کد خبر: ۱۸۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اومیکرون، همانند نام‌های قبلی(آلفا، بتا، گاما و دلتا) یکی از حروف الفبای یونانی و جایگزین «B.۱.۱.۵۲۹» خواهد شد که نام علمی آن محسوب می‌شود.

این سویه جهش‌های زیادی داشته و شواهد اولیه حاکی نشان داده که این سویه موارد ابتلا به ویروس را افزایش داده است.

این سویه نخستین بار در روز ۲۴ نوامبر از آفریقای جنوبی به سازمان بهداشت جهانی معرفی شد، ولی پس از آن در بوتسوانا، بلژیک، هنگ‌کنگ و اسرائیل نیز شناسایی شده است.

این سویه تاکنون در آفریقای جنوبی، بوتساوانا، بلژیک، هنگ‌کنگ و اسرائیل شناسایی شده و گفته می‌شود یکی از تغییریافته‌ترین موارد جهش ویروس کروناست.

سازمان بهداشت جهانی همچنین، اومیکرون را «سویه نگران‌کننده» طبقه‌بندی کرده که به معنای خطرات آن در مقایسه با دیگر جهش‌های ویروس کروناست.

این سویه به سرعت به دور تازه‌ای از نگرانی‌ها درباره بازگشت دوباره محدودیت‌های مسافرتی به دلیل شیوع کرونا دامن زده و موجب شد تا سهام شرکت‌های هواپیمایی و گروه‌های سرمایه‌گذاری صنعت توریسم و هتل‌داری به شدت سقوط کند.

کشف سویه اومیکرون موجب شده تا برخی کشور‌های جهان از جمله اعضای اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا مسافرت به برخی کشور‌های جنوب آفریقا را محدود یا ممنوع کنند.

انگلیس سفر از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو و اسواتینی را ممنوع کرده است. مقام‌های آمریکایی نیز علاوه بر موارد فوق موزامبیک و مالاوی را نیز افزوده‌اند. برزیل و استرالیا نیز محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار