کد خبر: ۱۹۰۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
طی روزهای گذشته بدهی عمومی آمریکا از مرز 29 هزار میلیارد دلار عبور کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از usdebtclock، در سکوت کامل و بی خبری مطلق طی روزهای گذشته بدهی عمومی آمریکا از مرز 29 تریلیون دلار عبور کرد.

هم اکنون بدهی عمومی آمریکا 29 هزار و 12 میلیارد دلار است که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

نکته مهم این آمار این است که بر اساس این رقم و جمعیت آمریکا هم اکنون هر شهروند آمریکایی 87 هزار دلار بدهی دارد. در واقع هر نوزاد آمریکایی در بدو تولد 87 هزار دلار بدهی دارد. سهم هر شهروند آمریکایی که مالیات می‌دهد، هم از این بدهی 229 هزار دلار است.

یکی از نکات اصلی آمار کنونی رسیدن کسری بودجه فدرال آمریکا است که هم اکنون به 2 هزار و 808 میلیارد دلار رسیده است که البته این آمار رسمی است. آمار واقعی کسری بودجه‌ آمریکا اما به مرز 3 تریلیون دلار رسیده و از رقم 2 هزار و 977 میلیارد دلار عبور کرده است.

دلیل این کسری بودجه این است که درآمد مالیاتی آمریکا طی سال جاری 4 هزار و 52 میلیارد دلار بوده اما مخارج دولت فدرال 7 هزار میلیارد دلار بوده که اختلاف این دو عدد رقم واقعی کسری بودجه آمریکا است.

نکته جالب‌تر آنکه در حالی که سهم بدهی عمومی از تولید ناخالص داخلی آمریکا در دهه 1980 معادل 34.7 درصد بود اما حالا به 125 درصد رسیده است. این سهم در دهه 2000 میلادی هم 55 درصد بود که حالا 2.5 برابر شده است.

انتهای پیام/ب

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار