کد خبر: ۱۹۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
گروه استان ها_ وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش می کنیم تا زمینه حضور طلاب جوان مستعد و آموزش‌دیده را در مدارس فراهم کنیم و فصل جدیدی را در تقویت باور‌های اعتقادی دینی و اسلامی دانش آموزان آغاز کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  قم ، یوسف نوری امروز در حاشیه دیدار با مراجع تقلید در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در دیدار‌های امروز با مراجع و علما به دنبال فعال کردن همکاری‌های بین حوزه و آموزش و پرورش هستیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا زمینه حضور طلاب جوان مستعد و آموزش‌دیده را در مدارس فراهم کنیم و فصل جدیدی را در تقویت باور‌های اعتقادی دینی و اسلامی دانش آموزان آغاز کنیم.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پروش از دانشگاه فرهنگیان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها بیان کرد: برای تقویت مناطق محروم براساس شاخصه‌های پیشرفت و برخورداری، تربیت نیروی مورد نیاز و تقویت امکانات در دستور کار این وزارت خانه است.

نوری ادامه داد: توجه به مناطق محروم از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در دوره جدید است، با توسعه عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار و تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تجهیز مدارس مناطق محروم آموزش در این مناطق را ارتقا می دهیم.

وی تصریح کرد: در خصوص آموزش دینی و ارتقاء آگاهی‌های اعتقادی دانش آموزان کم کاری شده است، لازم است نهادی دینی و حوزوی برای رشد معنوی دانش آموزان کمک کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش آمادگی دارد با روش‌های جذاب و جدید و کارآمد این امکان را برای رشد معنوی دانش آموزان فراهم کند.

انتهای پیام/452/ی

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار