضمن اعلام مخالفت با تروریستی خواندن جنبش حماس گفت مقاومت علیه اشغالگری، حقی مشروع و قانونی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، «کریسپین بلانت» نماینده حزب محافظه کار پارلمان انگلیس ضمن هشدار درباره قرار گرفتن نام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در فهرست گروه‌های تروریستی در انگلیس تأکید کرد این اقدام، تأثیر هولناک و فاجعه باری برای وضعیت نوارغزه خواهد داشت.

بلانت روز چهارشنبه در اظهارات بی سابقه‌ای در جلسه مجلس عوام افزود: مقاومت در مقابل اشغالگری در موازین بین المللی، حقی مشروع و قانونی است و به موجب این قوانین نمی‌توان مقاومت ملت‌ها را محکوم کرد و هدف قرار داد.

وی تصریح کرد: موشک‌های جنبش حماس که به سوی اسرائیل شلیک شد، در صورتی که این جنبش قدرت بیشتری برای اصابت دقیق این موشک‌ها به اهدافش داشته باشد و کورکورانه و بی‌هدف نباشد، می‌تواند اقدامی قانونی و مشروع قلمداد شود.

«پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس روز جمعه گذشته تمامیت جنبش حماس را یک سازمان تروریستی اعلام کرد. انگلیس از سال ۲۰۰۱، تنها شاخه نظامی حماس را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرده بود اما اکنون شاخه سیاسی این جنبش را نیز به این فهرست اضافه کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار