کد خبر: ۱۹۰۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
در روز‌های اخیر با افزایش جوجه ریزی، قیمت مرغ در بازار به زیر نرخ مصوب ۳۱ هزار تومانی رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مشاهدات میدانی حکایت از آن دارد که قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌ها با رسیدن به کمتر از نرخ مصوب، به ازای هر کیلو بین ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان به فروش میرسد.

این موضوع هم بدلیل توزیع گسترده مرغ در میدان بهمن، محل توزیع عمده مرغ است، به گونه‌ای که غرفه داران می‌گویند عرضه شان ظرف سه ماه از روزانه ۵ تن به ۳۵ تا ۴۰ تن رسیده است.

قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار نیز با کاهش دو هزار تومانی ظرف یکماه اخیر به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده و این تفاوت اندک قیمت در میان میادین میوه و تره بار با خرده فروشی‌ها باعث شده تا دیگر شاهد تشکیل صف‌های طولانی در میادین برای خرید مرغ نباشیم.

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این باره در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرکزاری صدا و سیما گفت: برنامه ریزی برای تولید به گونه‌ای بوده که پس از آبان ماه جوجه ریزی به ۱۳۰ میلیون قطعه در ماه رسیده است و هیچ مشکلی در تامین وجود ندارد.

در این شرایط حبیب اسدالله نژادمدیرعامل اتحادیه سراسرس مرغدارن نیز می‌گوید رسیدن قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب موجبات زیان مرغداران را فراهم می‌آورد.

وزیر جهاد کشاورزی در این باره هم می‌گوید برنامه ریزی‌های لازم برای جلوگیری از ضرر مرغداران انجام شده است و شرایط صادرات میزان مازاد تولید فراهم می‌شود.

مردی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام هم می‌گوید خرید تضمینی میزان مازاد تولید مرغ توسط این شرکت آغاز شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

در شرایط فعلی که پس از مدت‌ها افزایش قیمت و کمبود عرضه بازار مرغ شاهد ثبات نسبی است انتظار می‌رود تنظیم بازار به گونه‌ای صورت پذیرد که نه تولیدکنندگان بابت تولیدشان متضرر شوند و نه مصرف کنندگان شاهد افزایش قیمت بی رویه باشند.

گزارش از: فرزاد آذری بقا خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار