کد خبر: ۱۹۰۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه بیست و دومین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ از برگزاری حراج جدید در تاریخ ۲۳ آذر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ضمن اعلام نتیجه بیست و دومین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ مورخ ۱۶ آذر ماه، به اطلاع می‌رساند حراج بیست و سوم اوراق یاد شده در تاریخ ۲۳ آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد. 

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود.


55

بانک مرکزی بر اساس جزء (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار