کد خبر: ۱۸۹۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد؛
عملیات تخلیه و بارگیری ۴۲ میلیون تنی کالا در بنادر کشور از جمله اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه صادرات، ترانزیت و تخلیه و بارگیری در سه ماهه نخست فعالیت دولت سیزدهم بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم و در ۳ ماه نخست فعالیت این دولت، ۴۲ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر بازرگانی انجام شده است که از این میزان ۲۸ میلیون تن کالای غیرنفتی و ۱۴ میلیون تن نیز کالای نفتی بوده است.

همچنین بر اساس این گزارش، انجام ۵۰۷ هزار TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر بازرگانی کشور، عملکرد دیگر سازمان بنادر و دریانوردی در طول سه ماه نخست فعالیت این دولت به شمار می‌آید.

در این گزارش، تخلیه و بارگیری ۱۱ میلیون تن صادرات کالای غیرنفتی، ۶۲.۱ میلیون تن ترانزیت کالای غیرنفتی و ۹۹۰ هزار تن ترانشیپ کالای غیرنفتی در بنادر بازرگانی کشور از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در این مدت بوده است.

علاوه‌بر این، پذیرش تعداد ۲ هزار و ۶۴۱ فروند شناور ورودی بالای هزار تن به بنادر بازرگانی نیز در دسته این اقدامات در بازه زمانی اعلام شده قرار می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار